Hitachi Multi Volt - nowa technologia zasilania narzędzi akumulatorowych

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Hitachi Multi Volt - nowa technologia zasilania narzędzi akumulatorowych

Hitachi Power Tools Polska wprowadza do sprzedaży nową gamę elektronarzędzi pod nazwą Multi Volt. Nowe akumulatory Multi Volt zostały tak opracowane aby napięcie zasilania 18 lub 36 V mogło być zastosowane w zarówno w nowych konstrukcjach 36-woltowych, jak i dotychczas wytwarzanych narzędzia 18-woltowych.

aktualizacja: 2018-07-03 07:35:40

Nowe rozwiązanie techniczne polega na systemie połączeń ogniw litowo-jonowych wewnątrz akumulatora. Odpowiednio dla narzędzi 36 V system łączy 2 x więcej ogniw szeregowo, natomiast dla urządzeń 18 V - równolegle. Co najważniejsze wybór napięcia dokonywany jest automatycznie przez elektronikę akumulatora Multi Volt, który rozpoznaje rodzaj elektronarzędzia, a właściwie jego napięcie, do którego go podłączono.

Z punktu widzenia użytkownika - to bardzo wygodne, a przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie. Nie jest zmuszony do dokonywania żadnych dodatkowych czynności typu przełączanie itd. zarówno w akumulatorze jak i samym narzędziu. Dzięki temu eliminujemy potencjalne pomyłki oraz możliwość uszkodzenia sprzętu. Kolejną cechą nowych akumulatorów Multi Volt jest ich różna pojemność.

W zależności od wybrania napięcia 36 V, dysponujemy pojemnością 2,5 Ah, zaś w wypadku 18 V - 5,0 Ah. Bardzo istotne są również gabaryty nowych akumulatorów. Wymiary są dokładnie takie same jak dotychczasowe akumulatory 18 V, jedynie waga jest o kilkanaście gram wyższa. W akumulatorach Multi Volt poprawiono również system chłodzenia. Jest on bardziej wydajny. Dodatkowo w przypadku użycia akumulatora w trybie 36 V z uwagi na niższe natężenie prądu akumulatory te znacznie mnie się nagrzewają. W konsekwencji otrzymujemy znacznie większą żywotność, jak również większą efektywność. Akumulatory Multi Volt oferują moc na poziomie 1080 W.

Podobnie jak wszystkie akumulatory litowo-jonowe Hitachi wytrzymują ponad 1500 cykli ładowania. Współpracują z nową szybką ładowarką model UC18YSL3, która jest w stanie naładować akumulator w 32 minuty. O poziomie naładowania akumulatora dowiemy się z diodowego wyświetlacza znajdującego się w przedniej części akumulatora.

Nowa platforma elektronarzędzi Multi Volt to przede wszystkim wiertarko-wkrętaki DS36DA oraz wersja z udarem DV36DA, szlifierki G3613DA, zakrętarki udarowe WH36DB, klucze udarowe WR36DA oraz WR36DB. Wkrótce do oferty wejdą również młotowiertarki DH36DPA, pilarki C3606DA. Wszystkie wymienione narzędzia dostępne są w dwóch specyfikacjach, zarówno w wersji z akumulatorami i ładowarką, jak również w wersji "zero", tzn. bez akumulatorów i ładowarki.

Urządzenia dostępne są w wyspecjalizowanej sieci dealerskiej Hitachi na terenie całego kraju.

Firma powiązana:
Hikoki Power Tools Polska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Piła łańcuchowa - konserwacja
Piła łańcuchowa - konserwacja
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny