Roczna wydajność będzie wynosiła 45 000 ton. W fabryce BASF w Śremie znajdzie zatrudnienie 40 pracowników.
BASF ma już zakład produkcyjny w Polsce - w Myślenicach koło Krakowa produkowane są dodatki do betonu. Branża budowlana w Polsce naprawdę się rozwija", mówi dr Michael Hepp, prezes zarządu BASF Polska.
W roku 2006 BASF przejął, w ramach globalnej umowy również w Polsce, dział chemii budowlanej firmy Degussa. Teraz robimy kolejny krok, dzięki któremu będziemy mogli sprostać wysokim wymaganiom naszych klientów. Zakład ten będzie dostarczał dostosowane do potrzeb klientów produkty chemiczne na rynek, którego potencjał wciąż rośnie. Jestem dumny, że BASF coraz więcej inwestuje w Polsce, dodaje dr Michael Hepp.
Decyzja o lokalizacji kapitału koncernu BASF w Śremie, która skutkuje otwarciem nowego zakładu, jest dla naszego miasta bardzo ważna. Stanowi dopełnienie zrównoważonego rozwoju Śremu, który dąży do podnoszenia jakości życia swoich mieszkańców. Innowacyjne technologie wiodącego koncernu chemicznego świata, chlubne tradycje firmy, kultura organizacji i zarządzania to przesłanki sprzyjające powodzeniu funkcjonowania nowego zakładu BASF w Śremie. Wierze, ze dzięki współpracy gminy Śrem z nowym inwestorem, wspólnie odnosić będziemy wyłącznie korzyści i sukcesy, powiedział Adam Lewandowski, burmistrz miasta Śrem.
Fabryka w Śremie będzie nowoczesnym, sterowanym komputerowo i wysoko zautomatyzowanym zakładem produkcyjnym. BASF planuje także otwarcie na jego terenie centrum szkoleniowego.
Zapotrzebowanie na chemię budowlaną rośnie w Polsce systematycznie. Zależy nam na wysoko wykwalifikowanych pracownikach i know-how, mówi Jens-Peter Hartmann, kierownik działu Construction Systems BASF w Poznaniu.
Firma powiązana: BASF Polska Sp. z o.o.