Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Kärcher Sp. z o.o.
Sposoby na czystą kuchnię
Kuchnia to nie tylko pomieszczenie w którym gotujemy i jemy – to serce domu, miejsce, w którym spotyka się rodzina, w którym podejmujemy przyjaciół. Dlatego wymagania odnośnie higieny w tym pomieszczeniu są wysokie. Tworzywa, które znajdziemy w kuchni są różnorodne, jest wśród nich kamień, szkło i stal nierdzewna. Poniższe rady pozwolą Ci utrzymać nieskazitelnie czystą kuchnię, która zawsze będzie wyglądała jak nowa.
MS więcej niż OKNA
Dom bez mostków - ciepły montaż okien to podstawa
Według szacunków, mostki termiczne w naszych domach mogą przyczyniać się do zwiększenia zapotrzebowania na ciepło nawet o 20%. Jak ich uniknąć? Specjaliści z firmy MS więcej niż OKNA nie mają wątpliwości - warto postawić na prawidłowy montaż stolarki okiennej i staranne przemyślenie rozwiązań architektonicznych już na etapie projektowania budynku.
Pilkington IGP Sp. z o.o.
Akcja wentylacja
Zimowa aura i ujemne temperatury za oknem sprawiają, że niechętnie wietrzymy nasze mieszkania, co może powodować problem zaparowanych szyb. Ograniczenie kondensacji pary wodnej od strony pomieszczeń zapewni przede wszystkim dopływ świeżego powietrza. Z pomocą przyjdą także dwukomorowe szyby termoizolacyjne, które oprócz przejrzystego widoku na zewnątrz, przyniosą komfort i oszczędności w domowym budżecie.
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Szambo kontra biologiczna oczyszczalnia ścieków - wady i zalety
Nosząc się z zamiarem wybudowania domu, przed większością ludzi staje pytanie: własna oczyszczalnia ścieków czy szambo? Nie jest na nie jednak tak łatwo odpowiedzieć. Decyzja zależy od bardzo wielu czynników, z którymi czasem po prostu należy się liczyć. Rozstrzygnięcie jej jest jednak bardzo ważne zarówno dla domu, jak i jego mieszkańców.
Caparol Polska Sp. z o.o.
Caparol: Sposób na trwałe i czyste elewacje
Aby uzyskać pewność, że farba elewacyjna wytrzyma bieg czasu, a także ochroni budynek przed zabrudzeniami, warto sięgnąć po sprawdzone i nowoczesne farby z zastosowaniem technologii NQG.
TC 417 - innowacyjne ocieplanie i izolacja akustyczna budynków
Ocieplanie budynków i poprawa akustyki wewnątrz pomieszczeń to silne trendy na rynku izolacji. Czy można jedno i drugie uzyskać jednym nakładem kosztów? Izolacja natryskowa TC-417 to trwałe połączenie kluczowych charakterystyk: znakomitej izolacyjności termicznej λ=0,035 W/m2K i zdolności pochłaniania dźwięków w klasie akustycznej A. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zredukować koszty docieplania budynku i stropu.
HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o.
Estetyka czy energooszczędność? Czym kierować się przy wyborze drzwi?
Wybierając drzwi do domu, na początku kierujemy się ich estetyką. Jednak przede wszystkim powinniśmy szukać drzwi o dobrych właściwościach izolacyjnych, o możliwie najniższym współczynniku przenikania ciepła.
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Pro-Vent: Czy sprawdziłeś efektywność energetyczną swojego rekuperatora?
Zgodnie z rozporządzeniem (UE) nr 1254/2014 z dn. 11 lipca 2014 r., producenci mają obowiązek oznaczania central wentylacyjnych etykietami efektywności energetycznej.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Isover: Co słychać w domu? Poznaj rodzaje dźwięków i sposoby ich eliminacji za sprawą odpowiedniej izolacji
O poranku – budzik, prysznic i ekspres do kawy, a wieczorem – klawiatura laptopa, stukot krzeseł przy obiedzie, rozmowa za ścianą i telewizor. Domowe dźwięki, choć są elementem codziennych rytuałów, mogą być dla innych domowników, a także sąsiadów niepotrzebnym źródłem stresu. W jaki sposób zapewnić w mieszkaniu odpowiednią akustykę?
Polbruk S.A.
Polbruk: Nawierzchnia w wiosennej odsłonie – czyszczenie i renowacja kostki brukowej po zimie
Chcąc zadbać o naszą posesję przed nadejściem wiosny, warto w pierwszej kolejności zatroszczyć się o estetyczny wygląd kostki brukowej. O tym, jak właściwie przeprowadzić renowację brukowanej nawierzchni po zimie opowiada Wojciech Średniawa, główny projektant firmy Polbruk.
Baltic Wood
Wybieramy idealne wykończenie powierzchni
Lakier czy olej? Kolorowy czy bezbarwny? A może szczotkowana powierzchnia z delikatnymi smugami barwnej bejcy? Decyzja o wyborze wykończenia podłogi wcale nie jest prosta. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę i czym charakteryzują się najpopularniejsze i najciekawsze rodzaje uszlachetnień.
Piotrowice
ALPOL: Jaki klej zastosować do przyklejania płytek na ogrzewaniu podłogowym?
Przy ogrzewaniu podłogowym dochodzi do powstawania naprężeń termicznych wynikających z różnej rozszerzalności liniowej związanych ze sobą materiałów (podłoża, okładziny ceramicznej).
Aksil Fabryka Specjalistycznych Wyrobów Lakierowych Sp. z o.o.
Aksil: Jak należy malować starą dachówkę betonową?
Dachówki należy dokładnie oczyścić wodą z detergentem przy pomocy myjki ciśnieniowej (zalecane) lub szczotki, następnie spłukać czystą wodą i dokładnie osuszyć.
Jak oszczędzić pieniądze na ogrzewaniu?
Zima w pełni! Lutowe mrozy rozgrzewają grzejniki w naszych domach do czerwoności, ale dopiero na widok rachunków za ogrzewanie robi się naprawdę gorąco! Co zrobić, żeby sezon grzewczy nie dał popalić Twojemu portfelowi? Dzięki 7 poradom, przygotowanym przez firmę wonga.com we współpracy z ekspertem Tomaszem Jaroszkiem, możesz obniżyć rachunki za ogrzewanie, nie obniżając temperatury w mieszkaniu. Wskazówki są elementem kampanii Kapitalni.org, mającej na celu edukację finansową z zakresu oszczędzania i pożyczania oraz bezpieczeństwa w sieci.
Saint-Gobain Glass Polska
Energooszczędność i styl - jak to połączyć?
Standardy budownictwa energooszczędnego dyktowane normami prawa unijnego i polskiego w dużym stopniu determinują założenia projektowe, a w konsekwencji wygląd inwestycji. Wbrew obiegowym opiniom forma jednorodzinnego domu niskoenergetycznego nie musi odbiegać od tradycyjnych modeli. Jak zatem może wyglądać energooszczędny dom przyszłości?