Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Paroc
Paroc: Izolacja stropu nad pomieszczeniami nieogrzewanymi
Stropy oddzielające pomieszczenia ogrzewane od nieogrzewanych, takich jak piwnice bądź garaże, stanowią dość newralgiczną konstrukcję z punktu widzenia efektywności energetycznej całego budynku. Dlatego też, tak ważne jest wykonanie odpowiedniej izolacji termicznej i akustycznej, która nie tylko poprawi komfort osób przebywających w wyżej położonych pomieszczeniach, ale wpłynie też na ograniczenie strat ciepła. Kwestią kluczową jest dobór odpowiedniego materiału i grubości izolacji, a także poprawne wykonanie konstrukcji.
Sto Sp. z o.o.
Znaczenie akustyki w budownictwie
Na etapie projektowania dowolnego obiektu trzeba rozważyć i zaplanować szereg rozwiązań i systemów przekładających się na późniejszy komfort użytkowania. Dużo uwagi poświęca się termoizolacji, klasyfikacji ogniowej, oświetleniu czy wentylacji, jednak z rzadka projektanci skupiają się na akustyce. To zasadniczy błąd, który na szczęście, w niektórych przypadkach udaje się naprawić mało inwazyjnymi metodami.
KFA Armatura
Duża łazienka krok po kroku
Optymalne zagospodarowanie przestrzeni w dużej łazience może okazać się sporym wyzwaniem. Podpowiadamy, w jaki sposób zaprojektować i wyposażyć wnętrze, by zyskało przytulny charakter i pozwalało do maksimum wykorzystać dostępny metraż.
REGULUS - system
Ogrzewanie kanałowe dla wymagających
Ogrzewanie kanałowe stosowane jest w nowoczesnych obiektach charakteryzujących się bardzo dużymi przeszkleniami. Sercem systemu jest miedziano-aluminiowy grzejnik o małej pojemności wodnej, a co za tym idzie małej bezwładność cieplnej, to gwarancja łatwej sterowalności, komfortu cieplnego i niskiego zużycia energii.
Formaster
Przepływowe ogrzewacze wody jako sposób na trwałą instalację wodną
Konstruując przepływowe ogrzewacze Dafi przyświecała nam idea taniego, powszechnie dostępnego urządzenia, które podgrzewa tylko taką ilość wody, jakiej potrzebujemy w danym momencie.
Kärcher Sp. z o.o.
Utrzymaj czystość w swoim przydomowym warsztacie
Jaki rodzaj podłogi wybrać? Urządzając swój warsztat warto zastanowić się nad rodzajem podłogi. Powinna ona być wytrzymała i antypoślizgowa, ale także łatwa do utrzymania w czystości. Kawałki drewna, wióry i ścinki można łatwo usunąć z płytek PCV lub linoleum.
Okpol
Okpol: Poddasze – dziecięce królestwo
Poddasze użytkowe, ze swoimi skosami czy słupami, może kojarzyć się z pomieszczeniem ciężkim do urządzenia. Warto jednak wykorzystać jego charakterystyczną budowę i stworzyć właśnie tam bezpieczną, przytulną, wielofunkcyjną przestrzeń dla naszego… dziecka.
OKNOPLAST
OKNOPLAST: Okna barierą dla złodzieja
Statystyki policyjne pokazują, że w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach usytuowanych na parterze lub pierwszym piętrze do włamania dochodzi najczęściej przez okna i drzwi balkonowe. Można zabezpieczyć się przed takim ryzykiem wybierając bezpieczne okna antywłamaniowe, wykonane wg rygorystycznych norm. Sforsowanie takich okien wiąże się z ogromnym wysiłkiem, a często jest wręcz niemożliwe.
Flop System
Czy rekuperatory mają wpływ na nasze zdrowie?
Z zadowoleniem zaobserwować można w Polsce rosnące zainteresowanie właściwie realizowaną wentylacją wnętrz mieszkalnych ponieważ niewiele osób zdaje sobie sprawę, że problem zanieczyszczenia powietrza istnieje również w ich własnym domu. Efektowne wykonanie nie gwarantuje jednak satysfakcji użytkownika. Kluczową sprawą jest odpowiednia koncepcja uwzględniająca specyfikę wnętrza.
Xella Polska
W jakich sytuacjach ocieplać budynki od wewnątrz?
Ocieplanie pomieszczeń od wewnątrz jest dobrym rozwiązaniem, gdy izolacja od strony zewnętrznej jest niemożliwa lub niewskazana, a właściciele chcą poprawić komfort cieplny i obniżyć rachunki za ogrzewanie.
Okpol
Okpol: Co pomoże nam zaoszczędzić energię w domu?
Oszczędzanie energii staje się coraz bardziej powszechne. Inwestor budujący dom zwraca uwagę nie tylko na jego cenę, lokalizację czy powierzchnię, lecz także na czynniki, które później będą się przekładać na ekonomiczne i ekologiczne życie.
MS więcej niż OKNA
Kupujesz okna? Zwróć na to uwagę
Okna to specyficzny produkt. Pozornie każde wygląda tak samo - białe ramy, zaokrąglone ranty, klamka, a z boku mechanizmy, których działanie dla wielu pozostaje wielką niewiadomą. Różnice, te zasadnicze, są ukryte. Specjaliści z firmy MS więcej niż OKNA mówią wprost - by porównać stolarkę i dokonać dobrego wyboru podczas zakupu, musimy uważniej przyjrzeć się etykiecie i tajemniczym symbolom w niej zawartym. Tylko co dokładnie one oznaczają?
Śnieżka
Elewacja po zimie - akcja renowacja!
Nawet dobrze wykonana elewacja może z czasem wymagać renowacji. Trudnym egzaminem jest dla niej zwłaszcza zima i związane z nią działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Wysokiej jakości tynki i farby fasadowe zapewniają ochronę przed tymi zagrożeniami. Po upływie kilku sezonów warto jednak sprawdzić stan elewacji – przeglądu i ewentualnej naprawy najlepiej dokonać po okresie zimowym.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
De Dietrich: Dotacja na nowe urządzenie grzewcze krok po kroku
Za szkodliwy pył w atmosferze w 88% odpowiadają gospodarstwa domowe, w których źródłem ciepła są stare piece. Zanieczyszczenie powietrza w polskich miastach jest bardzo duże, stając się przyczyną wielu groźnych chorób. Coraz więcej samorządów realizuje więc działania, które mają na celu zminimalizowanie negatywnego wpływu nieekologicznych źródeł ogrzewania.