Na czym polega technologia HFL w łączeniu ram i skrzydeł okiennych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Na czym polega technologia HFL w łączeniu ram i skrzydeł okiennych?

Na czym polega innowacyjne łączenie ram i skrzydeł w oknach z PVC? Czym takie rozwiązanie różni się od innych?

Odpowiedź eksperta: Technologia HFL (z niemieckiego Holz Fenster Look) pozwalająca na łączenie profili okiennych z PVC nie pod kątem 45 stopni - jak to ma miejsce w standardowych wyrobach, ale pod kątem 90 stopni, jest znana i dość popularna zwłaszcza na zachodzie Europy już od kilku lat. Imituje ona sposób łączenia elementów charakterystyczny dla okien drewnianych.

Do niedawna, kąt prosty udawało się uzyskać jedynie od jednej strony - zewnętrznej lub wewnętrznej. Z przeciwnej strony nadal widoczny był tradycyjny zgrzew ukośny.

Specjaliści MS więcej niż OKNA jako pierwsi opracowali i wdrożyli unikalną technologię łączenia profili pod kątem prostym zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W skrzydle profile łączą się w linii prostej w pionie, zaś w ramie - w poziomie. Rozwiązanie to jest znacznie bardziej eleganckie niż tradycyjne zgrzewy, eliminuje również problem powstawania nieestetycznych wypływek.

Przy zachowaniu wszystkich walorów stolarki z tworzywa produkujemy okna, które w zależności od zastosowanej okleiny do złudzenia przypominają drewniane (Wood Look), lub aluminiowe (Alu Look).

Efekt jaki udało się uzyskać, wzmacnia barwienie profili w masie na kolor szary. Barwa ta lepiej współgra z zastosowanymi okleinami. Proponujemy prawie 40 różnych wzorów folii: jednobarwnych, inspirowanych naturalnym drewnem lub metalami. Ich uzupełnieniem jest wykończenie powierzchni: subtelne matowe, satynowe lub z efektem szczotkowania.

Artur Głuszcz
dyrektor ds. produkcji MS więcej niż OKNA
Na zdjęciu otwierającym: Okna o prostopadłych zgrzewach i aluminiowym designie. Zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz łączenia w skrzydle oraz ramie poprowadzone są pod kątem 90°. (fot. MS więcej niż OKNA)

Dodaj komentarz

time image
time image
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje