Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Komiz
Jak ustawić sterowniki w kotle klasy 5?
Kotły klasy 5. od lat cenione są za swoją wydajność oraz ekonomiczną eksploatację. Każdy, komu na sercu leży stan środowiska naturalnego, zauważa także ekologiczne walory tych urządzeń. Konieczność ograniczenia emisji dwutlenku węgla wpłynęła na dużą popularność kotłów, a automatyczne systemy, jakie są w nich zastosowane, są dodatkowym magnesem wpływającym na wybory Polaków ceniących sobie komfort użytkowania. Aby jednak zalety kotłów klasy 5. zostały w pełni wykorzystane, trzeba wiedzieć, w jaki sposób ustawić ich sterowniki.
TERMICA
Dlaczego warto stosować w instalacji wymienniki dwupłaszczowe?
Najważniejszą zaletą wymienników dwupłaszczowych jest bardzo duża powierzchnia wymiany ciepła, która przekłada się na ich wydajność.
TERMICA
Jak podgrzewać ciepłą wodę - podgrzewacz przepływowy czy pojemnościowy?
To jedno z pierwszych pytań, na które musimy sobie odpowiedzieć przy zakupie podgrzewacza.
VENTS GROUP Sp. z o.o.
Jaki wybrać wymiennik ciepła?
Krzyżowy czy przeciwprądowy? Płytowy czy obrotowy? Sprawdź, który wymiennik ciepła najlepiej sprawdzi się w Twoim domu.
VENTS GROUP Sp. z o.o.
Czym jest spieniony polipropylen EPP?
Spieniony polipropylen (EPP) zyskuje uznanie jako tworzywo wszechstronne i uniwersalne w wielu branżach i gałęziach przemysłu. Warto przyjrzeć się z bliska unikalnym właściwościom tworzywa i poznać zalety zastosowania EPP, także w systemach wentylacyjnych.
ESBE Hydronic Systems
Armatura w instalacji z pompą ciepła - 6 błędów
Instalacja z pompą ciepła jest energooszczędna, jednak tylko wtedy, jeśli działa prawidłowo. Niezbędnym warunkiem poprawnej pracy instalacji jest wybór odpowiednich elementów armatury. Jakich błędów należy unikać?
Wolf - Technika Grzewcza
Jak działa system kart gwarancyjnych Wolf?
Układy grzewcze i wentylacyjne Wolf są wysoce niezawodne, dlatego firma zdecydowała się objąć je aż 5-letnim systemem gwarancji. Gdy poszczególne komponenty są właściwie dobrane, system pracuje z wysoką efektywnością i oszczędnością, nie sprawiając użytkownikom problemów. Jeśli jednak pojawi się konieczność skorzystania z usług gwarancyjnych, warto zaznajomić się z informacją dotyczącą warunków, jakie trzeba spełnić.
Boryszew Erg
Jak wymienić płyn do spryskiwaczy?
Zmienianie płynu do spryskiwaczy w aucie to czynność, o której każdego sezonu myślą kierowcy. Zastanawiasz się, jak spuścić płyn do spryskiwaczy ze zbiornika? A może chcesz poznać różnice między zimowym a letnim płynem? Dowiedz się, jak wygląda wymiana płynu do spryskiwaczy i dlaczego warto ją przeprowadzić.
Verano
Czy na serio potrzebujemy ogrzewania kanałowego?
Ogrzewanie kanałowe niezmiennie rodzi pytania: Czy na pewno potrzebuję grzejnika w podłodze tuż przy oknie? Czy rzeczywiście przestrzeń przy oknie wymaga dodatkowego ogrzewania? Czy będzie zimno od okna? Czy nie można pozostawić normalnego ogrzewania w domu? Można. Ale można żałować.
Verano
Dlaczego warto zainwestować w rekuperatory serii VS?
Rekuperatory freshAIR serii VS doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach w których zaprojektowano pionowe doprowadzenie przewodów do centrali wentylacyjnej, a także w kotłowniach i pomieszczeniach gospodarczych o ograniczonej kubaturze.
Verano
Rekuperator VW Verano - dobrze zaplanowany system wentylacji mechanicznej
Budynki wymagają coraz bardziej niższego wskaźnika na zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną na potrzeby ogrzewania, wentylacji oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.
Viessmann
Co zamiast gazu? Alternatywne sposoby ogrzewania domu
Biorąc pod uwagę rosnące ceny popularnych paliw, coraz więcej użytkowników zastanawia się, jakie ogrzewanie wybrać zamiast gazu? Które urządzenia zagwarantują komfortowe oraz oszczędne ogrzewanie budynku i co najważniejsze, nie pociągną za sobą kosztownych przeróbek systemu grzewczego?
Viessmann
Modernizacja kotłowni z pompą ciepła a istniejące źródło ciepła
Modernizacja systemu grzewczego może polegać na wymianie dotychczasowego źródła ciepła lub rozbudowie istniejącego systemu o nowe, bardziej efektywne urządzenie grzewcze. Jakie korzyści przyniesie połączenie pompy ciepła z istniejącym kotłem w instalację hybrydową i jaką pompę ciepła do modernizacji wybrać?
Viessmann
Ogrzewanie domu klimatyzatorem - czy to się opłaca?
Ogrzewanie mieszkań i domów z wykorzystaniem klimatyzacji jest popularne w wielu krajach. Takie rozwiązanie ma liczne zalety, czy jednak sprawdzi się w polskich warunkach? Sprawdźmy, jak klimatyzator w roli urządzenia grzewczego wypada na tle kotła gazowego.
WAGO ELWAG
Szybki sposób na podłączenie kuchennego wyposażenia
Sprzęt kuchenny, taki jak piekarnik czy płyty indukcyjne, coraz częściej zasilane są 2- lub 3-fazowo, co wymaga znacznie więcej miejsca, którego często brakuje. Rozwiązaniem problemu jest system prefabrykowanej instalacji wtykowej WINSTA®.