Aktualności: Okna i drzwi
![Technologia DRE Print, czyli drzwi wewnętrzne z nadrukiem](/i/2021/06/30/411661-865a-330x0-sc1x6_dre-drzwi-technologia-print-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
Technologia DRE Print, czyli drzwi wewnętrzne z nadrukiem
Innowacyjna technologia DRE PRINT daje możliwość nadrukowania na skrzydle jednego z wielu dostępnych wzorów. Kryją się za nią nieograniczone perspektywy dla architektów wnętrz oraz nieznane dotąd możliwości personalizacji pomieszczeń.
![FAKRO: markiza VMZ Solar do okien pionowych](/i/2021/06/30/411659-5420-330x0-sc1x6_fakro-markiza-vmz-solar1-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
FAKRO: markiza VMZ Solar do okien pionowych
Markiza VMZ Solar do okien pionowych to odpowiednie połączenie skutecznej ochrony pomieszczenia przed nagrzewaniem z najwyższym komfortem obsługi.
![Vetrex poszerzył park maszynowy o kolejne roboty Graf Synergy](/i/2021/06/25/411440-1646-330x0-sc1x6_vetrex-maszyny-graf-synergy-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
Vetrex poszerzył park maszynowy o kolejne roboty Graf Synergy
Vetrex - jeden z kluczowych producentów okien PVC i drzwi zewnętrznych z segmentu premium - poszerzył park maszynowy o kolejne roboty do kształtowego łączenia naroży w technologii V-Perfect. Maszyny włoskiej firmy Graf Synergy dostarczył Fimtec-Polska.
![Drzwi zewnętrzne firmy Hörmann z nagrodą VIP Najlepsze Okna Drzwi Bramy Osłony 2021](/i/2021/06/28/411519-f254-330x0-sc1x6_hormann-drzwi-nagroda-vip-budujemydompl.png)
Okna i drzwi
Drzwi zewnętrzne firmy Hörmann z nagrodą VIP Najlepsze Okna Drzwi Bramy Osłony 2021
Drzwi zewnętrzne ThermoCarbon firmy Hörmann nagrodzone zostały w programie VIP Najlepsze Okna Drzwi Bramy Osłony 2021. Przyznane przez kapitułę programu nagrody wręczono podczas jubileuszowego 30. Konwentu Stolarki Polskiej, który w czerwcu odbył się w Zegrzu.
![Solarna roleta zewnętrzna Dakea SSR](/i/2021/06/28/411511-c4eb-330x0-sc1x6_dakea-roleta-solarna-ssr-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
Solarna roleta zewnętrzna Dakea SSR
Oparta na technologii solarnej roleta do okien dachowych to rozwiązanie podnoszące komfort i bezpieczeństwo każdego budynku. Chroni przed przegrzewaniem latem i chłodem zimą.
![SOLIDBOX - system żaluzji fasadowych w wersji podtynkowej](/i/2021/06/24/411368-1d63-330x0-sc1x6_anwis-zaluzje-solidbox-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
SOLIDBOX - system żaluzji fasadowych w wersji podtynkowej
Żaluzje podtynkowe SOLIDBOX firmy Anwis, dzięki możliwości zabudowania kasety oraz prowadnic pod zewnętrzną warstwą ocieplenia budynku, doskonale nadają się do montażu w nowoczesnych domach i obiektach komercyjnych.
![Moskitiera VELUX ZIL, czyli lato bez komarów](/i/2021/06/17/411083-db60-330x0-sc1x6_velux-moskitiera-zil-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
Moskitiera VELUX ZIL, czyli lato bez komarów
Wyobraź sobie, że możesz spać latem na poddaszu przy otwartym oknie i cieszyć się orzeźwiającym chłodem bez uciążliwych owadów. Tak skuteczną ochronę przed insektami zapewnia nowa moskitiera VELUX. Dzięki wytrzymałej i szczelnej siateczce żaden komar nie przedostanie się do środka, co pozwala spać spokojnie. Moskitiera dyskretnie chroni i pozostaje niezauważona, bo jest biała oraz ma węższe prowadnice, listwy oraz górny kaseton. Jej elegancki design pasuje do każdego wnętrza.
![KRISPOL wyróżniony Orłem Polskiej Stolarki](/i/2021/06/17/411082-8619-330x0-sc1x6_krispol-orzel-polskiej-gospodarki-budujemydompl.png)
Okna i drzwi
KRISPOL wyróżniony Orłem Polskiej Stolarki
Podczas XI Kongresu Polskiej Stolarki - jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży stolarki otworowej Zarząd Związku POiD przyznał wyróżnienia dla najbardziej aktywnych firm. Wśród tegorocznych laureatów znalazła się firma KRISPOL.
