Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Sopro Polska
Sopro: Tarasy nie od parady – poradnik wykonawcy. Część 3. Uszczelnienie podpłytkowe
Podczas projektowania oraz prac wykonawczych w obszarach tak newralgicznych i narażonych na zmienne warunki atmosferyczne, jak tarasy, należy wykazać się szczególną starannością zarówno w pracy, jak i w doborze materiałów oraz postępować zgodnie z zaleceniami technicznymi wskazanymi przez producenta chemii budowlanej. Ważne jest to zwłaszcza na etapie montażu uszczelnienia podpłytkowego, które ma za zadanie odpowiednio zabezpieczyć podłoże przed destrukcyjnym działaniem wody. Skutki nieprawidłowo wykonanej hydroizolacji mogą ujawnić się bowiem już po pierwszej zimie, a niezbędne naprawy często są bardzo kosztowne, nie wspominając o nieestetycznym aspekcie wszelkich usterek. W tej części poradnika podpowiemy, jak prawidłowo wykonać zabezpieczenia konstrukcji tarasowo-balkonowych, uwzględniając format planowanych płytek okładzinowych.
Ultrament
Budujesz lub remontujesz łazienkę? To musisz wiedzieć!
Łazienka powinna cieszyć ładną aranżacją, będąc przy tym funkcjonalnym i bezpiecznym wnętrzem. Sprawdź, co zrobić i jakie materiały budowlane wykorzystać, by szybko zbudować nową lub wyremontować starą łazienkę, bezkompromisowo spełniając wszystkie te warunki.
Fakro
Jak uzyskać dopłaty do kredytów na budowę domów energooszczędnych?
Narodowy Fundusz Dopłaty do kredytów na budowę domów energooszczędnych Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawił program dopłat do kredytów na budowę domów energooszczędnych. W programie określone zostały wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej przegród zewnętrznych (w tym okien połaciowych).
VELUX Polska Sp. z o.o.
Pięć kroków do zdrowego domu - wskazówki z europejskiego badania
Stworzenie odpowiednich warunków w domu może mieć istotny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i energię życiową. Wyniki badania „Barometr zdrowych domów 2016”, przeprowadzonego na zlecenie Grupy VELUX, pozwoliły określić pięć cech zdrowego domu.
Karlik Elektrotechnik
Karlik: Jak używać regulatora oświetlenia?
Ściemniacz przeznaczony jest do sterowania natężeniem oświetlenia lamp wyposażonych w żarówki tradycyjne lub halogenowe na napięcie 230V lub żarówki niskonapięciowe 12V (24V) poprzez transformator konwencjonalny lub elektroniczny do współpracy ze ściemniaczami oświetlenia. Załączenie lub wyłączenie oświetlenia następuje poprzez krótkie naciśnięcie górnej części klawisza ściemniacza (załączenie: "+") lub dolnej części klawisza ściemniacza (wyłączenie: "-").
Okpol
Okpol: Jesienny przegląd okien dachowych
Jesień to idealny czas… aby sprawdzić stan okien dachowych. Chronią nasz dom przed deszczem, mrozem czy nadmiernym nasłonecznieniem. Zadbajmy więc o ich dobrą kondycję przed kolejną, zimną porą roku.
Sopro Polska
Sopro: Jesienne deszcze pod kontrolą, czyli kilka słów o grubowarstwowych uszczelnieniach bitumicznych
Ochrona przed przenikającą wodą i wilgocią to jedno z podstawowych zadań, jakie należy do warstw hydroizolacyjnych budynku – od skutecznej hydroizolacji zależy bowiem nie tylko komfort mieszkańców, ale też trwałość całej konstrukcji. Wykorzystywane do wykonania fundamentów bloczki betonowe czy beton to materiały wymagające zabezpieczenia przed niekorzystnym działaniem wody i wilgoci, a więc zastosowania odpowiedniego uszczelnienia. W tym celu stosuje się grubowarstwowe powłoki bitumiczne. Dlaczego i jak należy chronić budowle przed destrukcyjnym wpływem wody?
Termo Organika
Jaki kupić styropian, aby być pewnym oszczędności na ogrzewaniu?
Ciepły dom w sezonie grzewczym z minimalnymi rachunkami za ogrzewanie to realny cel w zasięgu ręki. Prawidłowo wykonana termomodernizacja ścian budynku sprawdzonym styropianem gwarantuje uzyskanie komfortowego klimatu w domu i oszczędności liczonych w tysiącach złotych rocznie.
Selena
Jak zatrzymać ciepło w domu?
Energooszczędny dom to taki, który przy zastosowaniu różnych rozwiązań, zarówno technicznych jak i projektowych, jest użytkowany (w zestawieniu z tradycyjnym budownictwem) przy dużo mniejszym zużyciu energii, przede wszystkim cieplnej. Taki budynek jest dużo tańszy w eksploatacji, a przecież każdy z nas chciałby płacić mniejsze rachunki. Wszechobecnym priorytetem jest już od dawna ochrona klimatu i wszelkie kwestie ekologii. Powyższe wartości sprawiają, że wymagania wobec energooszczędnego budownictwa, stale rosną i dlatego warto poruszyć te kwestie już na etapie nowych projektów, ale również przy programie rewitalizacji budynków z wielkiej płyty.
Ultrament
Nowoczesne rozwiązania do estetycznej łazienki
Pomysły są twoje - płyta umożliwia ich realizację.
KFA Armatura
Najczęstsze błędy przy wyborze armatury
Choć mówi się, że o wystroju łazienki w największej mierze decyduje ceramika i meble – czyli elementy o dużych gabarytach, to właśnie armatura nazywana jest jej biżuterią. By wybrać estetyczne i funkcjonalne wyposażenie na lata, warto wystrzegać się jednak kilku powszechnych błędów.
Roto Frank Okucia Budowlane
Roto: Jedzenie pod chmurką. Jak zaaranżować jadalnię na poddaszu?
W czasach kulinarnego trendu niemal każdy próbuje swoich sił w kuchni. Bywa ona rodzinnym centrum rozrywki i spotkań. To właśnie w kuchni gospodarze spędzają znaczącą część dnia, począwszy od porannej kawy, a skończywszy na wieczornym podjadaniu. Z kolei jadalnia jest najlepszym miejscem do smakowania i celebracji wspólnych posiłków. Jak ją urządzić?
Akra
Akra: Magnetyzery w instalacjach wodociągowych
W polskich warunkach kamień kotłowy składa się głównie z węglanu wapnia i magnezu. Utrudnia przewodzenie ciepła i cyrkulację wody. Oznacza to straty energii i pieniędzy. Rozwiązaniem stosowanym od lat 30. XX wieku są magnetyzery. Ich wpływ na zmniejszenie intensywności wytrącania się osadów zależy od kilku aspektów, o których napisze w poniższym artykule.
V33 Polska
Prosta metamorfoza małego pokoju gościnnego
Właścicielka chciała odmienić główny pokój w swoim mieszkaniu szybko i niedrogo. Znudziły się jej modne kilkanaście lat temu ciepłe barwy i dość banalne meble robione na zamówienie. Z pomocą przyszły jej autorki bloga Pani to potrafi – Beata Łańcuchowska i Anna Drozd. Z pomocą farb renowacyjnych V33 i zaledwie kilku dodatków udało się im przemienić niewielkie pomieszczenie w mini salon. A co najważniejsze metamorfoza nie zrujnowała budżetu. Całość kosztowała niespełna tysiąc złotych.
Klafs
Klafs: Łaźnia parowa czy sauna fińska? Którą wybieracie?
Troska o dobre samopoczucie przekłada się na życiową harmonię. Już u zarania dziejów człowiek spostrzegł, że schlebianie ciału i zmysłom skutkuje nienagannym zdrowiem i pozytywnym samopoczuciem. Umiejętnie przegrzane ciało staje się odporne na choroby, a rozluźnienie mięśni powoduje ogólną relaksację. Współcześnie z dbaniem o zdrowie, odpoczynkiem czy osiągnięciem pełni relaksu jest trochę "na bakier". Deficyt czasu to choroba wieku, więc na wizyty w spa czy wyjazdy do kurortów wypoczynkowych tym bardziej czasu nie ma. A gdyby w tej gonitwie codzienności zafundować sobie własną, domową ostoję wypoczynku, gdzie i psyche, i soma, naczynia połączone, weszłyby na najwyższy poziom relaksu?