Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Brann
Po co czyścić instalację CO?
W niezabezpieczonej chemicznie instalacji już po 2-3 sezonach grzewczych zauważyć można spadek wydajności ogrzewania. W instalacji podłogowej pojawiają się chłodne strefy, grzejniki zaczynają grzać mniej efektywnie, a podczas mrozów w naszym domu jest coraz chłodniej.
Ekoklimax-Projekt
Wentylacja grawitacyjna, czy wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła?
Budując nowy dom, lub np. obiekt biurowy, celem inwestora jest zapewnienie potrzeb mieszkańców lub przyszłych najemców przy jak najmniejszym nakładzie finansowym. Z tego powodu ciągle najczęściej wybieranym typem wentylacji jest wentylacja grawitacyjna, z racji mniejszych kosztów inwestycyjnych i prostoty wykonania. Dlaczego więc warto zdecydować się na wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła zamiast grawitacyjnej?
FlexiPower Group
Klimatyzacja i rekuperacja dla domu
Klimatyzacja oraz rekuperacja to dwa różne systemy, które mogą służyć Tobie i Twojej rodzinie. Pierwszy z nich kojarzy się z letnimi miesiącami i ulgą, którą odczuwamy, wchodząc do klimatyzowanego biura lub sklepu. Coraz więcej osób decyduje się jednak na montaż klimatyzacji w domu. Co ciekawe, domowa klimatyzacja posłuży nam nie tylko w lecie – klimatyzacja z funkcją grzania to znakomity sposób, aby zmniejszyć koszty ogrzewania. Oszczędności uzyskamy także dzięki systemowi rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej, który dodatkowo oczyści domowe powietrze.
FlexiPower Group
Carporty i przydomowe stacje ładowania
W branży transportowej zachodzą zmiany - zauważyć można rosnącą popularność samochodów elektrycznych oraz hybrydowych. Coraz więcej osób decyduje się na zasilanie energią elektryczną aut, rowerów i hulajnóg.
Ventox
Wentylatory - istotny element w łazience. Niezmiernie ważny szczegół w kominku
Wentylator to urządzenie mechaniczne, które służy do przemieszczania powietrza lub innego gazu. Jego głównym zadaniem jest wywoływanie przepływu powietrza w określonym kierunku lub w określonym obszarze. W domu najczęściej spotykamy się z dwoma takimi urządzeniami - jedno znajduje się w łazience, a drugie w dystrybucji ciepłego powietrza z kominka, oczywiście jeśli go posiadamy.
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Pompy ciepła
Jak dobrać moc pompy ciepła do zapotrzebowania budynku?
Przed doborem pompy ciepła jak i każdego innego urządzenia grzewczego, powinien zostać wykonany bilans cieplny budynku, czyli należy określić jego zyski i straty cieplne. Wykonanie tych obliczeń pozwala na bardzo precyzyjne określenie, jakie urządzenie może być zastosowane do ogrzewania. Bilans cieplny budynku może być przygotowany przez projektanta, firmę wykonującą instalację urządzenia lub instalatora, jeżeli posiada wiedzę na ten temat.
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Kotły
Jakie są najczęściej popełniane błędy w czasie eksploatacji gazowych kotłów kondensacyjnych?
Współczesne wiszące gazowe kotły kondensacyjne to urządzenia kompaktowe, gwarantujące nie tylko najwyższe bezpieczeństwo użytkowania, ale również najwyższą sprawność i efektywność energetyczną. Urządzenia te mogą pracować bezawaryjnie latami, ale pod warunkiem, że w czasie eksploatacji będziemy przestrzegać kilku zasad.
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Klimatyzacja
Czym kierować się przy zakupie klimatyzatora do domu i do biura?
Zmieniający się klimat sprawia, że wielu z nas próbuje sobie radzić z nadmiernie wysokimi temperaturami. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest zakup klimatyzatora.
EURO SZAKK PL
Jak bezproblemowo zgłosić budowę przydomowej oczyszczalni ścieków?
Planując zakup przydomowej oczyszczalni ścieków, istotne jest uwzględnienie kilku czynników, które pozwolą na odpowiedni dobór urządzenia oraz jego właściwe umiejscowienie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego.
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Kotły
Na co zwracać uwagę przy wyborze kotła gazowego?
Najlepiej sprawdzają się kotły z tzw. średniej półki cenowej, bez zbędnych gadżetów. Nie muszą mieć pilota czy wielowierszowego wyświetlacza.
Robert Bosch Sp. z o.o.|Buderus
Czy ogrzewanie podłogowe i kocioł gazowy to dobre rozwiązanie?
Jeżeli istnieje możliwość zastosowania ogrzewania podłogowego w całym budynku, najlepszym źródłem zasilania będzie będzie kocioł kondensacyjny.
TECHNIPROT Przemysłowo-Techniczna Spółdzielnia Pracy
Istotna rola rodzielaczy w instalacji ogrzewania podłogowego
Nowoczesne instalacje grzewcze po kilkunastu latach od ich wprowadzenia na rynek polski zyskały powszechność stosowania. Nastąpiła wręcz rewolucyjna zmiana w technologii wykonywania instalacji i stosowanych w nich materiałach. Poprawnie zaprojektowane i wykonane instalacje zapewniają długą, niezawodną i ekonomiczną eksploatację.
ECOMAX
Czy odzysk ciepła z wody się opłaca?
Rekuperator do wody staje się coraz popularniejszym wyborem dla osób, które pragną obniżyć koszty uzyskania odpowiedniego certyfikatu energetycznego budynku. Ale czy rekuperator do odzysku ciepła z wody to rzeczywiście opłacalne rozwiązanie?
Heiztechnik
Jakiej mocy powinna być pompa ciepła?
Aby eksploatacja pompy ciepła - czyli zużycie przez nią energii elektrycznej była najbardziej ekonomiczna, jej moc powinna być możliwie dokładnie dopasowana do zapotrzebowania energetycznego budynku. Przewymiarowanie większości źródeł ciepła w budynku skutkuje zwiększoną ilością spalanego paliwa, dotyczy to także pompy ciepła. Dlaczego?