W mieszkaniu lub innych pomieszczeniach spędzamy przynajmniej 10 godzin dziennie, co stanowi ponad 1/3 życia. Jeszcze więcej czasu we wnętrzach przebywają małe dzieci. Nic więc dziwnego, że dbamy o higienę naszych domów i miejsc pracy. Jednak nawet najstaranniejsze sprzątanie, ani wietrzenie nie wystarczy, by usunąć z powietrza szkodliwe substancje.
Najczęściej występującymi w pomieszczeniach substancjami szkodliwymi są pary rozpuszczalników i plastyfikatorów zawartych w farbach, lakierach, klejach i wykładzinach podłogowych.
Farby i lakiery przeznaczone do stosowania w mieszkaniach powinny zwierać możliwie niewielkie ilości takich składników. Jest to szczególnie istotne w przypadku farb: znacznie częściej malujemy ściany niż zmieniamy wykładzinę. Należy ponadto pamiętać, że z każdym rokiem substancje emitowane z farb i lakierów będą dłużej pozostawać w pomieszczeniu ze względu na powszechną tendencję oszczędnego gospodarowania energią i coraz lepsze „uszczelnianie” naszych domów.
FARBY CAPAROL ze znaczkiem E.L.F.
Przeczytaj
Może cię zainteresować
(E.L.F. to skrót od niemieckiej nazwy: Emission Lösemittel Frei oznaczający ograniczenie emisji i brak zawartości rozpuszczalników) w istotny sposób przyczyniają się do ograniczenia zawartości niezdrowych składników w powietrzu, gdyż zawierają trzydziestokrotnie mniej substancji szkodliwych i lotnych niż stanowią rygorystyczne wymagania Dyrektywy Unii Europejskiej przewidziane dla roku 2010.
Normy tej dyrektywy dopuszczają bowiem maksymalnie 30 g/l rozpuszczalników, podczas gdy farby Caparol ze znaczkiem E.L.F. zawierają ich zaledwie 0,7 g/l. W efekcie podczas wysychania naszych farb do powietrza dostaje się praktycznie tylko woda.
Badania
Dział badawczo-rozwojowy firmy
Caparol zdefiniował i wprowadził na rynek kategorię E.L.F. jako istotny element jakości. Produkty E.L.F. są efektem intensywnych prac badawczo-rozwojowych oraz dużej kompetencji i doświadczenia w zakresie technologii użytkowych. Skuteczność farb z E.L.F. została potwierdzona przez liczne opinie wydawane przez niezależne instytuty, na przykład TÜV* i udokumentowana naukowo.
*Nazwa TÜV to skrót niemieckojęzycznej nazwy stowarzyszenia nadzoru technicznego (Technischer Überwachungs-Verein). Są to zarejestrowane na terenie Niemiec stowarzyszenia przeprowadzające jako prywatny wykonawca techniczne kontrole bezpieczeństwa, w szczególności wymagane na podstawie ustaw i rozporządzeń federalnych. Organizacja TÜV powstała na terenie Niemiec, ale obecnie działa na arenie międzynarodowej.
Jakość
Farby Caparol z E.L.F. są nie tylko zdrowe, ale też doskonałej jakości. Są odporne na zabrudzenia, łatwo zmywalne, ekonomiczne i wygodne w aplikacji. Ich siła krycia i wydajność spełniają najwyższe standardy. Dzięki ciągłemu doskonaleniu ich parametrów, farby te są bardzo zaawansowane technologicznie.