Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Podgrzewacze
Kocioł elektryczny czy pompa ciepła? Ból głowy inwestora
W niektórych przypadkach, ogrzewanie elektryczne może być jedyną opcją, zwłaszcza gdy brak jest dostępu do instalacji gazowej, a przestrzeń na działce nie pozwala na umieszczenie dużego zbiornika na gaz płynny czy olej opałowy. Ograniczenia ekologiczne lub prawne mogą również wykluczać użycie pieców i kotłów na paliwa stałe. W takich sytuacjach, energia elektryczna staje się głównym źródłem ciepła.
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Klimatyzacja
Ile prądu zużywa klimatyzator w trybie grzania i czym różni się od powietrznej pompy ciepła?
Zużycie prądu przez klimatyzator z funkcją grzania zależy od kilku czynników, w tym od mocy urządzenia, współczynnika SEER, klasy efektywności energetycznej oraz czasu i intensywności użytkowania. Jeśli zaś mowa o powietrznej pompie ciepła...
Auraton
Istotna rola termostatów w ogrzewaniu podłogowym
Termostaty są istotnym elementem systemów grzewczych, w tym instalacji ogrzewania podłogowego. Można je przyrównać do mózgu systemu grzewczego - odpowiadają bowiem za jego włączanie i wyłączanie oraz pozwalają użytkownikowi kontrolować temperaturę w pomieszczeniach.
Heiztechnik
Idealna temperatura do snu - jak zadbać o komfortowy sen?
Sen jest nieodłącznym elementem naszego życia i odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym codziennym funkcjonowaniu. Przecież przesypiamy aż jedną trzecią naszego życia, dlatego warto zadbać o odpowiednie warunki do spania, a w szczególności o temperaturę w sypialni. Niewłaściwa temperatura może wpłynąć negatywnie na nasz sen i samopoczucie. Ale jaka jest idealna temperatura do snu, a także jak dbać o właściwy klimat w sypialni?
ARKA Sp. z o.o.
Sterowanie podłogówką na miarę XXI wieku
Ogrzewanie podłogowe jest jednym z najczęściej stosowanych systemów grzewczych. Jego walorami są m.in. wygoda, komfort oraz możliwe do osiągnięcia oszczędności. Aby taki system działał właściwie i spełniał oczekiwania użytkownika w zakresie temperatury, musi posiadać odpowiednie akcesoria do sterowania, zapewniające m.in. łatwość obsługi. Obecnie najbardziej popularna i funkcjonalna jest automatyka do zarządzania ogrzewaniem. Trudno się dziwić - wszak inteligentne systemy ogrzewania są już standardem w domach XXI wieku.
Hewalex
Magazyny energii - jakie są koszty, możliwości i potrzeby?
Magazyny kojarzą nam się z pomieszczeniami, służącymi do przechowywania towarów. Mówiąc o magazynach energii mamy jednak na myśli specjalny akumulator, nadający się do połączenia z inwerterem. Jego zadaniem jest gromadzenie energii wyprodukowanej z paneli fotowoltaicznych po to, by móc z niej skorzystać wtedy, gdy instalacja jej nie produkuje lub produkuje zbyt mało. Magazyny energii pozwalają zatem użytkownikowi zatrzymać energię, zamiast oddawać ją do sieci. Ile kosztuje takie urządzenie i jakie są jego możliwości?
OEM Energy
Czy warto zainwestować w magazyn energii, czy może lepiej poczekać?
Pytania o opłacalność magazynów energii spędzają sen z powiek wielu inwestorom i osobom prywatnym, które w poszukiwaniu najbardziej efektywnych rozwiązań próbują zrozumieć sens magazynowania energii. Znakiem zapytania staje się zakup owych magazynów w sytuacji, gdy ich ceny nie są niestety małe, a potencjalne oszczędności związane z użytkowaniem tańszej energii nie dla wszystkich są oczywiste. Spróbujmy zatem rozwiać kilka wątpliwości.
Alnor Systemy Wentylacji
Jakie rury najlepiej stosować w instalacji wentylacji mechanicznej?
Ekspert twierdzi, że trudno jest jednoznacznie określić, który system kanałów jest najlepszy. Każde z dostępnych na rynku rozwiązań ma swoje zalety i mniejsze lub większe wady. Cena, szybkość montażu, izolacyjność itp.
Alnor Systemy Wentylacji
Izolacja kanału rekuperacji - jaką wybrać?
Zarówno kanały czerpne jak i wyrzutowe, które przechodzą przez nieogrzewane pomieszczenia, powinny posiadać izolację. Można ją wykonać samodzielnie, jednak wartą rozważenia alternatywą są gotowe kanały preizolowane, a dokładniej stalowe kanały wyposażone w otulinę kauczukową lub izolowane wełną mineralną a także rury EPP ze spienionego polipropylenu.
AFRISO
Instalacje sanitarne w nowym domu. Co musisz wiedzieć?
Budujesz dom? Pewnie szukasz informacji jak mają wyglądać instalacje sanitarne – jedna z kluczowych rzeczy w Twoim domu. Chciałbyś wiedzieć jak je zaprojektować, na co zwrócić uwagę, w ogóle – jak się za to zabrać. Problem poszukiwań to nadmiar wiedzy rozrzuconej w różnych miejscach. Ciężko wszystko zebrać w całość. Przedstawiamy kompletną porcję wiedzy w jednym miejscu. Wiedzy w najbardziej przyjaznej formie – filmów pokazujących krok po kroku każde rozwiązanie.
Heiztechnik
Pompa ciepła do mieszkania - co trzeba wiedzieć?
Pompa ciepła do mieszkania to coraz popularniejsze rozwiązanie dla osób poszukujących ekologicznego i efektywnego źródła energii. Urządzenia te, zapewniające nie tylko ogrzewanie budynków, ale również przygotowanie ciepłej wody użytkowej, stają się coraz częściej wybierane w nowoczesnych budynkach mieszkalnych. Oferta komfortu i znacznych oszczędności to niewątpliwe atuty tego rozwiązania.
Robert Bosch Sp. z o.o.|Buderus
Czy pod pompę ciepła potrzebny jest fundament?
Co do zasady, jeśli mamy do czynienia z pompą ciepła typu split, pod jednostkę zewnętrzną należy przygotować fundament, zapewniający jej stabilność podczas pracy. Innym rozwiązaniem jest zawieszenie urządzenia na wspornikach zamocowanych do ściany budynku. Zdarzają się jednak wyjątki od reguły - wydajne, ale kompaktowe pompy, tak lekkie, że nie ma konieczności budowania dla nich specjalnego fundamentu.
Galmet
Czym się różni anoda magnezowa od tytanowej?
Anoda magnezowa lub tytanowa mocowane są w emaliowanych zasobnikach c.w.u. Czym różnią się od siebie te dwa rozwiązania?
Komin-Flex
Czy można włożyć wkład do starego komina?
Stare kominy, zbudowane z cegły mogą przysparzać wielu problemów - zwłaszcza przy wymianie źródła ciepła na nowoczesny kocioł gazowy. Korzystne wydaje się w takiej sytuacji wykorzystanie starego pionu i umieszczenie w nim wkładu ze stali kwasoodpornej. Jakie opcje są do wyboru?
Onninen
Kiedy trzeba zamontować reduktor ciśnienia wody w domowej instalacji?
Reduktor ciśnienia wody, jak sama nazwa wskazuje, jest elementem instalacji stosowanym do zmniejszenia ciśnienia wody płynącej przez system wodociągowy do pożądanego poziomu. Jest on stosowany, aby zmniejszyć wysokie ciśnienie wody z głównego źródła do bardziej bezpiecznego poziomu, odpowiedniego dla różnych urządzeń i systemów.