Diversity IN Check – narzędzie oceny zarządzania różnorodnością
Diversity IN Check to narzędzie służące do diagnozowania poziomu dojrzałości firm w zakresie zarządzania różnorodnością i tworzenia inkluzywnych miejsc pracy. Badanie opiera się na międzynarodowych standardach i wytycznych, takich jak Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ, GRI Standards, norma ISO 26000 oraz norma ISO 30415.
W ramach badania wykorzystuje się kwestionariusz, który pozwala ocenić działania firmy w pięciu obszarach:
- Podstawy zarządzania
- Programy i działania
- Budowanie zaangażowania
- Wskaźniki rezultatów
- Produkty i usługi
Na podstawie oceny w tych obszarach tworzona jest lista pracodawców wyróżniających się w Polsce pod względem zarządzania różnorodnością i inkluzją.
Cemex Polska w gronie najlepszych
W tegorocznej edycji badania udział wzięło 54 firmy, a Cemex Polska znalazł się wśród tych, które uzyskały najlepsze wyniki.
"Konsekwentnie budujemy kulturę włączającą"
Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
Zobacz więcej
Zobacz mniej
– W Cemex konsekwentnie dążymy do budowania włączającej kultury organizacyjnej. Tworzymy środowisko pracy, w którym każdy pracownik, bez względu na przynależność do różnych grup, może się rozwijać i realizować zawodowo,przyczyniając się tym samym do rozwoju firmy. Cieszymy się, że nasze działania w obszarze zarządzania różnorodnością są zauważane i doceniane przez ekspertów. To dla nas potwierdzenie, że obrane przez nas kierunki są słuszne – mówi Iwona Wojtasik, Dyrektor Zarządzania Ludźmi i Organizacją w Cemex Polska.
Cemex – sygnatariusz Karty Różnorodności
Badanie Diversity IN Check organizowane jest przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które w Polsce koordynuje Kartę Różnorodności. Dokument ten został zainaugurowany w lutym 2012 roku, a rok później został podpisany przez Cemex Polska, który stał się tym samym pierwszą firmą z branży budowlanej wśród sygnatariuszy Karty.
Karta Różnorodności zobowiązuje sygnatariuszy do promowania równości i zarządzania różnorodnością w miejscu pracy.Cemex Polska koncentruje się w tym zakresie na trzech kluczowych obszarach:
- Różnorodność wiekowa
- Różnorodność płci
- Przeciwdziałanie wykluczeniu zawodowemu