Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 6/2013
Z generalnym wykonawcą za 300 000 zł.

Grażyna i Piotr skorzystali z kompleksowej usługi firmy, budującej tanie domy według własnych projektów. Są z niej bardzo zadowoleni. W budynku generalny wykonawca zastosował szereg solidnych materiałów. Tam, gdzie wyjściowe materiały nie odpowiadały właścicielom, zmienił je na lepsze za dodatkową opłatą.

Dopóki ojciec nie potrzebował stałej opieki Grażyny i Piotra, małżeństwo mieszkało w miejskim bloku, a tylko na weekendy przyjeżdżało do podmiejskiej wsi, w której żył senior. Tuż przy jego domu, na odziedziczonej działce, para wybudowała własny letni domek. Dacza miała 40 m2 powierzchni i była dostatecznie wygodna dla rodziny z dwojgiem dzieci. Służyła ponad 20 lat.

Całoroczny w miejsce letniskowego

Z biegiem czasu sytuacja zaczęła się zmieniać. I nie dotyczyła tylko starzejącego się ojca. Także Grażyna i Piotr coraz bardziej męczyli się wchodzeniem po schodach na czwarte piętro w bloku bez windy oraz tęsknili za bliższym kontaktem z przyrodą. Ich dzieci stawały się bardziej samodzielne, w przeciwieństwie do dziadka. Niestety, nie można go było sprowadzić do mieszkania w bloku, ponieważ było na to za ciasne. Można było natomiast postawić nowy całoroczny dom obok jego domu.

 

Konieczność stałego zaopiekowania się ojcem spowodowała budowę domu – mówi pani Grażyna. – Nie żałujemy wyprowadzenia się z miasta. Miejsce, gdzie obecnie mieszkamy, daje nam cudowną możliwość korzystania z uroków wsi oraz Warszawy oddalonej zaledwie o 20 kilometrów. Przy dobrze zorganizowanej komunikacji podmiejskiej dojazdy nie są uciążliwe. Od razu wiedzieliśmy, że nowy dom zbudujemy na posiadanej ziemi. Jesteśmy do niej bardzo przywiązani, a ponadto trudno byłoby nam znaleźć działkę lepiej położoną i uzbrojoną w media. Na naszych oczach typowa wieś przez ostatnie 20 lat przemieniła się w nowoczesną osadę, z dostępem do wszystkich mediów. Wszelkie podstawowe potrzeby, łącznie z opieką zdrowotną, możemy spełniać na miejscu. Oboje z mężem byliśmy zgodni co do charakteru planowanego domu. Chcieliśmy, żeby był parterowy, z niezbyt dużą powierzchnią mieszkalną oraz z garażem pod jego dachem. Postanowiliśmy, że do zbudowania domu zatrudnimy tak zwanego generalnego wykonawcę, ponieważ nikt z rodziny nie zna się na budownictwie, ani nie miał wtedy czasu na organizowanie inwestycji. Musieliśmy budować z ołówkiem w ręku, rozważne dystrybuując całe małżeńskie oszczędności oraz środki pozyskane ze sprzedaży mieszkania w bloku!

Lilianna Jampolska

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny