Na co zwrócić uwagę podczas stawiania ścian jednowarstwowych z ceramiki poryzowanej?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Na co zwrócić uwagę podczas stawiania ścian jednowarstwowych z ceramiki poryzowanej?

Odpowiedź eksperta: Podstawą domu o wysokiej oszczędności energii są ciepłe ściany, które są gwarancją życia w budynku o zdrowym mikroklimacie. Taki komfort zapewniają pustaki z ceramiki poryzowanej, zwanej również ciepłą, które powstają z połączenia naturalnej gliny z dodatkiem mączki drzewnej i trocin. Wypalone trociny pozostawiają w strukturze cegły mikropory wypełnione powietrzem, które jest bardzo dobrym naturalnym izolatorem ciepła.

aktualizacja: 2018-06-18 09:05:45

Firma Wienerberger oferuje w swoim portfolio również szlifowane pustaki Porotherm T, dodatkowo wypełnione wełną mineralną, które są jednym z najcieplejszych materiałów do konstrukcji ścian jednowarstwowych. Zastosowanie wypełnienia z wełny mineralnej, pozwala na rezygnację z zewnętrznej warstwy termoizolacji przy zachowaniu cennych właściwości ceramiki, jak paroprzepuszczalność.

Aby zminimalizować straty cieplne, ważne jest również zadbanie o to w jaki sposób połączone są ze sobą pustaki. Wysoką izolacyjność termiczną ścian zapewnia sucha zaprawa Porotherm Dryfix, czyli rozwiązanie niemal zupełnie pozbawione wilgoci technologicznej i pozwalające na kontynuację prac już po 48 h.

Cienkospoinowa zaprawa Dryfix eliminuje występowanie mostków termicznych, nie pozwalając na rozwój pleśń i szkodliwych mikroogranizmów. Tak kompleksowe podejście do budowy umożliwia tworzenie ciepłych, suchych murów, ograniczając wydatki na dodatkowe ocieplenie naszych domów.

Mirosław Rzeszutko
Product Manager
WIENERBERGER
fot. Wienerberger

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny