Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
KAN
Ogrzewanie podłogowe czy grzejnikowe? Znajdź najlepsze rozwiązanie do Twojego domu!
Choć instalacje ogrzewania płaszczyznowego cieszą się wśród inwestorów coraz większą popularnością, standardowe grzejniki nadal znajdują zastosowanie w wielu domach. Wspólnym mianownikiem obu tych rozwiązań jest oczywiście troska o komfort termiczny mieszkańców. Czym jednak się różnią? Na co zwrócić uwagę wybierając dane rozwiązanie?
ESBE Hydronic Systems
Co warto wiedzieć o izolacji zaworów w instalacjach grzewczych?
Izolacja zabezpiecza instalację grzewczą przed stratami ciepła i działaniem negatywnych czynników zewnętrznych (np. wilgoci czy niskich temperatur). Jej prawidłowy montaż ma wpływ na straty energii cieplnej, jak i całego systemu, dlatego na rynku istnieją osłony dedykowane dla konkretnych modeli armatury.
Ferro S.A.
Czy warto stosować armaturę podtynkową?
Współczesna architektura wnętrz lubuje się w minimalizmie, zwłaszcza, jeśli dotyczy on tego, co absolutnie nie musi być widoczne i swoją obecnością zaburzać przejrzystości przestrzeni. W łazience, pomieszczeniu zwykle stosunkowo małym, każdy dodatkowy element odwraca uwagę od stylu aranżacji. Prawdopodobnie dlatego właśnie tak dużą popularnością cieszy się armatura podtynkowa, w której rury doprowadzające wodę ukryte zostały w ścianie, a na zewnątrz umieszczona została tylko elegancka bateria.
Stiebel Eltron Polska
Monoblokowe, powietrzne pompy ciepła do nowych i modernizowanych budynków
Zastosowanie pomp ciepła w nowych budynkach daje gwarancję ich wydajności. Na etapie projektu, a potem budowy można je podłączyć do systemu wentylacji, dzięki czemu centralnie można regulować temperaturę i jakość powietrza. Jednak monoblokowe powietrzne pompy ciepła Stiebel Eltron doskonale sprawdzą się także w istniejących budynkach, w których modernizowany jest system grzewczy i wymieniane stare piece. Dodatkową korzyścią w tym przypadku jest możliwość ubiegania się o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze.
Komin-Flex
Co świadczy o jakości systemu kominowego?
Poprawnie zbudowany komin powinien zapewniać odpowiedni ciąg. Musi być też odporny na działanie różnych substancji oraz zróżnicowanych temperatur. Należy mieć na uwadze również zastosowane materiały. Właściwie wykonane systemy kominowe zbudowane są w oparciu o prawidłowo dobrane materiały, które przystosowane są do konkretnego obciążenia. Co świadczy o poprawnie wykonanym systemie kominowym oraz na co zwrócić uwagę przy jego wykonywaniu?
Immergas
Czy można ogrzewać pompą ciepła i gazem jednocześnie?
Czy możliwe jest korzystanie w domu z takiego źródła ciepła, które w danym momencie jest bardziej opłacalne? Technologia hybrydowa, łącząca właściwości kotła gazowego z pompą ciepła, pozwala na swobodne używanie dwóch źródeł ciepła, a co za tym idzie - na ogromne oszczędności.
Komin-Flex
Dlaczego warto wybrać kocioł 5 klasy?
Prawidłowe odprowadzanie spalin podczas ogrzewania domu jest ważną kwestią, która wpływa na nasze zdrowie i bezpieczeństwo - minimalizuje m.in. ryzyko zatrucia spalinami czy złapania chorób płuc. Rynek obfituje w wiele urządzeń grzewczych, jednak warto wybierać takie, które po prostu są najlepsze, w tym kotły 5 klasy. Dlaczego?
Komin-Flex
Po co wykonuje się przedłużenie komina?
Nieodpowiednia instalacja systemu kominowego w domu może być groźna dla naszego zdrowia i życia, dlatego niektórzy z nas podejmują decyzję o wprowadzeniu zmian w systemie kominowym, np. o jego rozbudowie. Kiedy trzeba wykonać przedłużenie komina? Po co się je robi? Jak przedłużyć komin, kiedy mamy problemy ze słabym ciągiem?
Wavin
Rekuperacja - sposób na walkę z syndromem chorego budynku
System rekuperacji doprowadza do domu świeże, przefiltrowane powietrze. Sprawdź, jakie są inne zalety rekuperacji i jak pomaga walczyć z syndromem chorego budynku.
Armacell Poland
Jak zapewnić właściwą akustykę biur typu open space? Nowa norma ISO 22955
Praca w niekomfortowych warunkach, wśród dźwięków, które nas irytują, jest zwyczajnie nieefektywna. Nieodpowiednia akustyka wnętrz wpływa na nasze problemy z koncentracją i potęguje poczuje zmęczenia. Jak zapewnić właściwą akustykę w biurze, tak by praca w nim była przyjemna i owocna? Jak zadbać o odpowiednie warunki w biurze typu open space?
Ospel
Czy gniazdka i łączniki elektroinstalacyjne mogą być modne?
Oryginalna linia, dopasowana kolorystyka i funkcjonalność - wszystkie te składniki to przepis na idealny osprzęt elektryczny pasujący do wielu różnorodnych aranżacji. Oferta rynkowa jest bardzo szeroka - konkretne modele różnią się między sobą subtelnymi, acz wyrazistymi detalami, które najlepiej pasują do określonych wnętrz.
FENIX Polska
Jak dobrać system ogrzewania przeciwoblodzeniowego do rynien i rur spustowych?
Kable grzejne umieszcza się w rynnach, rurach spustowych i korytach odpływowych. Ich zadaniem jest niedopuszczenie do pojawienia się lodu w rynnach i rurach spustowych i umożliwienie swobodnego odpływu wody z dachu. Dzięki systemowi PROTEKTOR czy COMFORT KABEL woda spływa po ciepłym kablu grzejnym i nigdy nie zamarza.
OEM Energy
Fotowoltaika off-grid czy on-grid?
Wybór instalacji fotowoltaicznej nie jest łatwym zadaniem. Z jednej strony musisz zadecydować, ile paneli słonecznych chcesz zamontować, gdzie będą zlokalizowane (na dachu czy gruncie), jakiego producenta system kupujesz. Do tego dochodzi jeszcze jedno z najważniejszych pytań, czyli na jaki rodzaj instalacji fotowoltaicznej się zdecydować: off-grid, czy on-grid.
OEM Energy
Jak działa fotowoltaika?
Chcesz skorzystać z odnawialnych źródeł energii i słyszałeś/-aś, że panele fotowoltaiczne to dobry wybór na start? Mamy dobrą wiadomość – to prawda! Pozyskując energię promieniowania słonecznego, masz w swoim domu/biurze darmowy prąd, co przy rosnących cenach energii zdecydowania się opłaca. Ale jak to wszystko działa? Wyjaśniamy.
Elektra
Jak prawidłowo wybrać i zrealizować elektryczne ogrzewanie podłogowe?
Elektryczne ogrzewanie podłogowe przeżywa swój renesans. Powodem tych trendów jest bardzo atrakcyjna cena wykonania takiej instalacji, z drugiej strony ten rodzaj ogrzewania pozwala na uzyskanie maksymalnego komfortu termicznego w pomieszczeniach.