Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Onninen
Jakie są rodzaje oznaczeń kabli elektrycznych i przewodów?
Rynek budowlany oferuje ogromną liczbę kabli elektrycznych i przewodów o różnych parametrach i zastosowaniach. Odpowiednio dobrany kabel gwarantuje bezpieczeństwo instalacji elektrycznej i jej długą żywotność, dlatego warto dokładnie zapoznać się z rodzajami oznaczeń tych elementów, tak by zawsze mieć pewność, że postawiliśmy na dobry sprzęt.
Brann
Środki przeciwzamrożeniowe w instalacji c.o. - czy warto?
W przypadku montażu zewnętrznego urządzeń grzewczych należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu instalacji przed zamarznięciem. Większość urządzeń ma co prawda wbudowane funkcje antyzamarzaniowe, jednak w przypadku braku zasilania w energię elektryczną lub gaz, taka funkcja nie ochroni urządzenia.
ESBE Hydronic Systems
Estetyka instalacji grzewczej w 4 krokach
Nowoczesny system grzewczy pracuje energooszczędnie i zapewnia komfort temperaturowy dla użytkownika. Dla wielu inwestorów ważny jest także sposób wykonania instalacji w kotłowni i ogrzewanych pomieszczeniach.
Brann
Chemia instalacyjna - czy warto ją stosować?
Wielu inwestorów na etapie planowania modernizacji lub pierwszego montażu instalacji CO uznaje środki ochrony instalacji za zbędny wydatek, podnoszący niepotrzebnie koszty inwestycji. Warto wiedzieć, czemu służą chemiczne środki ochrony instalacji, oraz czym grozi zaniedbanie tego tematu zarówno w przypadku instalacji modernizowanych, jak i nowych.
ESBE Hydronic Systems
Doskonała regulacja w modernizowanej instalacji - 4 wskazówki
Siłownik obrotowy jest niezbędnym elementem armatury każdej instalacji, w której zamontowano zawór obrotowy. Pełni on ważną funkcję na przykład w instalacji na paliwo stałe, w której odpowiada za odpowiednią pozycję zawieradła zaworu mieszającego, a także odpowiednią wartość temperatury wody powrotnej do kotła na pellet czy węgiel. Istnieją też inne rozwiązania.
Paroc
Ocieplanie fasad w systemie ETICS w praktyce
Wzrastające codziennie wiosenne temperatury są niezawodnym sygnałem rozpoczynającego się sezonu ociepleniowego. Fasada otynkowana to popularny i trwały sposób wykończenia zewnętrznych ścian budynku. Jednakże, wykonawcy muszą uważać na wiele potencjalnych, kosztownych błędów. Jak uniknąć ich i stworzyć niezawodną izolację termiczną, korzystając z lekkiej mokrej metody z użyciem płyt z wełny kamiennej i systemów cienkowarstwowych? Oto kilka ważnych wskazówek!
Valvex S.A.
Ergonomiczne podłączenie urządzeń grzewczych do instalacji centralnego ogrzewania
Niezawodnym elementem łączącym kotły wiszące z instalacją centralnego ogrzewania są zawory kulowe, proste lub kątowe. Umożliwiają one odcięcie wybranego fragmentu instalacji i spuszczenie z niej znajdującej się tam wody w celu dokonania konserwacji lub remontu. W zależności od rodzaju mogą także zostać użyte w instalacjach dystrybucji wody pitnej lub do podłączenia pomp ciepła i innych urządzeń pracujących w instalacji.
ESBE Hydronic Systems
Armatura w instalacji z pompą ciepła - 6 błędów
Instalacja z pompą ciepła jest energooszczędna, jednak tylko wtedy, jeśli działa prawidłowo. Niezbędnym warunkiem poprawnej pracy instalacji jest wybór odpowiednich elementów armatury. Jakich błędów należy unikać?
ESBE Hydronic Systems
Montaż zaworów przełączających - 13 pytań kontrolnych
Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na instalacje wykorzystujące np. pompy ciepła, wzrasta zainteresowanie zaworami przełączającymi, które służą do przełączania medium między dwoma źródłami ciepła lub odbiornikami.
AFRISO
Dowiedz się jak efektywnie sterować podłogówką?
AFRISO przedstawia film poradnikowy z kanału AFRISOpl na YouTube, z którego dowiemy się o 4 sposobach na efektywne sterowanie podłogówką.
AFRISO
Bezprzewodowy system sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym FloorControl
Cena, funkcjonalność, czy wyposażenie? Na czym skupić się wybierając system sterowania ogrzewaniem do podłogówki? Jaki wybrać rodzaj, aby łatwo było go skonfigurować, obsługiwał pompę lub kocioł oraz posiadał dogodne w codziennym użytkowaniu funkcje?
ESBE Hydronic Systems
Sześć kryteriów doboru siłownika do ogrzewania grzejnikowego
Wybór zaworu obrotowego powinien iść w parze z doborem odpowiedniego siłownika obrotowego. Siłownik lub sterownik zintegrowany z siłownikiem odpowiada za prawidłową pracę zaworu, a w konsekwencji instalacji z ogrzewaniem grzejnikowym.
Nibco
Systemy instalacji PVC-C i PVC-U NIBCO
Zakład produkcyjny NIBCO już od ponad 25 lat specjalizuje się w produkcji instalacji z tworzyw sztucznych PVC-C oraz PVC-U. Od początku powstania zakładu jednym z nadrzędnych jego celów było zachowanie wysokich standardów jakości produkcji, co w przypadku wspomnianych materiałów jest warunkiem koniecznym dla zapewnienia bezpiecznej i bezawaryjnej pracy systemu.
ESBE Hydronic Systems
Co warto wiedzieć o izolacji zaworów w instalacjach grzewczych?
Izolacja zabezpiecza instalację grzewczą przed stratami ciepła i działaniem negatywnych czynników zewnętrznych (np. wilgoci czy niskich temperatur). Jej prawidłowy montaż ma wpływ na straty energii cieplnej, jak i całego systemu, dlatego na rynku istnieją osłony dedykowane dla konkretnych modeli armatury.
Ferro S.A.
Czy warto stosować armaturę podtynkową?
Współczesna architektura wnętrz lubuje się w minimalizmie, zwłaszcza, jeśli dotyczy on tego, co absolutnie nie musi być widoczne i swoją obecnością zaburzać przejrzystości przestrzeni. W łazience, pomieszczeniu zwykle stosunkowo małym, każdy dodatkowy element odwraca uwagę od stylu aranżacji. Prawdopodobnie dlatego właśnie tak dużą popularnością cieszy się armatura podtynkowa, w której rury doprowadzające wodę ukryte zostały w ścianie, a na zewnątrz umieszczona została tylko elegancka bateria.