Etno

Tęsknota za słońcem, za blaskiem i ciepłem. Z niej właśnie zrodził się w chłodnych szerokościach geograficznych styl, który przenosi w gęsty klimat Afryki, świat dziki i tajemniczy. Pozwala zanurzyć się w rozgrzanym powietrzu i poczuć rozwibrowaną dźwiękiem tam-tamów atmosferę Czarnego Lądu.

Etno
Etnotrend, spopularyzowany dzięki łatwości podróżowania i pokonywania barier kulturowych, sporym powodzeniem cieszył się także przed epoką odrzutowców i oferty turystycznej last minute. Jego macierzysty kontynent, Czarny Ląd, zawsze fascynował Europejczyków swoją barwną odmiennością.

 

Aranżacja z nutą etniczną to pomysł nie tylko dla tych, którzy namiętnie podróżują, ale także dla wszystkich, którzy o podróżach marzą. To również propozycja dla indywidualistów; ten styl, jak mało który, stawia na piedestale przedmioty unikalne i wytwory rzemiosła, którego nie wchłonął jeszcze wielki przemysł. Ręczna robota jest tu szczególnie ceniona, czy będzie to barwiona tradycyjną metodą tkanina, hebanowa rzeźba czy prymitywny, wykonany przez członka odległego plemienia instrument.

 

Jak stworzyć klimat z dawnego miesięcznika „Kontynenty” nie ruszając się z domu? Po pierwsze warto polubić mrok. Czarna Afryka nie bez przyczyny nosi swoje miano. Mimo wyjątkowej obfitości słońca – czy raczej z jej powodu – ludzie tropików kochają cienisty półmrok, który chroni ich przed udarem i poparzeniami słonecznymi. Jeśli chcemy poczuć się we własnym domu naprawdę egzotycznie, zdecydujmy się na ciemne kolory ścian i mebli, surową boazerię, nasycone zestawy barw: brunatne oraz pełne słońca brązy, słoniowe szarości, bordo, hebanową czerń. By uniknąć efektu glamour – nurtu, który posługuje się pokrewną paletą – kolory powinny być nieco „przydymione”, jakby pokryte pustynnym kurzem.

fot. Brunner

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny