Knauf Sp. z o.o. System Glazurniczy Knauf
Zobacz firmę w innym dziale:
Masy do fugowania i uszczelniania
Szpachle i gładzie
Systemy ocieplania i termorenowacji
Masy samopoziomujące, betonowe i żywiczne
Masy i mieszanki tynkarskie
Płyty gipsowe (g-k, g-w), profile, mocowania
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 63049
Porady od Knauf Sp. z o.o.
Sufit podwieszany: czy dam radę to zrobić sam, czy lepiej wynająć fachowca?
Podwieszany sufit to popularne rozwiązanie w wielu domach i mieszkaniach. Oprócz funkcji estetycznej, umożliwia ukrycie instalacji i zamontowanie oświetlenia, które nadaje wnętrzu nowoczesny wygląd. Jeśli zastanawiasz się, czy warto podjąć się montażu samodzielnie, czy lepiej powierzyć to zadanie specjalistom, ten poradnik pomoże Ci podjąć świadomą decyzję. Zobacz jak wygląda montaż sufitu krok po kroku.
Jak rozplanować układanie płytek?
Układanie płytek należy do najpopularniejszych rozwiązań w wykończeniu wnętrz. Ich estetyczny wygląd i trwałość sprawiają, że są chętnie wybierane zarówno do łazienek i kuchni, jak i innych pomieszczeń. Kluczem do uzyskania satysfakcjonującego efektu jest jednak odpowiednie zaplanowanie ułożenia płytek. Poniżej przedstawiamy kilka kroków, które pomogą w tym procesie.
Jak odnowić stare ściany mieszkania w kamienicy? Sekrety mistrzowskiej renowacji
Odkryj, jak zamienić stare ściany w eleganckie tło dla Twojego wnętrza - szybkie rozwiązania dla mieszkań z duszą.
Jak uzyskać perfekcyjne powierzchnie ścian i sufitów?
Perfekcyjne powierzchnie ścian i sufitów stanowią ozdobę każdego wnętrza i są najlepszym tłem dla każdej aranżacji. Knauf oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych do finiszowego wykańczania ścian i sufitów wykonanych z tynków cementowo-wapiennych, tynków gipsowych oraz płyt g-k, a także gamę produktów służących do spoinowania połączeń płyt g-k.
Poradnik Remontowy Knauf - nowy cykl filmów instruktażowych DIY
Drobne remonty i naprawy w domu nie zawsze wymagają wizyty fachowca. Knauf przygotował cykl filmów instruktażowych dla majsterkowiczów pod tytułem „Poradnik Remontowy”, w których krok po kroku pokazujemy jak samodzielnie wykonać mały remont lub prostą naprawę.
Jak odnowić dach w domu - kostce?
Będące dawniej realizacją marzeń o własnym domu, tak zwane "kostki" często nie odpowiadają obecnym standardom budowlanym i przysparzają problemów swoim właścicielom. Jednym ze słabych punktów takich domów są stropodachy. Ich konstrukcję można jednak zmodernizować przy zastosowaniu nowoczesnych materiałów materiałowych.
Dlaczego warto ocieplić garaż?
Garaż w obrębie budynku to bardzo praktyczne rozwiązanie pozwalające na pełniejsze wykorzystanie jego zalet. Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli nie będzie w nim systemu grzewczego, należy go odpowiednio ocieplić, aby nie był źródłem strat energii cieplnej.
Jak sprawić, żeby ogrzewanie podłogowe było skuteczne?
Pracą ogrzewania podłogowego steruje obecnie automatyka, zapewniając komfort cieplny przy oszczędności energii. Ale maksymalnej efektywności takiej instalacji nie uzyska się bez odpowiednich rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych.
Jak otrzymać dofinansowanie do ocieplenia domu?
W ramach programu Czyste Powietrze osoby remontujące dom mogą otrzymać nawet 90% dotacji na wymianę źródła ciepła i termomodernizację. Jakie kryteria należy spełnić, by uzyskać dofinansowanie na termoizolację budynku?
Czy ocieplenie nieogrzewanej piwnicy jest konieczne i w jaki sposób je przeprowadzić?
Wielu inwestorów planujących termomodernizację domu zadaje sobie pytanie, czy ocieplenie nieogrzewanej piwnicy jest konieczne i w jaki sposób je przeprowadzić. W praktyce warto zadbać o skuteczną izolację tej części budynku bez względu na sposób, w jaki planujemy ją użytkować.
Ogrzewanie podłogowe w pokoju dziecka
Planując pokój dziecięcy w nowym domu, bierzemy pod uwagę wiele kwestii, jednak najważniejszą z nich jest zapewnienie zdrowych warunków dla rozwoju pociechy. Wielu rodziców zastanawia się, czy ogrzewanie podłogowe wpłynie korzystnie na organizm dziecka. Zdecydowanie tak, jednak pod warunkiem właściwego wykonawstwa.
Co warto wiedzieć o izolacji cokołu?
Ze względu na położenie w przyziemiu cokół uchodzi za jeden z trudniejszych do ocieplenia elementów budynku. Jakich zasad przestrzegać i jak dobrać materiały, aby stworzyć trwałą warstwę izolacji w tej strefie?