Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Sposób montażu instalacji PVC-U i PVC-C
Przed przystąpieniem do klejenia instalacji dla sprawdzenia wymiarów należy wykonać tzw. łączenie "na sucho". Rura powinna swobodnie wchodzić do 2/3 głębokości gniazda złączki.

Ensto: Wentylacja zapewnia najlepszy klimat wewnątrz pomieszczeń
Wentylacja w budynku jest możliwa dzięki różnicy ciśnień wytwarzanej w sposób mechaniczny lub naturalny (na skutek działania temperatur i wiatru).

Wkłady kominowe jako zabezpieczenie kominów ceramicznych
Warunki nowoczesnego komina najlepiej spełniają podciśnieniowe wkłady kominowe produkcji KOMIN-FLEX wykonane ze stali kwasoodpornych. Wkłady te wprowadzone do tradycyjnych kominów ceramicznych jako wkładka ochronna przejmują funkcję klasycznego komina.

Brabork: Jak wybrać odpowiedni sposób ogrzewania?
Zależnie od rodzaju i wielkości pomieszczeń, biorąc pod uwagę indywidualne poczucie komfortu cieplnego można wybrać jeden z dwóch proponowanych przez firmę AIRELEC sposobów ogrzewania:

Jak zredukować koszty ogrzewania i przygotowania c.w.u.?
Pompy ciepła typu split SPLYDRO firmy Glen Dimplex pozwalają nie tylko zredukować koszty utrzymania domu, ale także zapewniają maksymalny komfort przez cały rok.

Podmieszanie w instalacjach wodnego ogrzewania podłogowego
Instalacje ogrzewania płaszczyznowego są bardzo popularne w Polsce. Inwestorzy chętnie sięgają po ten sposób przekazywania energii cieplnej poszukując rozwiązań łatwych w obsłudze, tanich i niezawodnych. Nie wszystkie metody kontroli parametrów instalacji dają równie dobre rezultaty. Przed decyzją o zastosowaniu konkretnego sposobu regulacji temperatury pracy warto wziąć pod uwagę, poza ceną, ich zalety i wady.

Porady i wskazówki do doboru pomp do zaopatrzenia w wodę
Dzięki własnej studni lub studni głębinowej można uniezależnić się od drogiej wody użytkowej i dostępnej tylko w ograniczonym zakresie wody deszczowej. Do tłoczenia wody gruntowej i nawadniania większych powierzchni przydadzą się niezawodne i nieskomplikowane pompy Wilo.

Jak zapobiegać przegrzewom?
Każda instalacja solarna, niezależnie od wielkości i przeznaczenia, narażona jest na przegrzanie. Ze zjawiskiem tym mamy do czynienia, kiedy kolektory produkują więcej ciepła niż możemy w danym momencie wykorzystać i dochodzi wtedy do zagotowania się płynu solarnego w instalacji. Często występujące przegrzewy powodują konieczność wymiany płynu solarnego, w wyniku czego zwiększeniu ulegają koszty eksploatacji instalacji.

Najtańszy model komina dla kotła kondensacyjnego
Kupując kocioł w okazyjnej cenie nie zawsze mamy świadomość, że to nie koniec wydatków. Do podstawowych modeli zazwyczaj trzeba dokupić armaturę, prawdopodobnie dodatkowe sterowanie dla obiegów i system wydechowy. Na koniec jest jak zawsze - miało być tanio a cena rośnie i rośnie.

Czym się różni piec od kotła c.o.?
Dla wielu osób piece i kotły to te same urządzenia, a jedyna różnica wynika ze stosowanego nazewnictwa. Różnica jednak jest i to istotna. Kotły i piece c.o. pomimo, że służą do tego samego, to jednak zupełnie inne urządzenia grzewcze.

Paroc: Wentylacja w obiektach budowlanych i przemysłowych. Jak zabezpieczać przewody instalacyjne?
Rurociągi i kanały wchodzące w skład systemów HVAC stanowią istotny element w kontekście funkcjonowania obiektów budowlanych czy przemysłowych. Zaprojektowane w sposób prawidłowy, pozwalają zoptymalizować zużycie energii oraz koszty eksploatacyjne. Niezbędnym elementem takiego systemu jest odpowiednia izolacja.

Jøtul: Jak odzyskać ciepło ze spalin?
Odzyskanie dodatkowego ciepła, traconego do tej pory wraz ze spalinami, stało się bardzo proste, dzięki akcesoriom do kominków Jøtul.

Jak zaoszczędzić 15% na montażu domowej instalacji grzewczej?
Przy tworzeniu budżetu na budowę domu okazuje się, że instalacja grzewcza stanowi jeden z większych wydatków. Dlatego też znowu piszemy o oszczędzaniu. A właściwie o tym, jak wydać mniej na kotłownię na etapie inwestycji.

Jak skutecznie i niedrogo ogrzewać domek letniskowy?
Sezon letni coraz bliżej, więc proponujemy przyjemny temat: domek letniskowy. A właściwie ogrzewanie domku letniskowego. Sposobów ogrzewania jest naprawdę wiele. Jednak ogrzewanie domku, w którym przebywamy tylko kilka tygodni w roku, powinno spełniać kilka warunków. Zastanówmy się nad tymi warunkami.