Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Czym się różni piec od kotła c.o.?
Dla wielu osób piece i kotły to te same urządzenia, a jedyna różnica wynika ze stosowanego nazewnictwa. Różnica jednak jest i to istotna. Kotły i piece c.o. pomimo, że służą do tego samego, to jednak zupełnie inne urządzenia grzewcze.

Paroc: Wentylacja w obiektach budowlanych i przemysłowych. Jak zabezpieczać przewody instalacyjne?
Rurociągi i kanały wchodzące w skład systemów HVAC stanowią istotny element w kontekście funkcjonowania obiektów budowlanych czy przemysłowych. Zaprojektowane w sposób prawidłowy, pozwalają zoptymalizować zużycie energii oraz koszty eksploatacyjne. Niezbędnym elementem takiego systemu jest odpowiednia izolacja.

Jøtul: Jak odzyskać ciepło ze spalin?
Odzyskanie dodatkowego ciepła, traconego do tej pory wraz ze spalinami, stało się bardzo proste, dzięki akcesoriom do kominków Jøtul.

Jak zaoszczędzić 15% na montażu domowej instalacji grzewczej?
Przy tworzeniu budżetu na budowę domu okazuje się, że instalacja grzewcza stanowi jeden z większych wydatków. Dlatego też znowu piszemy o oszczędzaniu. A właściwie o tym, jak wydać mniej na kotłownię na etapie inwestycji.

Jak skutecznie i niedrogo ogrzewać domek letniskowy?
Sezon letni coraz bliżej, więc proponujemy przyjemny temat: domek letniskowy. A właściwie ogrzewanie domku letniskowego. Sposobów ogrzewania jest naprawdę wiele. Jednak ogrzewanie domku, w którym przebywamy tylko kilka tygodni w roku, powinno spełniać kilka warunków. Zastanówmy się nad tymi warunkami.

Co gwarantuje większe oszczędności: gaz czy paliwa stałe?
Przeprowadzone analizy wydatków na ogrzewanie pokazały znaczne różnice pomiędzy stosowaniem paliw stałych a ogrzewaniem gazowym.

Jak zaaranżować ciepłą i wygodną kuchnię?
Jednym z wyzwań, jakie czekają na nas podczas aranżacji kuchni, jest wybór odpowiedniego ogrzewania. Wybór ten nabiera szczególnej wagi, jeżeli kuchnia pełnić będzie również funkcję jadalni i zależy nam na tym, żeby wszyscy domownicy gromadzili się w niej z przyjemnością.

Współpraca rekuperatora z gruntownym wymiennikiem ciepła
Gwarancją skutecznej i wydajnej pracy systemu wentylacyjnego z GWC jest wybór dedykowanego rekuperatora. Zaprojektowane do takiej współpracy urządzenia zapewniają optymalną i energooszczędną pracę.

Brabork: Jak zminimalizować zużycie energii?
W dzisiejszych czasach minimalizacja zużycia energii, jej ekologiczne pozyskiwanie,a tym samym dbałość o nasze śrdowisko naturalne zyskuje sobie wielu zwolenników.

Rola rekuperacji wczesną wiosną
Temperatury nie rozpieszczają nas w tym roku: wczesnym rankiem system pomiarowy we Wrocławiu zanotował tylko 8 stopni C! Rekuperator robi jednak swoje i energią, jaką odzyskuje z powietrza wywiewanego z pomieszczeń, ogrzewa strumień świeżego powietrza zewnętrznego, który jest nawiewany do domu.

AKRA: Magnetyzery Ecomag - sedno działania w instalacji domowej
Jakie korzyści można osiągnąć, dzięki zamontowaniu magnetyzera Ecomag w swoim domu? Najlepszą i najbardziej wiarygodną rekomendacją jest opinia klientów, którzy już stosują to urządzenie - poniżej obserwacje jednego z nich - Pana Michała:

Jakie elementy systemu uzdatniania wody studziennej można wykorzystać ponownie po podłączeniu instalacji do wodociągu?
Najczęściej spotykane zanieczyszczenia w wodzie studziennej to związki żelaza i manganu, dlatego zwykle do jej uzdatniania wykorzystywane są automatyczne odżelaziacze i odmanganiacze, czasem zmiękczacze wody, a niekiedy sterylizatory UV (w przypadku skażeń mikrobiologicznych).

Kolektor płaski czy próżniowy?
Opinie na temat wyboru rodzaju kolektora są podzielone. Zarówno fachowcy jak i użytkownicy najczęściej są przekonani do zalet wybranego przez siebie typu kolektora. Jednak decydując się na wybór warto pamiętać o następujących faktach:

Jøtul: Gdy kupujesz kominek...
Firma Jøtul ma największą na świecie i najbardziej doświadczoną sieć dealerską. Bardzo chętnie pomożemy Ci przejść przez cały proces zakupu i montażu kominka, zwłaszcza że są pewne rzeczy, które należy rozważyć przed rozpoczęciem pracy.

Jak działa wysokotemperaturowa pompa ciepła HRC?
Wysokotemperaturowe pompy ciepła powietrze-woda to alternatywa dla pomp gruntowych. Główną różnicą między tymi urządzeniami jest źródło ciepła. Pompa powietrze-woda pobiera energię z powietrza (nawet bardzo mroźnego) i w bardzo wydajny sposób przetwarza ją na ciepło w instalacji grzewczej. Pompy czerpiące energię z powietrza są niezależne od uwarunkowań gruntowych czy stanu gruntowego wymiennika ciepła. Niekwestionowaną zaletą pompy powietrznej jest łatwość montażu, nieporównywalna z pompą gruntową pod względem zarówno stopnia skomplikowania jak i kosztów.