Nowoczesna elewacja - wybierz tynk dekoracyjny z połyskującymi drobinkami Knauf Deco Design Mika

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Nowoczesna elewacja - wybierz tynk dekoracyjny z połyskującymi drobinkami Knauf Deco Design Mika

Elewacja domu to jego wizytówka. Powinna być dopasowana do bryły domu, spójna ze stylistyką wnętrz, a także pozostawać w harmonii z otoczeniem. Oprócz standardowych tynków, na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów do wykończenia elewacji. Nowoczesne elewacje nie boją się ciemnych kolorów czy niebanalnych połączeń różnych materiałów. Jedno jest pewne - elewacja powinna być unikatowa, powinna wyróżniać dom, zaskakiwać i przykuwać wzrok. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem materiałów do wykończenia elewacji, koniecznie zwróć uwagę na nowość na rynku - tynk dekoracyjny z połyskującymi drobinkami Knauf Deco Design Mika.

aktualizacja: 2023-05-10 06:23:55

Subtelny blask miki

Knauf Deco Design Mika to wysokiej jakości tynk z żywicy silikonowo-akrylowej, w połączeniu z wyselekcjonowanymi kolorowymi kruszywami oraz naturalnymi płatkami miki, które subtelnie połyskują i odbijają światło. Fasada otynkowana Knauf Deco Design Mika prezentuje się bardzo nowocześnie i jednocześnie bardzo elegancko. Oprócz niewątpliwych zalet wizualnych, atutem tynku Deco Design Mika jest jego trwałość oraz odporność na zabrudzenia i zniszczenia. Dzięki temu ma uniwersalne przeznaczenie - może być stosowany do wykończenia elewacji domów, zlokalizowanych w miejscach o dużym natężeniu ruchu, a także domów otoczonych drzewami i zielenią. Nadaje się jako warstwa wierzchnia systemów ociepleń na styropianie oraz wełnie mineralnej.

Połączenie drewna i tynku Knauf Deco Design Mika na elewacji
Połączenie drewna i tynku Knauf Deco Design Mika na elewacji

Modne i trwałe kolory

Tynk występuje w 16 najczęściej wybieranych przez architektów i inwestorów kolorach - uniwersalnych szarościach, subtelnych beżach, ponadczasowych brązach oraz bieli i czerni.

Koniec z nudą na elewacji. Chociaż w trendach i palecie barw tynku Deco Design Mika królują naturalne kolory ziemi, które podkreślają nawiązania do otaczającej nas przyrody, to elewacja w stonowanej kolorystyce będzie się pozytywnie wyróżniać. Dodatek srebrnych, złotych lub perłowych drobinek w tynku Knauf Deco Design Mika podkreśla szlachetność kolorów i sprawia, że elewacja wygląda prestiżowo.

Innowacyjny absorber promieniowania UV gwarantuje trwałość i niezmienność kolorów przez wiele lat. To istotne zwłaszcza przy wyborze bardzo ciemnych kolorów, które teraz cieszą się dużym powodzeniem i są chętnie wykorzystywane na elewacjach. Nawet bardzo ciemne i czarne kolory tynku Deco Design Mika, z upływem czasu nie zblakną i nie stracą na intensywności. Możesz bez obaw zdecydować się na ciemną elewację - będzie intensywna, będzie piękna.

16 kolorów tynku - nagłówek

Górne: Awangardowy beż, Betonowa szarość; dolne: Głęboki brąz, Harmonijny brąz
Górne: Awangardowy beż, Betonowa szarość;
Dolne: Głęboki brąz, Harmonijny brąz
Górne: Industrialna szarość, Kamienny grafit; dolne: Miedziana czerń, Naturalna biel
Górne: Industrialna szarość, Kamienny grafit;
Dolne: Miedziana czerń, Naturalna biel
Górne: Odważny granit, Opalicujący bazalt; dolne: Srebrna perła, Subtelna szarość
Górne: Odważny granit, Opalicujący bazalt;
Dolne: Srebrna perła, Subtelna szarość
Górne: Szlachetny antracyt, Szlachetny piaskowiec; dolne: Wulkaniczna czerń, Złocisty cynamon
Górne: Szlachetny antracyt, Szlachetny piaskowiec;
Dolne: Wulkaniczna czerń, Złocisty cynamon

Wybierz Deco Design Mika na całą elewację

Tynk Deco Design Mika doskonale prezentuje się zastosowany na ca­łej elewacji, jako jedyny materiał wykończeniowy. Tynkując cały dom w jednym kolorze uzyskasz efekt skandynawskiej prostoty. Taka fasada to doskonały wybór np. do projektów typu nowoczesna stodoła i prostych brył, które zyskują nowoczesną oprawę.

Łącząc na elewacji dwa kolory Knauf Deco Design Mika uatrakcyjnisz ją wizualnie. Jeden kolor może stanowić bezpieczną bazę, a drugi podkreśli atuty bryły i wymodeluje ją optycznie.

Tynk Deco Design Mika zastosowany na ca­łej elewacji
Tynk Deco Design Mika zastosowany na ca­łej elewacji

Połącz tynk Deco Design Mika z innymi materiałami

Tynk Deco Design Mika można łączyć z innymi materiałami - standardowymi tynkami np. Knauf Conni, Knauf Kati, dodatkami drewna, cegły, kamienia, sta­li lub szkła. Zastawienie różnych faktur i materiałów na elewacji wygląda bardzo atrakcyjnie, dodaje jej charakteru i wyróżnia dom spośród innych inwestycji.

Zestawienie tynku z Deco Design Mika z drewnianymi akcentami, np. w postaci deski elewacyjnej, sprawi że elewacja perfekcyjnie wpisze się w otoczenie i krajobraz, będzie bliższa naturze.

Ciekawy efekt wizualny można uzyskać wykańczając elewację cegłą oraz tynkiem Knauf Deco Design Mika. Elewacja będzie bardzo efektowna, z nutą industrialnego charakteru.

Fragment elewacji pokryty ciemnym tynkiem Knauf Deco Design Mika
Fragment elewacji pokryty ciemnym tynkiem Knauf Deco Design Mika

Dopasuj kolor tynku do dachu oraz stolarki okiennej i drzwiowej

Wybierając kolor tynku Knauf Deco Design Mika pamiętaj, że ważne jest dopasowanie go do innych elementów wykończenia domu: koloru dachu, stolarki okiennej i drzwiowej, parapetów, koloru schodów zewnętrznych, podjazdu, tarasów, balustrad oraz podbitki i rynien. Zadbaj o spójność, wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać, powinny tworzyć spójną, kompletną kompozycję. Wybór wszystkich elementów powinien być dokładnie przemyślany.

Korzystny stosunek jakości do ceny

Ocieplenie domu i wykonanie elewacji to duży koszt w budżecie budowlanym. Tynk Knauf Deco Design Mika ma bardzo korzystny stosunek jakości do ceny, dlatego jest dobrą alternatywą dla innych prestiżowych materiałów wykończeniowych. Ma wysoką wydajność - zużycie 2-2,5 kg/m2. Sprzedawany jest w opakowaniach 20 kg.

Tynk Knauf Deco Design Mika - opakowanie 20 kg
Tynk Knauf Deco Design Mika - opakowanie 20 kg

Knauf Deco Design Mika to gwarancja spektaku­larnego efektu wizualnego oraz wysokiej ja­kości - trwała ochrona ocieplonej elewacji.


Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź na: https://knauf.pl/deco-design/

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły