Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Syndrom chorego budynku - jak rozwiązać ten problem?
W pomieszczeniach spędzamy większość naszego życia. Zamknięci w czterech ścianach pracujemy, uczymy się, śpimy, jemy i odpoczywamy. Jednak długie przebywanie w budynku może być dla nas niebezpieczne. Po kilku godzinach możemy odczuwać zmęczenie, rozdrażnienie, bóle głowy lub oczu. Są to objawy syndromu chorego budynku.

Jak czyścić nawierzchnię wokół domu i czym ją impregnować?
Kolacja na tarasie, obiad na świeżym powietrzu czy wieczorny grill w upalne dni sprawiają, że doceniamy własny dom - możemy rozkoszować się wolnymi chwilami spędzonymi w gronie rodziny i przyjaciół. Prywatne podwórko przynosi nam też inne korzyści - można na nim np. przeprowadzić małe naprawy samochodu. Jednak by zachować piękny wygląd terenu wokół domu, powinniśmy zadbać też o nawierzchnię, która go otacza. Rozlane czerwone wino, plamy po napojach czy tłuszczu, pozostałości po oleju i smarze są nieodłączną częścią użytkowania jej. Na szczęście regularne czyszczenie zwiększy jej żywotność.

Pojemnościowe ogrzewacze wody STIEBEL ELTRON - niezawodne urządzenia w każdej sytuacji
Budując lub modernizując dom na pewno zastanawiasz się jak skutecznie i bez wysiłku przygotować ciepłą wodę użytkową, a przy tym zaoszczędzić. Rosnące ceny gazu i coraz większe potrzeby związane z komfortem, sprawiają, że elektryczne urządzenia okazują się najlepszym rozwiązaniem. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim poradnikiem firmy STIEBEL ELTRON, w którym przybliżymy tematykę pojemnościowych ogrzewaczy wody.

Szkło w nowych technologiach
Od wielu lat obserwujemy nieustanny rozwój technologiczny. Wspólna praca naukowców i inżynierów pozwala przekraczać kolejne granice i nadawać starym materiałom nowe właściwości. Jednym z najszybciej i najbardziej zmieniających się surowców jest szkło.

Czy rodzaj wykończenia dachówki ma znaczenie?
Na jakie dachówki warto zdecydować się przy budowie domu w pobliżu drzew? Które z nich są najbardziej odporne na czynniki atmosferyczne? Czym różni się dachówka angobowa od glazurowanej? Sprawdź, która dachówka ceramiczna będzie najlepsza do pokrycia dachu Twojego domu.

Jak dobrać cegły i płytki klinkierowe do stylu domu?
Rynek budowlany oferuje szeroki wybór kolorów płytek klinkierowych i cegieł: od klasycznej czerwieni przez biele, brązy, szarości, antracyty aż po czerń. Ponadto cegły w tej samej barwie mogą wyglądać zupełnie inaczej w zależności od sposobu ich ułożenia i koloru spoiny. Możliwości jest mnóstwo. Sprawdźmy, jakie parametry cegieł klinkierowych powinny przykuć naszą uwagę przy doborze materiału do konkretnego stylu domu.

Zabezpieczenia przeciwpożarowe dla domów z fotowoltaiką
Choć liczba instalacji fotowoltaicznych w Polsce co roku znacznie się powiększa, to przepisy dotyczące zabezpieczeń pożarowych dachów z panelami PV pozostają niezmienne. Istnieje w nich jeden zapis odnoszący się do konstrukcji dachowych z usytuowaną fotowoltaiką. O czym mówi?

Jak utrzymać przyjemny chłód w domu, mimo upału na zewnątrz?
Profesjonalna termoizolacja nie tylko zapewnia ochronę domu przed mrozem, ale pozwala też na uzyskanie odpowiedniej temperatury pomieszczeń latem. Dzięki niej oszczędzimy i w sezonie grzewczym, i w czasie, w którym klimatyzatory działają na najwyższych obrotach.

Czy liczba i wielkość okien w kuchni mają znaczenie?
Kuchnia najczęściej kojarzy się nam z miejscem, w którym przede wszystkim przygotowujemy posiłki. Warto więc poszukać skutecznych sposobów na ułatwienie sobie codziennej pracy, by stała się przyjemniejsza, a przyrządzane przez nas potrawy smakowały jeszcze lepiej. Widoki rozpościerające się przez kuchenne okna z pewnością nam w tym pomogą.

Pięć sposobów na chłodniejsze wnętrza w największe upały!
Według opinii naukowców, głównymi czynnikami mającymi wpływ na odczuwanie komfortu podczas przebywania w pomieszczeniu jest rodzaj wykonywanej aktywności, a także odpowiedni dobór odzieży i temperatura otoczenia. Czynniki te mają również wpływ na produktywność oraz dobre samopoczucie. Jak zatem stworzyć właściwy klimat, by przebywanie wewnątrz budynku dawało ukojenie w upalne dni?

Wnętrze w stylu romantycznym - aranżacje wystroju z płytkami ściennymi
Jak przełamać słodycz wnętrz urządzonych w stylu romantycznym, tak by nabrały nieco ponadczasowej elegancji? Przedstawiamy kilka aranżacji z wykorzystaniem kamienia dekoracyjnego.

8 zasad, dzięki którym zachowasz sterylną kuchnię
Mimo rozluźnienia spowodowanego piękną letnią pogodą i nadziei na to, że pandemia powoli odchodzi w zapomnienie, nie powinniśmy zapominać o przywiązywaniu dużej wagi do higieny. Zapoznaj się z praktycznymi poradami, które pomogą Ci tak zaprojektować swoją kuchnię, żeby nie dochodziło w niej do zanieczyszczania żywności.

Płyty fornirowane - zalety drewna przy mniejszej wadze i łatwiejszej obróbce materiału
Płyty fornirowane są praktyczne, naturalne, piękne i niepowtarzalne. Mają wyjątkowe właściwości, które sprawiają, że ich obróbka jest wyjątkowo przyjemna. O płytach fornirowanych, ich zaletach oraz konserwacji opowiadają Rafał Pluta i Łukasz Walczak - eksperci z firmy JAF Polska.

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo energetyczne? Dom w koncepcji e4
Jak wybudować energooszczędny dom? Na jaki projekt postawić i jakich materiałów użyć, żeby móc spokojnie spać nawet w czasach rosnących cen energii elektrycznej? Przedstawiamy koncepcję domu e4 - ekologicznego, ekonomicznego, produkującego energię i pozytywnie wpływającego na emocje i na zdrowie.