Okna Schüco z PVC-U - nowe oblicze zrównoważonej stolarki okiennej

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Okna Schüco z PVC-U - nowe oblicze zrównoważonej stolarki okiennej

Schüco stawia na ekologię, wprowadzając do swojej oferty profile PVC-U z surowców odnawialnych i wtórnych.To ważny krok w stronę dekarbonizacji budownictwa, a w szczególności sektora mieszkalnego, który odpowiada za znaczną część emisji CO2, zużycia surowców kopalnych i generowania odpadów.

aktualizacja: 2024-05-14 08:55:47

Profile z recyklingu - korzyści dla środowiska i estetyki

Już dziś około 36% profili w systemie Schüco LivIng zawiera od 25 do 75% surowca wtórnego. Nowa oferta obejmuje również gatunek Recycelt z gwarantowaną zawartością tworzywa z recyklingu, co czyni okna idealnym wyborem dla budynków poddawanych certyfikacji środowiskowej.

Ekologiczne okna z naturalnym olejem

Alternatywą dla recyklingu jest zastosowanie oleju talowego, produktu ubocznego produkcji papieru z drewna sosnowego. Technologia ta pozwala ograniczyć emisję CO2 nawet o 90% w porównaniu z tradycyjną produkcją PVC-U, przy zachowaniu niezmiennych parametrów i właściwości materiału.

Nowy gatunek PVC-U z odnawialnym surowcem już dziś jest dostępny we wszystkich systemach Schüco z PVC-U i może być użyty do produkcji zarówno profili standardowych, jak i Recycelt. Cały proces uzyskał certyfikację RSB i ISCC PLUS, co gwarantuje kontrolę pochodzenia biomasy i jej zawartości w profilach.

Okna Schüco z PVC-U - korzyści dla użytkownika:

  • Zmniejszony ślad węglowy budynku
  • Estetyczne wykończenie z możliwością wyboru koloru i struktury
  • Wysoka jakość i trwałość
  • Łatwość konserwacji i modernizacji
  • Możliwość recyklingu na koniec użytkowania

Schüco oferuje również narzędzia ułatwiające konserwację, modernizację i powtórne wykorzystanie stolarki okiennej. Dzięki etykiecie IoF ID (Internet of Facades) historia konserwacji i wszystkie informacje o elemencie są rejestrowane i przechowywane cyfrowo. Ułatwia to eksploatację, ewentualne naprawy i właściwe przyporządkowanie materiałów przydatnych do recyklingu na koniec użytkowania.

Aplikacja GWP assistant pozwala sprawdzić wpływ różnych gatunków PVC-U na współczynnik GWP okna. W zależności od wybranej opcji surowcowej można osiągnąć wartości od zaledwie 0,76 do 2,3 kg CO2e na tonę materiału.

Partnerzy Schüco przy każdej dostawie otrzymują certyfikat potwierdzający zawartość oleju talowego w PVC-U i korespondujące z tym oszczędności CO2.

Wybierając okna Schüco z PVC-U z surowców odnawialnych i wtórnych, stawiasz na zrównoważony rozwój i oszczędzasz środowisko naturalne.

Firma powiązana:
Schüco International Polska

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!