Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
TC 417 - innowacyjne ocieplanie i izolacja akustyczna budynków
Ocieplanie budynków i poprawa akustyki wewnątrz pomieszczeń to silne trendy na rynku izolacji. Czy można jedno i drugie uzyskać jednym nakładem kosztów? Izolacja natryskowa TC-417 to trwałe połączenie kluczowych charakterystyk: znakomitej izolacyjności termicznej λ=0,035 W/m2K i zdolności pochłaniania dźwięków w klasie akustycznej A. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zredukować koszty docieplania budynku i stropu.
HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o.
Estetyka czy energooszczędność? Czym kierować się przy wyborze drzwi?
Wybierając drzwi do domu, na początku kierujemy się ich estetyką. Jednak przede wszystkim powinniśmy szukać drzwi o dobrych właściwościach izolacyjnych, o możliwie najniższym współczynniku przenikania ciepła.
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Pro-Vent: Czy sprawdziłeś efektywność energetyczną swojego rekuperatora?
Zgodnie z rozporządzeniem (UE) nr 1254/2014 z dn. 11 lipca 2014 r., producenci mają obowiązek oznaczania central wentylacyjnych etykietami efektywności energetycznej.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Isover: Co słychać w domu? Poznaj rodzaje dźwięków i sposoby ich eliminacji za sprawą odpowiedniej izolacji
O poranku – budzik, prysznic i ekspres do kawy, a wieczorem – klawiatura laptopa, stukot krzeseł przy obiedzie, rozmowa za ścianą i telewizor. Domowe dźwięki, choć są elementem codziennych rytuałów, mogą być dla innych domowników, a także sąsiadów niepotrzebnym źródłem stresu. W jaki sposób zapewnić w mieszkaniu odpowiednią akustykę?
Polbruk S.A.
Polbruk: Nawierzchnia w wiosennej odsłonie – czyszczenie i renowacja kostki brukowej po zimie
Chcąc zadbać o naszą posesję przed nadejściem wiosny, warto w pierwszej kolejności zatroszczyć się o estetyczny wygląd kostki brukowej. O tym, jak właściwie przeprowadzić renowację brukowanej nawierzchni po zimie opowiada Wojciech Średniawa, główny projektant firmy Polbruk.
Baltic Wood
Wybieramy idealne wykończenie powierzchni
Lakier czy olej? Kolorowy czy bezbarwny? A może szczotkowana powierzchnia z delikatnymi smugami barwnej bejcy? Decyzja o wyborze wykończenia podłogi wcale nie jest prosta. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę i czym charakteryzują się najpopularniejsze i najciekawsze rodzaje uszlachetnień.
Piotrowice
ALPOL: Jaki klej zastosować do przyklejania płytek na ogrzewaniu podłogowym?
Przy ogrzewaniu podłogowym dochodzi do powstawania naprężeń termicznych wynikających z różnej rozszerzalności liniowej związanych ze sobą materiałów (podłoża, okładziny ceramicznej).
Aksil Fabryka Specjalistycznych Wyrobów Lakierowych Sp. z o.o.
Aksil: Jak należy malować starą dachówkę betonową?
Dachówki należy dokładnie oczyścić wodą z detergentem przy pomocy myjki ciśnieniowej (zalecane) lub szczotki, następnie spłukać czystą wodą i dokładnie osuszyć.
Jak oszczędzić pieniądze na ogrzewaniu?
Zima w pełni! Lutowe mrozy rozgrzewają grzejniki w naszych domach do czerwoności, ale dopiero na widok rachunków za ogrzewanie robi się naprawdę gorąco! Co zrobić, żeby sezon grzewczy nie dał popalić Twojemu portfelowi? Dzięki 7 poradom, przygotowanym przez firmę wonga.com we współpracy z ekspertem Tomaszem Jaroszkiem, możesz obniżyć rachunki za ogrzewanie, nie obniżając temperatury w mieszkaniu. Wskazówki są elementem kampanii Kapitalni.org, mającej na celu edukację finansową z zakresu oszczędzania i pożyczania oraz bezpieczeństwa w sieci.
Saint-Gobain Glass Polska
Energooszczędność i styl - jak to połączyć?
Standardy budownictwa energooszczędnego dyktowane normami prawa unijnego i polskiego w dużym stopniu determinują założenia projektowe, a w konsekwencji wygląd inwestycji. Wbrew obiegowym opiniom forma jednorodzinnego domu niskoenergetycznego nie musi odbiegać od tradycyjnych modeli. Jak zatem może wyglądać energooszczędny dom przyszłości?
PPG Deco Polska
Wybór kolorów do wnętrz
Na to, jak postrzegamy kolor, wpływa kilka różnych czynników: zdolność ścian do odbijania światła, jakość i ilość światła, wielkość malowanej powierzchni, rodzaj farby i kolor pobliskich ścian. Właśnie dlatego trudno jest wybrać właściwą barwę tylko na podstawie małej próbki koloru. Wybierając kolory ścian wnętrza, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach.
Komin-Flex
Jak wykonać dodatkowe piony wentylacji?
Potrzebuję dodatkowych pionów wentylacji grawitacyjnej w kuchni, i łazience i dodatkowo wyciągu od okapu z kuchni. Wszystkie rury chcę poprowadzić po elewacji budynku. Jakiego systemu i średnicy rur powinnam użyć? i pod jakim maksymalnym kątem mogę odgiąć rurę przeprowadzając ją przez ścianę żeby wentylacja dobrze działała? Moja kuchnia przylega do niższego garażu. Przez poddasze garażu chcę się przebić na dach. Ile musi wystawać komin? W jakiej najmniejszej odległości od siebie mogą być umieszczone rury?
DOBRY MONTAŻ: Okno skrojone do potrzeb
Z oknem jest podobnie jak z samochodem – możemy wybrać jego wersję podstawową lub wzbogaconą o dodatkowe elementy, znacznie zwiększające funkcjonalność. W przypadku stolarki okiennej, niezależnie od tego czy zdecydujemy się na model ekonomiczny czy też bardziej rozbudowany, liczy się dobry montaż, który zapewni nam bezproblemową eksploatację i komfort użytkowania.
REGULUS - system
System hybrydowej dystrybucji ciepła
Hybrydowa dystrybucja ciepła to nowy etap w ewolucji systemów grzewczych. Oznacza połączenie w jednym obiegu, w jednym pomieszczeniu, komponentu o dużej bezwładności cieplnej ("podłogówka") z komponentem o znikomej bezwładności cieplnej i dużej efektywności grzewczej (systemy grzejnikowe REGULUS®-system).
KFA Armatura
Jak dobrać funkcjonalną deskę sedesową?
Ze względu na specyfikę i częstotliwość użytkowania, strefa toaletowa wymaga doboru rozwiązań, wyróżniających się trwałością działania i umożliwiających zachowanie wysokiego poziomu higieny. Czym kierować się przy zakupie deski sedesowej, by spełniała te wymagania?