Nowy napęd do starej bramy

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Nowy napęd do starej bramy

Codziennie ręcznie otwierasz i zamykasz bramę? Wyobraź sobie, że wracasz do domu, pada ulewny deszcz, a Ty musisz wyjść z samochodu, aby wjechać na podwórko. Po wykonaniu zadania wsiadasz więc do auta przemoczony i zmarznięty - nie o tym marzyłeś po ciężkim dniu pracy, prawda? Jeśli zależy Ci na komfortowym dostępie do posesji, warto pomyśleć o zautomatyzowaniu wjazdu.

aktualizacja: 2020-10-29 10:43:07

Dla większości Polaków samochód jest podstawowym środkiem transportu. Przynajmniej raz dziennie wykonujemy zatem dwie czynności: wyjeżdżamy i wjeżdżamy na posesję, która jest zazwyczaj ogrodzona. A siłowanie się z bramą, zwłaszcza podczas niepogody, nie jest ani wygodnie, ani tym bardziej przyjemne. Istnieje jednak skuteczny, prosty oraz niedrogi sposób na to, aby uniknąć tego wysiłku. Jaki? Wystarczy doposażyć ją w dobrej jakości siłownik i SMART HOME mamy na wyciągnięcie ręki.

Twój komfort zależy tylko od Ciebie

Zautomatyzować w dowolnym momencie można właściwie prawie każdą bramę - zarówno skrzydłową, jak i przesuwną. Wystarczy zainstalować siłownik, doprowadzić energię elektryczną układając przewody pod ziemią oraz połączyć z centralką sterującą.

- Każdy napęd składa się z kilku elementów: co najmniej jednego siłownika, centrali sterującej oraz elementów zabezpieczających takich jak zestaw fotokomórek. Ostatnim z nich jest zaś pilot, dzięki któremu możemy wygodnie sterować automatyką, choć w tym celu z powodzeniem użyjemy również specjalnej aplikacji w telefonie U-Control - tłumaczy Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT Polska.

Samodzielna instalacja produktu to niełatwe zadanie, dlatego opłaca się zdać się na pomoc profesjonalistów. - Montaż powierzmy firmie rekomendowanej przez producenta, wówczas będziemy mieć pewność wysokiej jakości usługi. Dobry montaż jest bowiem tak samo ważny jak dobry produkt, o czym stale przekonujemy w ramach kampanii społecznej "WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ" - dodaje.

Przy doborze napędu warto poradzić się instalatora bądź eksperta w sklepie, który oceni nasze potrzeby, biorąc pod uwagę rozmiar skrzydeł, ich wagę oraz przewidywaną intensywność pracy. Dodatkowo, porównując poszczególne rozwiązania, warto mieć na względzie szybkość pracy urządzenia, gdyż ta może się różnić w zależności od wydajności danego modelu.

Bezpieczeństwo to podstawa

Brama powinna stanowić barierę przed wtargnięciem na posesję niepowołanych osób. Dlatego warto wybrać napęd, który zapewni nam bezpieczeństwo w tym zakresie, dzięki zastosowaniu odpowiedniego systemu transmisji danych.

- Nadajniki BFT korzystają z systemu kodowania Rolling Code, zarządzającego w całkowicie pozbawiony ryzyka sposób sterowaniem i uniemożliwiającego jakąkolwiek ingerencję z zewnątrz. Naciśnięcie przycisku nadajnika wysyła do centrali sterującej każdorazowo inny kod, który może zostać zidentyfikowany jedynie przez nadajnik i zaakceptowany tylko jeden raz. Wygenerowany algorytm uniemożliwia reprodukcję kodu. W taki mechanizm jest wyposażony np. siłownik elektromechaniczny PHOBOS BT do bram skrzydłowych o masie do 400 kg i długości do 2,5 m - tłumaczy Andrzej Trojanowski.

Ponadto brama przy napotkaniu na przeszkodę powinna zatrzymać się w określonym czasie, co jest szczególnie ważne w przypadku rodzin z dziećmi.

- Produkty BFT wyposażone są w funkcję D-TRACK, dzięki czemu zapewniają niezwykle precyzyjną kontrolę ruchu bramy i dużą czułość na przeszkody - dodaje.

Dziś automatyzacja elementów wyposażenia domu i jego najbliższego otoczenia zyskuje na znaczeniu, każdy chce przecież żyć wygodniej. Dlatego zainstalowanie napędu do już istniejącej bramy wjazdowej to prosty sposób na nadanie jej większej funkcjonalności stosunkowo niewielkim kosztem. Taka inwestycja z pewnością pozytywnie przełoży się na nasz komfort i bezpieczeństwo.

Firma powiązana:
BFT Polska Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje