Nanotechnologia na podłodze

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2012-12-09 23:00:00
Nanotechnologia na podłodze
Nature Parkettlack - poliuretanowy lakier do podłóg drewnianych marki Beckers, powstał dzięki wykorzystaniu nanotechnologii.
Nature Parkettlack - poliuretanowy lakier do podłóg drewnianych marki Beckers, powstał dzięki wykorzystaniu nanotechnologii.

 

Nature Parkettlack jest przykładem wykorzystania wiedzy o nanocząsteczkach. Dzięki zastosowaniu układu „Nano System”, polegającego na dodaniu cząsteczek wybranej substancji w rozmiarach nanometrycznych (1/800 szerokości ludzkiego włosa) do receptury produktu, jak również odpowiedniej selekcji pozostałych komponentów, osiągnięto doskonałą trwałość powłoki.

 

Oznacza to, że w porównaniu z tradycyjnymi lakierami parkietowymi, Nature Parkettlack jest wyjątkowo wytrzymały na ścieranie i zarysowania, powstające np. przy wnoszeniu piasku, czy przesuwaniu mebli.

 

Wykazuje również dużą odpornością przy stosowaniu wszelkiego rodzaju środków czyszczących oraz przy zanieczyszczeniach płynami, takimi jak np. kolorowe alkohole.

 

Wodorozcieńczalny, dyspersyjny lakier Nature Parkettlack stosuje się do dekoracyjnego i ochronnego lakierowania podłóg drewnianych, w tym przede wszystkim: dębowych, bukowych, brzozowych, sosnowych i świerkowych. Można nim również odnowić podłogi uprzednio lakierowane. Produkty Parkettlack są dostępne w 2 wersjach: wysoki połysk [80] oraz półmat [35]. Lakier należy stosować w systemie z lakierem podkładowym Nature Parkettlack Grund.

 

Wybrane dane techniczne:

 

Nature ParkettlackNature Parkettlack Grund
Stopień połyskuwysoki połysk [80] / półmat [35]pełny mat
Kolorbezbarwnybezbarwny
Wydajnośćdo 10 m² / l10-12 m² / l
Opakowania5 l lakier + 0,5 l utwardzacz5 l
Sugerowana cena brutto (zestaw lakier+utwardzacz)ok. 440 zł.Ok. 150 zł.

 

Nanotechnologia to jedna z najszybciej rozwijających się obecnie dziedzin nauki. Możliwość badania i zmieniania materii na poziomie pojedynczego atomu, daje często niewyobrażalne efekty. Naukowcy udowodnili, że ingerencja w poszczególne cząsteczki zmienia (często diametralnie) właściwości fizyczne badanych materiałów.

 

Specjaliści przewidują, że już niedługo tzw. rewolucja nanotechnologiczna obejmie wszystkie dziedziny naszego życia: od medycyny (odtwarzanie tkanek i diagnostyka) po elektronikę (wyświetlacze LCD).

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!