Na czym polega technologia HFL w łączeniu ram i skrzydeł okiennych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Na czym polega technologia HFL w łączeniu ram i skrzydeł okiennych?

Na czym polega innowacyjne łączenie ram i skrzydeł w oknach z PVC? Czym takie rozwiązanie różni się od innych?

Odpowiedź eksperta: Technologia HFL (z niemieckiego Holz Fenster Look) pozwalająca na łączenie profili okiennych z PVC nie pod kątem 45 stopni - jak to ma miejsce w standardowych wyrobach, ale pod kątem 90 stopni, jest znana i dość popularna zwłaszcza na zachodzie Europy już od kilku lat. Imituje ona sposób łączenia elementów charakterystyczny dla okien drewnianych.

Do niedawna, kąt prosty udawało się uzyskać jedynie od jednej strony - zewnętrznej lub wewnętrznej. Z przeciwnej strony nadal widoczny był tradycyjny zgrzew ukośny.

Specjaliści MS więcej niż OKNA jako pierwsi opracowali i wdrożyli unikalną technologię łączenia profili pod kątem prostym zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W skrzydle profile łączą się w linii prostej w pionie, zaś w ramie - w poziomie. Rozwiązanie to jest znacznie bardziej eleganckie niż tradycyjne zgrzewy, eliminuje również problem powstawania nieestetycznych wypływek.

Przy zachowaniu wszystkich walorów stolarki z tworzywa produkujemy okna, które w zależności od zastosowanej okleiny do złudzenia przypominają drewniane (Wood Look), lub aluminiowe (Alu Look).

Efekt jaki udało się uzyskać, wzmacnia barwienie profili w masie na kolor szary. Barwa ta lepiej współgra z zastosowanymi okleinami. Proponujemy prawie 40 różnych wzorów folii: jednobarwnych, inspirowanych naturalnym drewnem lub metalami. Ich uzupełnieniem jest wykończenie powierzchni: subtelne matowe, satynowe lub z efektem szczotkowania.

Artur Głuszcz
dyrektor ds. produkcji MS więcej niż OKNA
Na zdjęciu otwierającym: Okna o prostopadłych zgrzewach i aluminiowym designie. Zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz łączenia w skrzydle oraz ramie poprowadzone są pod kątem 90°. (fot. MS więcej niż OKNA)

Dodaj komentarz

time image
time image
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje