Jakie są różnice pomiędzy montażem tradycyjnym a warstwowym okien?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jakie są różnice pomiędzy montażem tradycyjnym a warstwowym okien?

Odpowiedź eksperta: Montaż okien jest równie ważny jak ich parametry. Prawidłowe osadzenie okna zwiększy efekt energooszczędności stolarki okiennej. Wstawione nieprawidłowo mogą wpłynąć na większą utratę ciepła z domu, a to przekłada się na zwiększenie naszych rachunków za ogrzewanie. Dlatego ważne jest, żeby okna były montowane przez specjalistów, którzy wskażą optymalną metodę.

aktualizacja: 2018-06-19 09:57:57

Montaż tradycyjny stosujemy przeważnie w domach i mieszkaniach przy wymianie starych okien na nowe. W przypadku zaś nowych obiektów budowlanych, a przede wszystkim energooszczędnej stolarki, najlepszym rozwiązaniem jest ciepły montaż (montaż warstwowy). Należy on do bardziej efektywnych pod kątem energooszczędności.

Ciepły montaż polega na ułożeniu trzech warstw uszczelnienia, z których każda charakteryzuje się określonymi właściwościami. Taka metoda montażu, w odróżnieniu od tradycyjnej, opartej na użyciu wyłącznie silikonu i pianki poliuretanowej zapobiega powstawaniu mostków termicznych (obszarów przepuszczających ciepło) w miejscach zawilgocenia warstwy ocieplenia.

Obecnie wciąż najpopularniejszy jest montaż tradycyjny, a świadomość ciepłego jest znikoma. Również nie wszystkie ekipy potrafią wykonać montaż warstwowy. Ciepły montaż jest droższy od zwykłego, powinien jednak zmniejszyć wydatki na ogrzewanie.

Mike Żyrek
Kierownik Badań i Rozwoju
w Grupie OKNOPLAST
fot. Oknoplast

Dodaj komentarz

time image
time image
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny