Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Wybór pompy ciepła do domu jednorodzinnego
Pompy ciepła cieszą się obecnie dużą popularnością wśród inwestorów budujących domy. Cenione są zarówno za walory ekologiczne (korzystają z odnawialnych źródeł energii), jak i użytkowe. Są ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnego ogrzewania, a do tego pozwalają dodatkowo na podgrzewanie ciepłej wody użytkowej, a w niektórych systemach również na chłodzenie budynku podczas letnich upałów.

Rosnąca inflacja nie daje spokoju? Dowiedz się, jak oszczędzać wodę i energię w swoim domu
Oszczędzanie to dziś jeden z najważniejszych i najczęściej podejmowanych tematów w polskich domach.

Sposób na tanią ciepłą wodę - pompa ciepła Ecodan QUHZ CO2
Pompy ciepła Ecodan QUHZ to propozycja, która wpisuje się w światowe trendy ochrony środowiska i klimatu. Pracują w oparciu o czynnik chłodniczy - CO2 (R744). Są doskonałym źródłem ciepła, ponieważ osiągają moc 4 kW, a co za tym idzie - zmniejszają ryzyko przewymiarowania i nieefektywnej pracy systemu pomp ciepła.

Dlaczego warto stosować w instalacji wymienniki dwupłaszczowe?
Najważniejszą zaletą wymienników dwupłaszczowych jest bardzo duża powierzchnia wymiany ciepła, która przekłada się na ich wydajność.

Jaki wybrać wymiennik ciepła?
Krzyżowy czy przeciwprądowy? Płytowy czy obrotowy? Sprawdź, który wymiennik ciepła najlepiej sprawdzi się w Twoim domu.

Jak działa system kart gwarancyjnych Wolf?
Układy grzewcze i wentylacyjne Wolf są wysoce niezawodne, dlatego firma zdecydowała się objąć je aż 5-letnim systemem gwarancji. Gdy poszczególne komponenty są właściwie dobrane, system pracuje z wysoką efektywnością i oszczędnością, nie sprawiając użytkownikom problemów. Jeśli jednak pojawi się konieczność skorzystania z usług gwarancyjnych, warto zaznajomić się z informacją dotyczącą warunków, jakie trzeba spełnić.

Czy na serio potrzebujemy ogrzewania kanałowego?
Ogrzewanie kanałowe niezmiennie rodzi pytania: Czy na pewno potrzebuję grzejnika w podłodze tuż przy oknie? Czy rzeczywiście przestrzeń przy oknie wymaga dodatkowego ogrzewania? Czy będzie zimno od okna? Czy nie można pozostawić normalnego ogrzewania w domu? Można. Ale można żałować.

Co zamiast gazu? Alternatywne sposoby ogrzewania domu
Biorąc pod uwagę rosnące ceny popularnych paliw, coraz więcej użytkowników zastanawia się, jakie ogrzewanie wybrać zamiast gazu? Które urządzenia zagwarantują komfortowe oraz oszczędne ogrzewanie budynku i co najważniejsze, nie pociągną za sobą kosztownych przeróbek systemu grzewczego?

Modernizacja kotłowni z pompą ciepła a istniejące źródło ciepła
Modernizacja systemu grzewczego może polegać na wymianie dotychczasowego źródła ciepła lub rozbudowie istniejącego systemu o nowe, bardziej efektywne urządzenie grzewcze. Jakie korzyści przyniesie połączenie pompy ciepła z istniejącym kotłem w instalację hybrydową i jaką pompę ciepła do modernizacji wybrać?

Ogrzewanie domu klimatyzatorem - czy to się opłaca?
Ogrzewanie mieszkań i domów z wykorzystaniem klimatyzacji jest popularne w wielu krajach. Takie rozwiązanie ma liczne zalety, czy jednak sprawdzi się w polskich warunkach? Sprawdźmy, jak klimatyzator w roli urządzenia grzewczego wypada na tle kotła gazowego.

Ciepło na miarę czasów - pompy ciepła i kotły gazowe Wolf
Stosowane jeszcze wiek temu piece bardzo często służyły do ogrzewania pomieszczeń, grzania c.w.u. oraz jako miejsce do gotowania. Przed współczesnymi urządzeniami grzewczymi postawione zostały zgoła inne cele - tak, również mają ogrzewać pomieszczenia i nierzadko c.w.u., ale przede wszystkim muszą być ekologiczne, zdrowe dla mieszkańców i bardzo wydajne. Do takich urządzeń z pewnością zaliczają się pompy ciepła i kotły gazowe.

Termomodernizacja domu - jakie grzejniki wybrać, aby nie marnować ciepła?
Emisja ciepła przez grzejniki powinna być w maksymalnym stopniu sterowalna. Nie tylko chodzi o to, aby mieć możliwość w dowolnym momencie ogrzewanie włączyć i wyłączyć, ale także dostosować poziom ogrzewania do aktualnych warunków i potrzeb.

7 zalet palenia ekogroszkiem
Z roku na rok rosną wymagania dotyczące sposobu ogrzewania domów. I choć dotyczy to przede wszystkim nowego budownictwa, to tematy takie jak: klasa kotła, jakość opału, czystość spalania, energooszczędność budynku niezmiennie interesują każdego właściciela domu. Myślisz o modernizacji lub budowie nowej instalacji grzewczej? Przed podjęciem decyzji poznaj zalety palenia ekogroszkami, które są popularne wśród właścicieli pieców.

Modernizacja kotłowni z pompą ciepła: hybryda, split czy monoblok?
Pompy ciepła pełnią bardzo ważną, jeśli nie najważniejszą rolę, w dekarbonizacji ogrzewnictwa i systemów grzewczych. Modernizacja kotłowni z ich wykorzystaniem pozwala ograniczyć emisję zanieczyszczeń do atmosfery, co biorąc pod uwagę obecny stan powietrza oraz zmiany klimatyczne, jest koniecznością.

Niezależność energetyczna a ogrzewanie domu. Jaka alternatywa dla gazu i węgla?
Konieczność zahamowania zmian klimatycznych, a także wysokie ceny paliw kopalnych, takich jak węgiel czy gaz, oraz niepewność dotycząca ich dostępności sprawiają, że coraz więcej inwestorów zwraca uwagę na alternatywne sposoby ogrzewania domu. Które z nich zapewnią nam niezależność energetyczną lub pozwolą ograniczyć zużycie węgla i gazu na cele grzewcze?