![Podsumowanie XI Kongresu Stolarki Polskiej](/i/2021/06/17/411079-e0d9-330x0-sc1x6_kongres-11-final1-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
Podsumowanie XI Kongresu Stolarki Polskiej
Za nami XI Kongres Stolarki Polskiej, podczas którego uznani eksperci, m.in. z BCC, EY, Kirov Strategic Negotiators, Microsoft Technology Center czy PwC Polska, wygłosili fascynujące wystąpienia związane z cyfrową transformacją biznesu, dzieląc się z uczestnikami swoim know-how. Nic dziwnego zatem, że pierwsza digitalowa odsłona Kongresu, organizowanego przez Związek POiD, zgromadziła przed ekranami duże audytorium - co najmniej trzy razy większe niż podczas stacjonarnych edycji. Czas zacząć wdrażać zdobytą wiedzę w życie, w oczekiwaniu na następną odsłonę wydarzenia.
![Maszyna do zatępiania formatek szklanych w fabryce MS więcej niż OKNA](/i/2021/06/14/410790-87d9-330x0-sc1x6_ms-wiecej-niz-okna-maszyna-szklo-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
Maszyna do zatępiania formatek szklanych w fabryce MS więcej niż OKNA
Park maszynowy Zakładu Produkcji Szyb Zespolonych MS więcej niż OKNA wzbogacił się o kolejne innowacyjne urządzenie. Uruchomiona jesienią maszyna włoskiej firmy FOREL umożliwia jeszcze lepszą obróbkę szyb, a tym samym zwiększa ich wytrzymałość i zapewnia większe bezpieczeństwo zarówno przy produkcji, montażu i podczas użytkowania okien.
![Nawiewnik higrosterowany AEROMAT flex w ofercie SIEGENIA](/i/2021/06/09/410591-02af-330x0-sc1x6_siegenia-nawiewnik-aeromat-flex-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
Nawiewnik higrosterowany AEROMAT flex w ofercie SIEGENIA
Higrosterowany AEROMAT flex to nowy nawiewnik w ofercie firmy SIEGENIA, który pozwala na perfekcyjne wykorzystanie dostępnej przestrzeni montażowej. Może być stosowany w oknach oraz systemach HS bez ingerencji w wygląd zewnętrznej elewacji budynku i bez wpływu na funkcjonalność.
![Znamy finalistów konkursu POiD Building Awards 2021](/i/2021/06/09/410579-9fac-330x0-sc1x6_finalisci-building-awards2021-1.png)
Okna i drzwi
Znamy finalistów konkursu POiD Building Awards 2021
Związek Polskie Okna i Drzwi w lutym 2021 r. zainicjował pierwszy konkurs w branży stolarki budowlanej POiD Building Awards 2021, którego celem było wyłonienie najlepszych prezentacji wyrobów stolarki otworowej montowanych w obiektach architektonicznych. Niezależne jury wyłoniło najlepsze zastosowanie produktów w pięciu poszczególnych kategoriach. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną podczas IX Kongresu Stolarki Polskiej online 15 czerwca.
![BIM dla producentów materiałów budowlanych - bezpłatne webinarium już 16 czerwca!](/i/2021/06/07/410472-a373-330x0-sc1x6_webinarium1-aluprof-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
BIM dla producentów materiałów budowlanych - bezpłatne webinarium już 16 czerwca!
Każdego roku architekci, inżynierowie i projektanci korzystają z materiałów budowlanych i elementów wyposażenia wnętrz o wartości miliardów euro. W jaki sposób producent może zwrócić na siebie uwagę i stać się częścią międzynarodowych projektów? Odpowiedź tkwi w metodyce BIM.
![Pierwszy digitalowy Kongres Stolarki Polskiej już za 14 dni!](/i/2021/05/05/408764-f8a9-330x0-sc1x6_kongres-logo-xi-edycji1-budujemydompl.png)
Okna i drzwi
Pierwszy digitalowy Kongres Stolarki Polskiej już za 14 dni!
15 czerwca 2021 r. odbędzie się XI Kongres Stolarki Polskiej - najbardziej oczekiwane wydarzenie w branży budowlanej. Tym razem cenieni prelegenci, reprezentujący m.in. BCC, EY Polska czy Microsoft Technology Center, spotkają się z uczestnikami w środowisku wirtualnym. Przewidziane są dwa wyjątkowe bloki tematyczne: "TRENDY" i "INSPIRACJE", nawiązujące do aktualnych wyzwań biznesowych, oraz uroczysta digitalowa Gala, połączona z obchodami jubileuszu 25-lecia Związku POiD, podczas której wręczone zostaną nagrody branżowe.
![Nowoczesne drzwi tarasowe i okna przesuwne SYNEGO SLIDE](/i/2021/03/26/406329-8214-330x0-sc1x6_rehau-synego6-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
Nowoczesne drzwi tarasowe i okna przesuwne SYNEGO SLIDE
SYNEGO SLIDE to system okien i drzwi przesuwnych firmy REHAU dedykowany do nowych oraz modernizowanych domów i mieszkań. Ich design oraz funkcjonalność idealnie wpisują się w wysokie wymagania współczesnego budownictwa. Okna przesuwne i drzwi tarasowe SYNEGO SLIDE zapewniają bardzo dobrą izolacyjność przed chłodem i hałasem oraz wysoki komfort codziennej obsługi.
![KRISPOL z tytułem Konsumenckiego Lidera Jakości 2021](/i/2021/05/14/409315-5a84-330x0-sc1x6_krispol-zaluzje-konsumencki-lider-jakosci2021-budujemydompl.png)
Okna i drzwi
KRISPOL z tytułem Konsumenckiego Lidera Jakości 2021
Zdobyły serca architektów, projektantów wnętrz i przede wszystkim inwestorów - żaluzje fasadowe to nowy wymiar estetyki wśród osłon do domu i mieszkania. Marka KRISPOL otrzymała za swój produkt wyjątkową nagrodę.
![Drzwi wewnętrzne DRE SARA ECO 2](/i/2021/05/11/409116-2806-330x0-sc1x6_dre-drzwi-sara-eco2-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
Drzwi wewnętrzne DRE SARA ECO 2
DRE SARA ECO 2 to dobrze znana kolekcja ukrytych drzwi z możliwością wykonania skrzydła o wysokości 240 cm.
![Uchwyt do drzwi z czytnikiem linii papilarnych](/i/2021/05/11/409115-dda0-330x0-sc1x6_wala-uchwyt-do-drzwi-czytnik-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
Uchwyt do drzwi z czytnikiem linii papilarnych
Wystrój naszego domu jest równie ważny jak jego wygoda i funkcjonalność. Wygodnym i jednocześnie designerskim rozwiązaniem okazuje się czytnik linii papilarnych, a zamontowanie go w uchwycie drzwiowym pozwoli wygodnie otwierać drzwi, bez konieczności nerwowego poszukiwania kluczy. Możliwe jest sterowanie drzwiami za pomocą aplikacji na smartfon.
![KRISPOL na liście Zielonych Urządzeń i Materiałów](/i/2021/05/07/408962-dbe0-330x0-sc1x6_krispol-na-liscie-zielonych-urzadzen-i-materialow-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
KRISPOL na liście Zielonych Urządzeń i Materiałów
KRISPOL jako pierwszy producent stolarki otworowej z produktami na liście Zielonych Urządzeń i Materiałów dedykowanych do programu Czyste Powietrze i ulgi termomodernizacyjnej.
![Pierwszy raz w historii Kongres Stolarki Polskiej w digitalu](/i/2021/05/05/408764-f8a9-330x0-sc1x6_kongres-logo-xi-edycji1-budujemydompl.png)
Okna i drzwi
Pierwszy raz w historii Kongres Stolarki Polskiej w digitalu
Już 15 czerwca 2021 r odbędzie się kolejna edycja Kongresu Stolarki Polskiej. Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną w kraju oraz światowe trendy, wydarzenie będzie miało charakter digitalowy. Forma przekazu on-line czyni Kongres niezwykle dostępnym dla szerokiego grona osób zainteresowanych rozwojem branży stolarki budowlanej, a także biznesu jako takiego.
!["Montowanie na ekranie" - szkolenie on-line VELUX](/i/2021/05/05/408763-35aa-330x0-sc1x6_velux-montowanie-na-ekranie-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
"Montowanie na ekranie" - szkolenie on-line VELUX
Zimą firma VELUX przeprowadziła cykl 5 szkoleń on-line dla dekarzy "Montowanie na ekranie", w każdym z nich wzięło udział ponad 150 osób profesjonalistów z branży.
![Promocja Fakro! Wypróbuj markizę za darmo!](/i/2021/05/04/408694-565d-330x0-sc1x6_fakro-promocja-wyprobuj-markize-budujemydompl.png)
Okna i drzwi
Promocja Fakro! Wypróbuj markizę za darmo!
Jeśli mieszkasz na poddaszu to doskonale wiesz co znaczy upalne lato - wysoka temperatura w pokojach i nagrzany dach. Co zrobić aby komfortowo przeżyć czas pełen słońca?
![Zielona odbudowa zaczyna się w naszych domach - wyniki VI edycji "Barometru zdrowych domów"](/i/2021/04/30/408571-bccf-330x0-sc1x6_velux-6edycja-barometr-zdrowych-domow2-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
Zielona odbudowa zaczyna się w naszych domach - wyniki VI edycji "Barometru zdrowych domów"
VI edycja "Barometru zdrowych domów" pokazuje, że zdrowy dom jest bardzo ważnym aspektem w życiu Polaków i zyskuje na znaczeniu, jako siła napędowa remontów oraz inwestycji w nowe miejsce zamieszkania. Zdrowie i komfort życia rodziny są dla 75 proc. badanych najważniejszym czynnikiem decydującym o podjęciu prac remontowych. Kluczowe cechy zdrowego domu, jak jakość powietrza i ilość światła dziennego, to dla ponad 80 proc. Polaków ważne aspekty brane pod uwagę przy poszukiwaniu nowego lokum. Wnioski z raportu stanowią istotne wskazówki dla branży budowlanej oraz osób zaangażowanych w decyzje legislacyjne w kontekście zielonej odbudowy po COVID-19. Warto budować i remontować z myślą o człowieku i klimacie.
![Akademia REHAU dla architektów i projektantów](/i/2021/04/28/408376-75e1-330x0-sc1x6_akademia-rehau-dla-architektow-i-projektantow-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
Akademia REHAU dla architektów i projektantów
Rehau, znany producent z branży budowlanej, zaprasza architektów i projektantów na bezpłatny cykl webinarów Akademii Rehau.
![Modne okna VEKA w kolorach dębu](/i/2021/04/19/407826-dd14-330x0-sc1x6_veka-okna-kolor-dab-budujemydompl.png)
Okna i drzwi
Modne okna VEKA w kolorach dębu
Moda na dąb nie przemija. Dotyczy to także kolorów okien, i to nie tylko drewnianych, ale także wykonanych z PVC, które potrafią do złudzenia przypominać rysunek i fakturę naturalnego drewna.
![Nowość w ofercie AdamS: drzwi podnoszono-przesuwnych (HST) w systemie VEKA](/i/2021/04/21/407937-0504-330x0-sc1x6_adams-drzwi-podnoszono-przesuwne-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
Nowość w ofercie AdamS: drzwi podnoszono-przesuwnych (HST) w systemie VEKA
AdamS, jeden z wiodących producentów okien Premium w Polsce, wprowadził do swojej oferty najnowszy system drzwi podnoszono-przesuwnych (HST) w systemie VEKA. Konstrukcje tego typu z każdym rokiem zyskują coraz większą popularność, a najnowsze rozwiązanie o handlowej nazwie VEKAMOTION 82 jest doskonałym przykładem realizacji oczekiwań klientów w tej grupie produktów.
![Profile VEKA w wersji SPECTRAL w 2 nowych kolorach](/i/2021/04/20/407878-3385-330x0-sc1x6_veka-profile-spectral-kolory-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
Profile VEKA w wersji SPECTRAL w 2 nowych kolorach
Profile VEKA w wersji SPECTRAL mają bardzo eleganckie, matowe, aksamitne w dotyku wykończenie. Głęboko matowa powierzchnia jest jednocześnie odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.
![Żaluzje fasadowe SkyFlow - harmonia światła i cienia od ALUPROF](/i/2021/04/20/407874-810e-330x0-sc1x6_aluprof-zaluzje-fasadowe-skyflow-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
Żaluzje fasadowe SkyFlow - harmonia światła i cienia od ALUPROF
Firma Aluprof SA wprowadziła do oferty żaluzje fasadowe SkyFlow - rozwiązanie, które skutecznie chroni wnętrza pomieszczeń przed nadmiernym nagrzaniem, przy równoczesnym zapewnieniu odpowiedniego komfortu optycznego. Przemyślana konstrukcja systemu, pozwala na wykonanie żaluzji o dużych gabarytach, dzięki czemu mogą one być z powodzeniem stosowane w obiektach charakteryzujących się większymi przeszkleniami. To sprawia, że tego typu produkty doskonale sprawdzą się zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i inwestycjach mieszkaniowych.
![30-lecie OKPOL](/i/2021/04/19/407832-918d-330x0-sc1x6_okpol-30lat-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
30-lecie OKPOL
OKPOL istnieje od 1991 roku. Początkowo był działalnością gospodarczą powstałą na skutek połączenia marzeń, uporu i niewiarygodnie dobrego planu działania dwóch osób - młodego małżeństwa Doroty i Jana Wełeszczuków - dziś Wiceprezes i Prezesa OKPOL Sp. z o. o. Chcąc postawić dom pragnęli doświetlić go oknami dachowymi. Z uwagi na brak towarów na rynku postanowili skonstruować je samodzielnie. Okna wyprodukowane przez Pana Jana spotkały się z dużą aprobatą okolicznych mieszkańców. I tak to się zaczęło...
![Wiosenna promocja na drzwi wejściowe ISOPRO Secur w firmie Hörmann](/i/2021/04/19/407802-6476-330x0-sc1x6_hormann-wiosenna-promocja-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
Wiosenna promocja na drzwi wejściowe ISOPRO Secur w firmie Hörmann
Szukasz drzwi wejściowych do swojego domu? Chcesz, żeby były nie tylko ładne i ciepłe, ale także przeciwwłamaniowe? Skorzystaj z wiosennej promocji w firmie Hörmann! Teraz drzwi wejściowe ISOPRO Secur wraz z montażem kupisz w bardzo okazyjnej cenie!
![HS PROTECT - szybkie i skuteczne zabezpieczenie okien](/i/2021/04/15/407673-53b3-330x0-sc1x6_hs-protect-powloka-okna2-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
HS PROTECT - szybkie i skuteczne zabezpieczenie okien
HS PROTECT to ekologiczne powłoki w płynie stworzone na bazie wody, które w bardzo skuteczny sposób chronią powierzchnie szklane przed uszkodzeniami. Stosowane są jako zabezpieczenie tymczasowe, zastępując tradycyjne sposoby ochrony np. plastikowe folie.
![Markizy okienne markilux - upał pozostanie na zewnątrz](/i/2021/04/15/407665-9b5a-330x0-sc1x6_markilux-markizy-okienne-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
Markizy okienne markilux - upał pozostanie na zewnątrz
Zmiany klimatyczne od kilku lat dają niezwykle gorące lato. W związku z tym, coraz częściej stosuje się w domach klimatyzatory i wentylatory. Jednak zużywają one dużo prądu. Dlatego rozsądniej jest zacieniać duże okna od zewnątrz markizami pionowymi, które zapewnią przyjemny chłód w pomieszczeniach.
![Wymiana stolarki w programie Czyste Powietrze - dane statystyczne](/i/2021/04/09/407429-bd7a-330x0-sc1x6_wymiana-stolarki-w-programie-czyste-powietrze-dane-statystyczne2-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
Wymiana stolarki w programie Czyste Powietrze - dane statystyczne
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który sprawuje patronat honorowy nad programem społecznym "WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ", przekazał, na prośbę Związku POiD, najnowsze statystyki dotyczące dofinansowania z programu "Czyste Powietrze" na wymianę stolarki otworowej. Jak wskazują dane, największą popularnością cieszył się zakup wraz z dopłatą nowych, energooszczędnych okien.
![Promocja w Porta: klamka za 1 grosz](/i/2021/04/08/407305-d0fd-330x0-sc1x6_porta-promocja-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
Promocja w Porta: klamka za 1 grosz
Do końca grudnia 2021 roku, w promocji "Klamka za 1 grosz", można kupić jedną z dwóch czarnych klamek: EUFORIA Q i RUMBA z 3 pięknymi kolekcjami PORTA DRZWI.
![Gerda przedstawia: konfigurator drzwi do domu dostępny on-line](/i/2021/04/08/407304-3fd0-330x0-sc1x6_gerda-konfigurator-budujemydompl.jpg)
Okna i drzwi
Gerda przedstawia: konfigurator drzwi do domu dostępny on-line
Każdy marzy o zakupie wymarzonych drzwi do domu - bezpiecznych, zapewniających komfort cieplny i atrakcyjnych wizualnie. Wybranie odpowiedniego modelu, który spełnia oczekiwania i pasuje do naszego domu to ogromne wyzwanie, które nierzadko zabiera zbyt dużo czasu i energii. Firma Gerda udostępnia konfigurator drzwi zewnętrznych "Zaprojektuj swoje drzwi".
![Nowa generacja zamków BKS Secury Panik serii 19](/i/2021/04/06/407110-2f89-330x0-sc1x6_nowa-generacja-zamkow-bks-secury-panik-serii-19-budujemydompl.png)
Okna i drzwi
Nowa generacja zamków BKS Secury Panik serii 19
W ofercie zamków panicznych marki G-U pojawiła się nowość - zmodyfikowana seria zamków BKS Secury Panik 19, która docelowo zastąpi poprzednie rozwiązania.