Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Jak dobrać odpowiednie oświetlenie do parku? Praktyczne porady

Parki i ogrody zyskują swój wyjątkowy urok szczególnie po zmroku, gdy odpowiednie oświetlenie podkreśla ich piękno i zapewnia bezpieczeństwo. Wybór odpowiednich latarni, jakie oferuje firma Art Metal, może przekształcić zwykły spacer w niezapomniane doświadczenie.

Jak dobrać odpowiednie oświetlenie do parku? Praktyczne porady
Art Metal Elementy małej architektury
www.art-metal.pl
Art Metal Elementy małej architektury
Dane kontaktowe:
58 681 80 78
Jabłoniowa 124, 83-331 Łapino Kartuskie
Zobacz firmę w innym dziale: Oświetlenie zewnętrzne, oprawy

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Barwa światła

Barwa światła jest kluczowym elementem, na który należy zwrócić szczególną uwagę. W parkach miejskich oraz ogrodach przy lokalach usługowych idealnie sprawdza się światło o ciepłej barwie (2700-3400 kelwinów). Taki zakres temperatury sprzyja tworzeniu nastrojowej atmosfery. W przestrzeniach miejskich często wybiera się również latarnie emitujące światło o neutralnej barwie (3400-5300 kelwinów), co pozwala na wierniejsze odwzorowanie naturalnych barw otoczenia po zmroku.

Kierunek światła

Kierunek, w jakim światło jest emitowane, ma ogromne znaczenie. Latarnie umiejscowione wzdłuż ścieżek powinny zapewniać dobrą widoczność, zwiększając bezpieczeństwo. Natomiast oświetlenie akcentujące elementy krajobrazu, takie jak stare drzewa czy pomniki, powinno być skierowane tak, aby podkreślać ich urok i szczegóły. Ważne jest, aby unikać lamp emitujących światło w sposób niekontrolowany, zwłaszcza w górę, co może zakłócać obserwację nieba nocą.

Stylizacja latarni parkowych

Wybór latarni nie ogranicza się jedynie do aspektów funkcjonalnych. Stylowe, stylizowane na XIX-wieczne wzory lampy dodają charakteru i elegancji, wzbogacając estetykę parku. Przy wyborze oświetlenia warto również zwrócić uwagę na jego integrację z otoczeniem oraz inne elementy architektoniczne obecne w przestrzeni zielonej.

Dlaczego warto wybrać Art Metal?

Art Metal oferuje szeroki wybór latarni ogrodowo-parkowych, które są nie tylko stylowe, ale także energooszczędne. Ich oprawy umożliwiają skoncentrowanie światła w odpowiednich kierunkach, co pozwala na optymalne oświetlenie wybranych obszarów bez niepotrzebnego rozpraszania światła.

Dobierając oświetlenie do parku, warto postawić na sprawdzone rozwiązania, które nie tylko podkreślą piękno przestrzeni, ale także zapewnią funkcjonalność i bezpieczeństwo. Latarnie od Art Metal spełniają te kryteria, dzięki czemu każdy park może stać się miejscem wyjątkowym, zarówno za dnia, jak i po zmroku.

źródło: Art Metal

Fotografia otwierająca: pixabay.com

Opracowanie: Natalia Karaskiewicz

FAQ Pytania i odpowiedzi
  • Jak można podkreślić piękno parków i ogrodów po zmierzchu?

    Kluczem do podkreślenia piękna parków i ogrodów po zmierzchu jest wybór właściwego oświetlenia, które nie tylko akcentuje szczególne miejsca i elementy krajobrazu, ale także zapewnia bezpieczeństwo i komfort podczas wieczornych spacerów.
  • Na co zwrócić uwagę, wybierając oświetlenie parkowe?

    Przy wyborze oświetlenia parkowego ważne jest zwrócenie uwagi na barwę światła, kierunek, w jakim światło jest emitowane, oraz na to, co ma być oświetlone.
  • Czym kierować się przy wyborze stylizowanych latarni parkowych?

    Wybierając stylizowane latarnie parkowe, warto kierować się nie tylko ich estetyką, ale także praktycznością i harmonijną integracją z otoczeniem oraz innymi elementami małej architektury.