Istotna jest również stabilność podłoża, gdyż uginające się deski mogą spowodować pękanie i odspajanie się płytek. Korzystniejszym rozwiązaniem będzie więc usunięcie desek podłogowych i zastąpienie ich np. suchym jastrychem z płyt gipsowo-włóknowych lub betonową wylewką.
Umożliwi to też utrzymanie dotychczasowego poziomu podłogi, a także ułożenie ewentualnie warstwy ocieplenia lub izolacji akustycznej. Jeśli jednak zdecydujemy się na pokrycie desek płytkami ceramicznymi należy zapewnić wentylacje przestrzeni podpodłogowej, pozostawiając szczeliny na styku ze ścianami pomieszczenia. Z powierzchni podłogi należy usunąć (zeszlifować) lakier, a deski zaimpregnować preparatem do użytku wewnątrz pomieszczeń.
Na tak przygotowanym podłożu wykonuje się warstwę wzmacniającą z elastycznej zaprawy klejowej z wtopioną siatką z włókna szklanego. Zależnie od stanu podłogi wzmocnienie wykonuje się w 1 lub 2 warstwach, a łączna ich grubość nie powinna przekraczać 8–10 mm. Następnie na wyrównany podkład nakłada się „płynną folię” zabezpieczającą przed wnikaniem wilgoci – bezpośrednio na niej można układać płytki, używając elastycznej zaprawy klejowej.
Redakcja BD
fot. dariush84 (forum.budujemydom.pl)
Zdaniem naszych Czytelników
retrofood
13 Sty 2018, 17:42
Dnia 8.01.2018 o 17:04, Parkiet Komplex napisał: Można, ale po obejrzeniu trzeba je zdjąć. Zdjąć jak zdjąć, powiedzmy - pozbierać.
Parkiet Komplex
08 Sty 2018, 16:04
Można, ale po obejrzeniu trzeba je zdjąć.
Gość Bodzia
08 Sty 2018, 15:59
Czy na panele można położyć kafelki?
Gość mm
01 Gru 2014, 19:45
fakt, odpowiedzi na pytanie brak :)ale wczytując się:Płytki ceramiczne na podłodze z desek, bez zmiany poziomu. Możliwe?NIE MOŻLIWE - bo potrzeba 8
Gość ciekawska
18 Lis 2010, 22:10
a gdzie odpowiedź na pytanie , hę.