Podsufitka BRYZA PVC - montaż

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Podsufitka BRYZA PVC - montaż

Budowa dachu stanowi kluczowy element konstrukcji domu, wymagający staranności i precyzji. Wśród niezbędnych elementów wykończeniowych, podsufitka dachowa wykonana z PVC odgrywa istotną rolę w zapewnieniu nie tylko estetyki, ale i trwałej ochrony całej konstrukcji. Warto przyjrzeć się procesowi montażu podsufitki BRYZA PVC, który może znacząco ułatwić utrzymanie dachu w doskonałym stanie przez wiele lat.

aktualizacja: 2024-05-07 11:52:08

Instrukcja montażu krok po kroku

Montaż podsufitki rozpoczynamy od starannego przygotowania konstrukcji nośnej. Wykorzystujemy do tego celu łaty drewniane, uprzednio zaimpregnowane preparatami grzybobójczymi oraz owadobójczymi. Konstrukcja nośna może być mocowana bezpośrednio do krokwi lub na dodatkowym ruszcie przymocowanym do konstrukcji dachu. Dla zapewnienia jej stabilności, przekrój łat powinien mieć wymiary nie mniejsze niż 25 x 50 mm, a ich maksymalny rozstaw nie powinien przekraczać 40 cm. Deski sufitowe wykonane z PVC pod wpływem temperatury rozszerzają się lub kurczą, dlatego zaleca się ich układanie prostopadle do powierzchni ściany.

Montaż listwy J
Montaż listwy J

Listwy J montujemy na obwodzie zabudowanego dachu, mocując je do łat w odległościach, co około 30 cm. Łączymy je ze sobą na zakładkę, wykonując wycięcie umożliwiające kompensację temperaturowych zmian długości. Jeden z końców podsufitki, zamiast do listwy J można zamocować do odpowiednio uformowanej obróbki blacharskiej deski czołowej. Ze względu na rozciągliwość cieplną podsufitki, aby umożliwić swobodne ruchy termiczne, panele do 2 m długości przycina się na długość 5 mm krótszą od rozstawu listew J. Odpowiednio przycięte panele wsuwa się, lekko uginając je w połowie, pomiędzy listwy J. Część paneli powinna być perforowana i montowana co trzeci lub co czwarty panel w celu uzyskania prawidłowej wentylacji dachu. Do montażu wykorzystuje się wkręty zabezpieczone przed korozją o długości nie mniejszej niż 20 mm i wielkości łba min. 8 mm.

Montaż elementów podsufitki do konstrukcji nośnej
Deski perforowane
Część paneli powinna być perforowana i montowana co trzeci lub co czwarty panel w celu uzyskania prawidłowej wentylacji dachu

Wykończenie narożnika budynku, można wykonać na dwa sposoby wykorzystując listwę H. Panele można dociąć pod kątem 45 stopni lub docinając tylko ostatni panel dopasowując odpowiednio jego szerokość. Zastosowanie listwy narożnej zewnętrznej umożliwia montaż podsufitki do różnego rodzaju konstrukcji dachowych. To element, który pozwala na estetyczne wykończenie krawędzi zewnętrznych podsufitek dachowych oraz narożników wystających płatwi dachowych.

Wykończenie narożnika budynku listwą H
BRYZA - instrukcja montażu podsufitki

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły