Jakie są zalety systemowych stropów strunobetonowych w porównaniu z klasycznymi stropami?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jakie są zalety systemowych stropów strunobetonowych w porównaniu z klasycznymi stropami?

Stropy gęstożebrowe sprężone RECTOR różnią się od stropów typu "Teriva" rodzajem zastosowanej belki. Sprężona belka RS wykonana z betonu C50/60 nie wymaga wykonywania żeber rozdzielczych, a jej duża sztywność ogranicza liczbę podpór montażowych do 1 lub 2 rzędów.

aktualizacja: 2020-07-16 08:43:59

Systemowe zastosowanie siatki stalowej w nadbetonie sprawia, że stropy nie pękają i z powodzeniem stosowane są również w budownictwie wielorodzinnym oraz użyteczności publicznej. Indywidualnie dobierane belki (o długości nawet 10 m) pozwalają na przeniesienie obciążeń np. od słupków więźby dachowej, a gama pustaków betonowych/paneli RECTOLIGHT umożliwia wykonanie stropów o wysokości od 16 cm do 34 cm.

W porównaniu ze stropami żelbetowymi, systemy RECTOR nie wymagają szalowania/deskowania a zużycie betonu i stali jest kilkukrotnie mniejsze. Stropy RECTOBETON i RECTOLIGHT są dużo lżejsze i nie potrzebują tylu stempli do podparcia. Dwukrotnie szybszy montaż stropów RECTOR oraz lekkość i łatwość układania przekłada się na mniejsze koszty wykonania stropu.

mgr inż. arch. Przemysław Deryło
Inżynier ds. Rozwoju Produktu RECTOR Polska Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!