Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Heiztechnik
Ile prądu zużywa piec na pellet?
Współczesne piece na pellet są urządzeniami zautomatyzowanymi. Zarządzają całym procesem produkcji ciepła i odpowiadają za utrzymanie stałej temperatury wnętrz bez nadzoru ich właścicieli. Są zaprogramowane tak, by działały bezobsługowo, a o swojej pracy informują przez moduł internetowy. Automatyczne funkcjonowanie pieca wymaga jednak zasilania go energią elektryczną. Wyjaśniamy, ile prądu zużywa piec na pellet.
Pipelife Polska
5 sposobów na odprowadzenie deszczówki z dachu
System rynnowy umożliwia odprowadzenie wody z dachu. Później jednak – po tym, jak spłynie ona do rynien i rur spustowych – deszczówkę trzeba gdzieś odprowadzić.
Jøtul Polska
Wybieramy kominek: Praktyczne wskazówki dotyczące wielkości i mocy
Spalanie drewna jako sposób ogrzewania jest inteligentnym i kosztowo efektywnym rozwiązaniem na chłodne dni. Nie ma nic przyjemniejszego niż ciepło bijące od trzaskającego ognia w kominku lub piecu na drewno. Ale wśród licznych opcji, jak wybrać model, który idealnie spełni Twoje oczekiwania?
Art Metal
Jak dobrać odpowiednie oświetlenie do parku? Praktyczne porady
Parki i ogrody zyskują swój wyjątkowy urok szczególnie po zmroku, gdy odpowiednie oświetlenie podkreśla ich piękno i zapewnia bezpieczeństwo. Wybór odpowiednich latarni, jakie oferuje firma Art Metal, może przekształcić zwykły spacer w niezapomniane doświadczenie.
ENERZON Sp. z o.o.
Ogrzewanie podłogowe - praktyczny poradnik
W odróżnieniu od tradycyjnych grzejników, które ogrzewają otaczające je powietrze poprzez konwekcję, ogrzewanie podłogowe wykorzystuje połączenie ciepła konwekcyjnego i promieniowanego, co pozwala na równomierne rozprowadzenie ciepła po całym pomieszczeniu, eliminując problem zimnych zakątków. To chyba jedna z największych zalet tego typu metody grzewczej. Efektywność systemu można jeszcze zwiększyć poprzez zastosowanie odpowiednio dobranego termostatu i inteligentne planowanie stref ogrzewania.
P.P.H.U. KUSMET Stanisław Kuśmirek i Wspólnicy Sp.j.
Jak dobrać odpowiednią grupę pompową?
Grupa pompowa to zaawansowane urządzenie, które odgrywa kluczową rolę w zarządzaniu przepływem i dystrybucją ciepła w systemach centralnego ogrzewania. Jest to zespół składający się z pompy obiegowej, mieszacza, zaworów oraz sterownika, które współpracują, aby zapewnić efektywne i optymalne działanie całej instalacji.
Galmet
W jakich trybach pracują pompy ciepła?
Pompy ciepła to coraz bardziej popularny sposób na ogrzewanie domów. Ale czy wiesz, że mogą one pracować w 4 trybach? Poznaj szczegóły.
TERMICA
Jak prawidłowo używać podgrzewacza gazowego?
Podgrzewacze gazowe to popularny wybór wśród użytkowników ceniących sobie efektywność i ekologiczne rozwiązania w dziedzinie ogrzewania wody. Aby jednak cieszyć się niezawodnością i bezpieczeństwem użytkowania, kluczowe jest zrozumienie zasad prawidłowej eksploatacji oraz identyfikacja sygnałów, które niekoniecznie muszą oznaczać usterkę. Jak korzystać z podgrzewacza gazowego, aby służył nam przez lata?
SOLA
Jedno urządzenie grzewcze do wielu odbiorników ciepła? Mamy na to sposób!
Podgrzewany basen, garaż, podjazd przed domem i oczywiście budynek mieszkalny? Jeszcze kilka lat temu było praktycznie rzeczą niemożliwą, by wszystkie te obiekty zasilić w ciepło z wykorzystaniem tylko jednego urządzenia grzewczego.
Termet S.A.
Dyrektywa EPBD przyjęta. Co to oznacza w praktyce dla właścicieli budynków mieszkalnych i producentów urządzeń grzewczych?
12 marca parlament Europejski przyjął dyrektywę w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD). W związku z tym w przestrzeni medialnej pojawiła się fala fake newsów, które wprowadziły niepokój wśród konsumentów, często hamując ich przed wymianą starych, nieekologicznych urządzeń. Jak w rzeczywistości wygląda interpretacja nowych przepisów? Kiedy wejdą one w życie?
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła - jak dobrać najlepszą dla Twojego domu?
Zastanawiasz się, co to jest centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła, jak ją odpowiednio dobrać do swoich potrzeb oraz na co zwracać uwagę podczas jej wyboru? A może szukasz profesjonalnej porady w zakresie doboru odpowiedniego urządzenia?
DAB Pumps Poland Sp. z o.o.
Rozwiązanie problemu zalanych piwnic i garaży - pompy drenażowe DAB NOVA
Zalanie piwnic i garaży jest problemem, z którym boryka się wielu właścicieli domów, wynikającym z różnorodnych przyczyn. Choć odpowiednie zabezpieczenie nieruchomości jest kluczowe, istotne jest również posiadanie wiedzy o efektywnym sposobie radzenia sobie z wodą, która już przedostała się do naszych piwnic czy garaży.
aeroVac
Odkurzacz centralny - montaż bez tajemnic! Na co zwrócić uwagę?
Odkurzacz centralny w domu gwarantuje nie tylko najwyższą jakość i komfort sprzątania, ale jest też inwestycją podnoszącą wartość nieruchomości. Dla zapewnienia efektywnej i wydajnej pracy urządzenia, należy zadbać o fachowe rozplanowanie i podłączenie instalacji odkurzacza centralnego. Poprawna i przemyślana instalacja "odwdzięczy się" czystością w domu oraz zwiększy komfort użytkowania systemu.
Bezpieczeństwo przeciwpożarowe instalacji fotowoltaicznej na dachu drewnianym domu jednorodzinnego?
W dobie rosnącej popularności paneli fotowoltaicznych, montowanych na dachach domów jednorodzinnych, budynków biurowych czy zakładów pracy, kluczowe staje się zapewnienie bezpieczeństwa i niezawodności pracy tych instalacji. Zastosowanie materiałów o wysokiej odporności na ogień może znacząco zmniejszyć ryzyko pożaru, zwiększając tym samym długotrwałą wydajność i bezpieczeństwo systemu fotowoltaicznego. Edukacja właścicieli i instalatorów odgrywa tu niebagatelną rolę.