Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Alternatywa dla okna dachowego - lukarny – jak wykonać je dobrze?
Lukarny to charakterystyczne przeszklenia, zakończone w górnej części trójkątem lub łukiem, wyniesione poza płaszczyznę dachu i stanowiące atrakcyjną alternatywę dla okien dachowych, coraz częściej stają się głównym elementem dekoracyjnym nowoczesnych projektów budowlanych.

Jak rozwiązać problem niedogrzanych budynków, które szkodzą zdrowiu?
Aż ok 7% Polaków nie stać na ponoszenie kosztów wystarczającego ogrzania mieszkania. Gdy przychodzą mrozy trudniej utrzymać w domach optymalną temperaturę, czyli około 18-21 stopni. Jednocześnie, jak wynika z raportu "Barometr zdrowych domów 2017", którego inicjatorem jest Grupa VELUX, co trzeci mieszkaniec niedogrzanego budynku w Polsce boryka się z problemami zdrowotnymi. Koszty ogrzewania można obniżyć poprzez poprawę stanu technicznego budynków.

Gładź gipsowa a polimerowa przy wykańczaniu ścian
Na dobór gładzi szpachlowej do wykonania warstwy wykończeniowej duży wpływ mają indywidualne przyzwyczajenia wykonawców. Produkty dostępne obecnie na rynku różnią się wieloma parametrami, które decydują o ich właściwościach. Nie wszystkie są powszechnie znane a warto je sprawdzić przed wyborem rodzaju gładzi.

Jakie zadanie pełni nagrzewnica w systemie rekuperacji?
Nagrzewnice, które stanowią podstawowe wyposażenie central Ekozefir, to nagrzewnice wtórne, stosowane do podgrzania powietrza nawiewanego do obiektu do temperatury zadanej przez użytkownika. Opcjonalnie można zastosować nagrzewnice wstępne, które mają za zadanie zabezpieczyć wymiennik ciepła przed oszronieniem.

Jak poprawić wentylację w łazience?
Łazienka jest obok kuchni pomieszczeniem prawdopodobnie najbardziej narażonym na zanieczyszczenie powietrza. Kąpiel, pranie i suszenie włosów przyczyniają się do powstawania bardzo niekorzystnej dla naszych dróg oddechowych wilgoci. Z tego względu prawidłowo zaprojektowana wentylacja w łazience stanowi jeden z najważniejszych elementów wśród rozwiązań technicznych zastosowanych w domu.

Urządzamy nowoczesną łazienkę z elementami retro
Retro to styl, który wymyka się jednoznacznym definicjom i może przyjmować różne oblicza. Samo określenie oznacza bowiem estetykę nawiązującą do przeszłości. Mogą to być zarówno lata 20-te czy 30-te XX wieku, jak i odległe epoki, np. barok. Czy wnętrze inspirowane historią może być jednocześnie nowoczesne i zgodne z obowiązującymi obecnie trendami? Oczywiście, że tak! Jak je zaaranżować? Podpowiadamy.

Jak zabudować wannę i prysznic?
Plastikowa osłona wanny to aranżacyjne passé. Szklana kabina prysznica? Wygląda efektownie, choć nie jest jedynym rozwiązaniem na wyznaczenie strefy kąpielowej. Podpowiadamy, jak krok po kroku zabudować wannę i prysznic, aby uzyskać praktyczną, a przy tym efektowną wizualnie łazienkę.

Ile będzie mnie kosztować ogrzewanie?
Koszty ogrzewania domu kotłem Elterm zależą od wielu czynników, najbardziej zaś od samego obiektu ogrzewanego.

Jak skutecznie napełnić płaszcz w wymienniku dwupłaszczowym?
Wymiennik, bojler stanowi bufor energetyczny, magazynujący ciepłą wodę. Aby tak było, należy go w odpowiedni sposób zamontować oraz napełnić. Zaczynamy od demontażu starego zużytego, na jego miejsce wstawiamy nowy. Podłączamy wszystkie śrubunki w gniazda wskazane przez producenta, otwieramy zawory i prawie gotowe.

Na co zwrócić uwagę podczas instalacji odkurzacza centralnego?
Bezproblemowe działanie odkurzacza centralnego oraz całego systemu instalacji rurowej, jest możliwe dzięki unikaniu błędów popełnianych już na etapie wykonywania instalacji centralnego odkurzania.

Jak porównać okna? - praktyczny poradnik nabywcy
Zakup stolarki, to jeden z najpoważniejszych wydatków podczas budowy domu. Szukając okien, inwestorzy odwiedzają liczne salony sprzedaży, aby porównać ze sobą oferty różnych producentów i wybrać rozwiązanie najlepiej odpowiadające ich oczekiwaniom, a także najkorzystniejsze cenowo.

Jak przygotować otwór do montażu bramy garażowej?
Prawidłowy montaż bramy garażowej to klucz do jej sprawnego i bezawaryjnego działania przez wiele lat. Warto powierzyć go profesjonalnej i dobrze przeszkolonej ekipie montażystów, a także wcześniej się do niego przygotować.

Kuny, a wełna mineralna - fakty i mity
Dzisiejsza dostępność materiałów informacyjnych na temat budowy domu to z pewnością błogosławieństwo dla każdego inwestora. Ale również, jak w większości tego typu sytuacji, gdy informacji jest tak wiele – prawdziwy problem, by dokonać rzetelnej oceny. Jak pośród tylu publikacji, po prostu nie dać się zmanipulować? Na pewno warto czujnie i ze zdrowym rozsądkiem podchodzić do przedstawianych treści, szczególnie w Internecie.

Jak uniknąć problemu spienionej farby?
Marka Malfarb zdradza prosty sposób na uniknięcie problemu spienionej farby.

Jakie informacje zawiera etykieta efektywności energetycznej ErP na urządzeniach grzewczych?
Zgodnie z decyzją Unii Europejskiej najpóźniej we wrześniu 2015 roku wszyscy producenci ogrzewaczy pomieszczeń i ogrzewaczy wielofunkcyjnych oraz zestawów zawierających ogrzewacze pomieszczeń, podgrzewacze wody i zasobniki ciepłej wody użytkowej muszą wdrożyć postanowienia nowej dyrektywy dotyczącej ekologii produktów związanych z energią i nowej etykiety efektywności energetycznej.