Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jakie oświetlenie wybrać do łazienki - LED czy halogenowe?
Każda łazienka wymaga dobrego oświetlenia, chodzi nie tylko o rozmieszczenie i rodzaj opraw, ale i o sam rodzaj źródeł światła. Obecnie wchodzą w grę głównie dwa rozwiązania - diody LED lub halogeny.

Zestaw do piaskowania na mokro Kärcher - do czego służy?
Piaskowanie jest jedną z skuteczniejszych metod czyszczenia mechanicznego powierzchni. Przy użyciu urządzenia ciśnieniowego i zestawu składającego się ze specjalnej lancy do piaskowania przymocowanej do pistoletu i węża dostarczającego ścierniwa do samej lancy, można usunąć w łatwy sposób z czyszczonej powierzchni (kostki brukowej, cegły, stali, drewna czy betonu) rdzę, stare powłoki farby czy lakieru.

Etapy montażu elektrycznego ogrzewania podłogowego
System grzejny instaluje się na właściwie przygotowanym podłożu. Warstwę końcową stanowi wylewka samopoziomująca, którą należy zagruntować odpowiednim preparatem (np. Unigruntem). Powierzchnia musi być gładka. Przy ścianach zaznacza się pasy o szerokości 10 cm (w tym obszarze nie układamy ogrzewania). Wyznacza się także miejsce instalacji rurki do czujnika podłogowego.

Jak powinna działać powietrzna pompa ciepła?
Wydajna praca pompy ciepła pozwala w pełni wykorzystywać wszystkie jej możliwości. Aby tak się jednak stało, wiele czynników musi ze sobą współgrać. Jeśli poszczególne elementy będą odpowiednio do siebie dopasowane, użytkowanie systemu grzewczego będzie zarówno efektywne, jak i ekonomiczne.

Jakie są zalety membrany dachowej DELTA®-MAXX PLUS?
Dzięki nowej membranie dachowej DELTA®-MAXX PLUS, inwestor oszczędza czas i materiał. Podwójne paski klejące ułatwiają obracanie się rolki podczas układania, szczególnie na dachu kopertowym. Po przykryciu dachu powstaje tylko jeden trójkątny odpad. Minimalna ilość odpadów, maksymalna oszczędność kosztów.

Jak tanio wybudować dom? Którą technologię wybrać?
Budowa domów i obiektów kubaturowych jest dość dużym wydatkiem. Niektóre koszty można jednak ograniczyć dzięki optymalizacji systemów budowlanych. Przed dokonaniem wyboru warto też porównać oferty producentów prefabrykatów, które pozwolą określić orientacyjny zakres wydatków i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Jak modnie urządzić mieszkanie i jaką podłogę do niego wybrać?
Architekci wnętrz i koneserzy designu przepowiadają niezwykłą różnorodność w trendach wnętrzarskich. Moda i design dotyczy również podłóg. To, którą z nich dopasować do obowiązujących trendów, podpowiada marka Baltic Wood.

Jak ograniczyć hałas dochodzący z klatki schodowej do mieszkań?
Hałas dobiegający do mieszkania jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na nasze zdrowie i samopoczucie. Możemy rozróżnić dwa rodzaje dźwięków, z którymi mamy do czynienia w obiekcie budowlanym: dźwięki powietrzne (np. mowa, muzyka przenikająca przez przegrodę do sąsiadującego pomieszczenia) i uderzeniowe (tzn. oddziaływanie bezpośrednio na przegrodę jak np. odgłos kroków na podłodze lub schodach, przesuwanie mebli po podłodze).

Jak walczyć z wilgocią na oknach?
Wilgoć, która osadza się na szybach okiennych jest problemem, z którym spotkał się chyba każdy właściciel domu. Nie każdy z nas ma świadomość tego, że osiadanie pary wodnej na oknie, nie jest zagadnieniem jednoznacznym… Aby poznać przyczynę zjawiska, należy zbadać, w której strefie okna występuje wilgoć. Od wewnątrz budynku, w środku szyby, a może od strony zewnętrznej?

Jak samodzielnie odnowić wewnętrzne schody drewniane?
Choć przez lata wytrwale znoszą nasze codzienne wędrówki pomiędzy piętrami, z czasem nieuchronnie zaczynają pokrywać je ślady zużycia. Zanim jednak zdecydujesz się na kosztowną wymianę wysłużonych schodów, spróbuj własnoręcznie przywrócić im dawny blask lub nadać całkiem nowy image. Wraz z marką V33 odważ się wspiąć, stopień po stopniu, na szczyt twórczej renowacji!

Jak wybrać światło zewnętrzne?
Światło zewnętrzne ma różne funkcje. Jedne naświetlacze lepiej sprawdzają się przed garażem, inne przed wejściem do domu bądź na tarasie. Jak więc wybrać oświetlenie, które sprawdzi się w danej strefie?

Jak skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej?
Słaba jakość powietrza w Polsce to cały czas poważny problem, dlatego trzeba wprowadzać szerego rozwiązań, które zachęcą do wymiany starych instalacji grzewczych. Od 2019 roku podatnicy mogą w ramach ulgi termomodernizacyjnej odliczyć od podstawy podatku wydatki poniesione na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, gdzie maksymalna kwota odliczeń wynosi do 53 tys. zł.

Bezpieczny system kominowy z tworzywa sztucznego - czy na pewno?
W ostatnim okresie na polskim rynku pojawiają się coraz liczniej oferty instalacji odprowadzania spalin z tworzyw sztucznych. Należy stanowczo zaznaczyć, że zgodnie z obowiązującymi obecnie polskimi przepisami prawa, stosowanie kominów z tworzyw sztucznych lub wkładów kominowych z tworzyw jest na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawnie zabronione.

Jak usunąć mech z blachodachówki?
Mchy i porosty atakują najczęściej dachówki położone na zacienionych połaciach, gdy dom stoi blisko lasu lub w miejscu osłoniętym drzewami. Szczególnie upodobały sobie naturalne dachówki ceramiczne i dachówki cementowe jak i pokrycia z blach. Ale mogą się pojawiać także na ceramicznych dachówkach glazurowanych o bardzo gładkiej powierzchni. To tylko kwestia czasu.

Jaką rolę pełni fundament w konstrukcji budynku jednorodzinnego?
Choć niewidoczny i niepozorny, fundament jest najważniejszą częścią budynku. Dobrze zaprojektowany i wykonany zapewnia pewną podstawę naszego domu, ponieważ to właśnie jego zadaniem jest przeniesienie na grunt wszystkich obciążeń konstrukcyjnych budynku.