Odpowiedź eksperta: Technologia HFL (z niemieckiego Holz Fenster Look) pozwalająca na łączenie profili okiennych z PVC nie pod kątem 45 stopni - jak to ma miejsce w standardowych wyrobach, ale pod kątem 90 stopni, jest znana i dość popularna zwłaszcza na zachodzie Europy już od kilku lat. Imituje ona sposób łączenia elementów charakterystyczny dla okien drewnianych.
Do niedawna, kąt prosty udawało się uzyskać jedynie od jednej strony - zewnętrznej lub wewnętrznej. Z przeciwnej strony nadal widoczny był tradycyjny zgrzew ukośny.
Specjaliści MS więcej niż OKNA jako pierwsi opracowali i wdrożyli unikalną technologię łączenia profili pod kątem prostym zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W skrzydle profile łączą się w linii prostej w pionie, zaś w ramie - w poziomie. Rozwiązanie to jest znacznie bardziej eleganckie niż tradycyjne zgrzewy, eliminuje również problem powstawania nieestetycznych wypływek.
Przy zachowaniu wszystkich walorów stolarki z tworzywa produkujemy okna, które w zależności od zastosowanej okleiny do złudzenia przypominają drewniane (Wood Look), lub aluminiowe (Alu Look).
Efekt jaki udało się uzyskać, wzmacnia barwienie profili w masie na kolor szary. Barwa ta lepiej współgra z zastosowanymi okleinami. Proponujemy prawie 40 różnych wzorów folii: jednobarwnych, inspirowanych naturalnym drewnem lub metalami. Ich uzupełnieniem jest wykończenie powierzchni: subtelne matowe, satynowe lub z efektem szczotkowania.
Artur Głuszcz
dyrektor ds. produkcji MS więcej niż OKNA
Na zdjęciu otwierającym: Okna o prostopadłych zgrzewach i aluminiowym designie. Zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz łączenia w skrzydle oraz ramie poprowadzone są pod kątem 90°. (fot. MS więcej niż OKNA)