Na co zwrócić uwagę podczas stawiania ścian jednowarstwowych z ceramiki poryzowanej?

Na co zwrócić uwagę podczas stawiania ścian jednowarstwowych z ceramiki poryzowanej?

Odpowiedź eksperta: Podstawą domu o wysokiej oszczędności energii są ciepłe ściany, które są gwarancją życia w budynku o zdrowym mikroklimacie. Taki komfort zapewniają pustaki z ceramiki poryzowanej, zwanej również ciepłą, które powstają z połączenia naturalnej gliny z dodatkiem mączki drzewnej i trocin. Wypalone trociny pozostawiają w strukturze cegły mikropory wypełnione powietrzem, które jest bardzo dobrym naturalnym izolatorem ciepła.

Firma Wienerberger oferuje w swoim portfolio również szlifowane pustaki Porotherm T, dodatkowo wypełnione wełną mineralną, które są jednym z najcieplejszych materiałów do konstrukcji ścian jednowarstwowych. Zastosowanie wypełnienia z wełny mineralnej, pozwala na rezygnację z zewnętrznej warstwy termoizolacji przy zachowaniu cennych właściwości ceramiki, jak paroprzepuszczalność.

Aby zminimalizować straty cieplne, ważne jest również zadbanie o to w jaki sposób połączone są ze sobą pustaki. Wysoką izolacyjność termiczną ścian zapewnia sucha zaprawa Porotherm Dryfix, czyli rozwiązanie niemal zupełnie pozbawione wilgoci technologicznej i pozwalające na kontynuację prac już po 48 h.

Cienkospoinowa zaprawa Dryfix eliminuje występowanie mostków termicznych, nie pozwalając na rozwój pleśń i szkodliwych mikroogranizmów. Tak kompleksowe podejście do budowy umożliwia tworzenie ciepłych, suchych murów, ograniczając wydatki na dodatkowe ocieplenie naszych domów.

Mirosław Rzeszutko
Product Manager
WIENERBERGER
fot. Wienerberger

Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz