Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak dbać o olejowaną podłogę drewnianą?
Drewniane podłogi zabezpieczone metodą olejowania, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Stosowanie uniwersalnych środków chemicznych może powodować ścieranie powłoki ochronnej, a w efekcie niszczenie drewna. Dlatego chcąc zachować ich powierzchnię w doskonałym stanie, do czyszczenia należy używać produktów dedykowanych, takich jak HG środek do bieżącej pielęgnacji olejowanych podłóg drewnianych...

Kowalski układa taras wentylowany
Prosta, szybka i tania, a przy tym niezawodna to podstawowe zalety technologii tarasu wentylowanego. Do tego należy dodać jeszcze jedną – Kowalski może wykonać taki taras samodzielnie, bez pomocy fachowców i bez użycia specjalistycznych narzędzi.

Ptasia stołówka zbudowana od podstaw ze Śnieżką
Mróz oraz zalegająca na ziemi gruba pokrywa śniegu powodują, że ptakom niezwykle trudno jest zdobyć pożywienie. Zbudowanie w ogrodzie karmnika, który zaopatrzymy w odpowiednią karmę, pomoże naszym skrzydlatym przyjaciołom przetrwać zimę, a jednocześnie umożliwi nam ich obserwację.

Jakie są rodzaje klejów do parkietu?
Podstawą sukcesu przy klejeniu posadzki drewnianej jest jakość podłoża. Jednak równie ważnym elementem jest właściwy dobór kleju. Klej do podłogi drewnianej, choć go nie widać, ma ogromny wpływ na wygląd oraz trwałość posadzki drewnianej.

Ogrodzenie tymczasowe Tempofor – sprawdzone rozwiązania na czas budowy
Ogrodzenia tymczasowe mają kluczowe znaczenie dla zabezpieczenia miejsc budowy i remontów. Dzięki nim można uniknąć niepotrzebnych wypadków, ochronić kosztowne mienie oraz zasłonić to, co nie najpiękniejsze – czyli wykopy i sterty materiałów budowlanych. Które z systemów są najczęściej stosowane i dlaczego?

Sposób wykonania tarasu metodą na sucho
Taras stał się nieodłączną częścią każdego nowobudowanego domu. To właśnie tam spędzamy większość wolnego czasu - organizujemy spotkania lub relaksujemy się w rodzinnym gronie. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie materiału, z którego zostanie wykonana podłoga tarasu. Jeśli zależy nam na komforcie użytkowania, warto zdecydować się na materiał trwały, funkcjonalny i odporny na skrajne warunki atmosferyczne.

Monochromatyczne zestawienia odcieni z kolekcji Tikkurila
Właściwy dobór kolorów stanowi klucz do pięknego wnętrza. Wielobarwne kompozycje wymagają jednak dużego wyczucia i zmysłu estetycznego. Zastosowanie monochromatycznych zestawień kolorystycznych to bezpieczny sposób na uzyskanie wyważonej, a jednocześnie pozbawionej monotonii aranżacji.

Zimowe szaleństwo pod kontrolą, czyli czym się charakteryzuje dobra nawierzchnia?
Kostka brukowa to jeden z niewielu materiałów wykończeniowych, który świetnie sprawdza się przy minusowych temperaturach. Jeśli właściwie zadbaliśmy o przygotowanie nawierzchni do zimy, a materiał został odpowiednio dobrany, nie powinny nas zaskoczyć żadne, przykre niespodzianki. Polbruk podpowiada, na co zwrócić uwagę, by przejść przez zimę pewnym krokiem.

Fuga dobrze dobrana
Fuga oprócz efektu wizualnego spełnia ważną funkcję praktyczną przenosząc naprężenia płytek powstające w czasie eksploatacji. W zależności od obszaru zastosowania musi sprostać wahaniom temperatury, obciążeniom użytkowym, czy oddziaływaniu wody i silnych środków czyszczących. Jak więc wybrać odpowiednią zaprawę do spoinowania, aby służyła przez lata?

Dobór odpowiedniego wałka do malowania
W celu ekonomicznego wykonania prac malarskich należy poprawnie dobrać narzędzie do malowania.

Przygotowanie wałka malarskiego do pracy
Przed pierwszym malowaniem należy przygotować wałek do pracy.

Jak dbać o kostkę brukową zimą?
Wielostopniowe mrozy, intensywne opady czy zalegające przez długi czas warstwy śniegu to zimowy pejzaż, który może wyrządzić wiele szkód materiałom budowlanym. Eksperci marki Modern Line radzą, jak przygotować nawierzchnię z kostki brukowej, by zminimalizować zimową erozję i uszkodzenia.

Trwały balkon i taras dzięki systemom Sopro
Na powierzchni tarasów i balkonów nieustannie powstają naprężenia, wywołane różną rozszerzalnością cieplną okładziny i podłoża. Obszary zewnętrzne okładziny narażone są również na oddziaływanie wysokich obciążeń, powodowanych m.in. przez warunki atmosferyczne.

Budujesz dom, a może już się do niego wprowadzasz? Postaw na "Łatwy wybór 2014"
Już niebawem będziesz potrzebować myjki wysokociśnieniowej? I zadajesz sobie pytanie jak wybrać z ogromnej oferty rynkowej urządzenie w sam raz dla Ciebie?

Sauna w domu: dlaczego warto, i jak ją urządzić?
Sauny parowe, suche, czy te na podczerwień, cieszą się nieustającą popularnością od wielu lat. W Finlandii sauna jest stałym elementem wyposażenia domów. Ale jej zalety chętnie doceniają też Polacy, szczególnie gdy za oknem zimowe chłody. Sauna ma dobroczynny wpływ na zdrowie, coraz częściej więc stawia się je na działkach i montuje w domach. By w pełni korzystać z dobrodziejstw kąpieli cieplnych, warto wiedzieć jak prawidłowo przystosować pomieszczenie i przeprowadzić cały zabieg.