Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak dobrać kable grzejne?
Zwłaszcza w nowo powstającym budownictwie tzw. podłogówka jest jednym z najczęściej wybieranych sposobów ogrzewania pomieszczeń. Popularność tego rozwiązania wynika zarówno z rachunku ekonomicznego, jak i komfortu użytkowników. Pomieszczenia nagrzewają się równomiernie, a ponadto ogrzewanie podłogowe współpracuje z wieloma nowoczesnymi systemami. Decydując się na podłogówkę, warto zastanowić się nad kablami grzejnymi, które zostały wykorzystane do jej budowy.

Jak bezpiecznie korzystać z piecyka gazowego?
Ogrzewacze gazowe znakomicie sprawdzają się jako dodatkowe urządzenia grzewcze w niedogrzanych pomieszczeniach lub jako podstawowe źródła ciepła w domach letniskowych czy altanach. W jaki sposób prawidłowo użytkować piecyk, by zapewnić sobie całkowite bezpieczeństwo? Trzeba pamiętać jedynie o kilku zasadach.

Jak działa przewód grzewczy z termostatem? Ochrona rur z wodą przed zamarzaniem
Przewód grzewczy ze zintegrowanym termostatem bimetalicznym stosowany jest w celu ochrony rur z wodą przed zamarzaniem. Załącza się automatycznie, w temperaturze 3 stopni Celsjusza, a jego wyłączenie następuje, gdy temperatura osiągnie 10 stopni Celsjusza.

Grzejniki czy podłogówka? Cieplej w domu z AFRISO
Grzejniki czy podłogówka? To jeden z najważniejszych dylematów, przed którym stajemy w trakcie budowy domu. Które rozwiązanie jest bardziej opłacalne, komfortowe w użytkowaniu i spełni potrzeby domowników?

Jak oszczędzić do 30% na ogrzewaniu?
Można ja połączyć z fotowoltaiką, jest cichsza od deszczu i można ją nabyć w formie kompaktowej centrali grzewczej. Sprawdź, jakie inne korzyści przyniesie Ci wybór innowacyjnej pompy ciepła WOLF CHA-Monoblock.

Czym jest wartość Kvs dla zaworów mieszających?
Kvs to miara przepustowości zaworu, obliczana w następujący sposób. Załóżmy, że zawór pracuje przez 1 godzinę przy ciśnieniu różnicowym równym 1 bar. Łączny przepływ przez zawór w m3 = wartość Kvs.

Program Moje Ciepło 2022 - wszystko, co trzeba o nim wiedzieć
Jakie budynki kwalifikują się do programu Moje Ciepło 2022? Kto może składać wniosek o dofinansowanie i do kiedy może to zrobić? O jak wysoką dotację można się ubiegać? Przeprowadzimy Cię krok po kroku przez proces składania wniosku i podpowiemy, jak połączyć program Moje Ciepło 2022 z innymi programami rządowymi, tak by zmaksymalizować Twoje oszczędności. Zajrzyj do naszego poradnika, w którym znajdziesz wszystkie informacje o programie Moje Ciepło 2022.

Co warto wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym?
Rewolucja energetyczna w budownictwie, wynikająca ze zrozumianych potrzeb środowiskowych, wymusiła konstruowanie budynków o minimalnych potrzebach cieplnych. Efektem tego urządzenia wytwarzające ciepło, takie jak kotły kondensacyjne i pompy ciepła, pracują na coraz niższych parametrach. W wielu przypadkach woda zasilająca urządzenia grzewcze ma temperaturę zaledwie 40-50 stopni Celsjusza. Aby zapewnić pomieszczeniom przyjemny klimat, powierzchnie oddawania ciepła muszą być zatem coraz większe. Nie ma wątpliwości, że w tej sytuacji ogrzewanie płaszczyznowe to najlepszy sposób na zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach.

Kocioł czy pompa ciepła? - jaką decyzję podjąć w obecnej sytuacji rynkowej
Jednym z najważniejszych dylematów przed którym stoją obecnie inwestorzy decydujący się na budowę domu jest wybór źródła i systemu ogrzewania.

Problemy z odpaleniem bojlera gazowego - 6 najczęstszych przyczyn
Gazowe podgrzewacze wody (tzw. bojlery), jeśli zostaną właściwie zainstalowane i prawidłowo eksploatowane, są bezpiecznym, wydajnym i ekologicznym źródłem ciepłej wody.

Jak ustawić termostat w grzejniku elektrycznym?
Jesienią, zimą i wczesną wiosną, gdy za oknem panuje temperatura „w kratkę”, utrzymanie komfortowej temperatury w pomieszczeniach może przysparzać dużo problemów. Zbyt częste wahania nastręczają spore problemy z dostosowaniem mocy grzania do aktualnych warunków. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem może się okazać zakup dodatkowego termostatu grzejnikowego. W tym tekście podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy jego ustawianiu.

Jak zbudowany jest grzejnik niskotemperaturowy?
Ogrzewanie niskotemperaturowe jest doskonałą odpowiedzią na obecną sytuację na rynku energetycznym. Zapewnia wysoki komfort cieplny, przy niskim zużyciu energii. Decydując się na zakup grzejnika, warto wiedzieć, jak jest zbudowany i na czym polega jego działanie.

Jak prawidłowo zareagować na awarię ogrzewania?
Jeżeli wystąpi awaria ogrzewania w środku zimy, potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Nie zawsze jednak trzeba od razu wzywać instalatora, ponieważ z niektórymi problemami poradzimy sobie sami.

Czy grozi nam blackout? Jak przygotować się na przerwy w dostawie prądu?
Czym jest blackout i czy faktycznie nam zagraża? Jak przygotować się na przerwy w dostawie prądu i jakie mogą być skutki takiego zjawiska? Czy w Polsce nie będzie prądu? Czym różni się blackout od brownoutu? Opowiadamy o skutkach i przyczynach blackoutu w Polsce i na świecie.

Grupy pompowe duro system - kompaktowe rozwiązanie techniczne gotowe do montażu
Grupy pompowe duro system umożliwiają łączenie kilku elementów instalacji grzewczej, które wcześniej były montowane osobno. Sprawdzają się w instalacjach z kilkoma obiegami grzewczymi, są bezpieczne, efektywne i trwałe. Można je łatwo serwisować, a ich montaż jest wyjątkowo prosty.