Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
INTER-PLAST
Słuchawka prysznicowa czy deszczownica?
Tradycyjna słuchawka prysznicowa przestaje być wystarczającym elementem wyposażenia domowego natrysku. Chcemy zaznać odrobiny luksusu i w zaciszu własnej łazienki poczuć się jak w salonie SPA. Stąd coraz bardziej popularne są deszczownice prysznicowe, które często można znaleźć także w gotowych zestawach prysznicowych.
Eco-Palnik ZPD Skiepko Wiesław Skiepko
Czym jest pellet?
Pellet to materiał opałowy ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem odpadów drzewnych: trocin, wiórów. Produkowany w postaci granulatu w kształcie walców o średnicy 6-8 mm i długości do kilku centymetrów, bez dodatków chemicznych i zanieczyszczeń.
REGULUS - system
Taktowanie źródła ciepła, a rodzaj zastosowanych grzejników
W ciepłym domu coraz częstsze i coraz dłuższe są sytuacje, gdy zapotrzebowanie na ciepło oscyluje w przedziale od 0-4 kW. Ogrzewanie podłogowe postrzegane jako zabezpieczenie źródła ciepła przed taktowaniem to błąd. Co prawda źródło ciepła pracować będzie w każdym cyklu długo, natomiast ilość wyprodukowanego i wpompowanego w posadzkę ciepła może być znacznie wyższa niż aktualne zapotrzebowanie.
Purmo Group Poland
Jak zapewnić komfortową temperaturę w pomieszczeniu o każdej porze roku?
Wraz z rozpoczęciem sezonu wiosenno-letniego, nadszedł czas na liftingi wnętrz i generalne remonty. Jeżeli mamy w planach wymianę grzejników, warto zastanowić się nad rozwiązaniem gwarantującym komfort cieplny zarówno w chłodne, jak i gorące dni. Klimakonwektor VIDO z portfolio Purmo to propozycja, dzięki której zadbamy o optymalną temperaturę w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych przez cały rok.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
De Dietrich: Pompy ciepła jako nowoczesny i ekologiczny system grzewczy
Firma De Dietrich podejmuje ciągłe działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego i oszczędności energii, przyjmując je jako dwa podstawowe priorytety w procesie swojego rozwoju.
Alnor Systemy Wentylacji
Alnor: Co zrobić jeśli brakuje miejsca na centralę wentylacyjną?
Decyzja o zakupie systemu wentylacji podjęta, ale warunki techniczne naszego budynku nie pozwalają na montaż centrali rekuperacyjnej i/lub rozprowadzenia kanałów. Czy w związku z tym skazani jesteśmy na wentylację grawitacyjną?
Zielone Oczyszczalnie
Jak przebiega zgłoszenie budowy oczyszczalni?
Na podstawie obowiązujących przepisów, zgodnie z art 29 ust. 1 pkt 3 oraz art. 30 ust. 1 pkt 1 Prawa Budowlanego, przydomowe oczyszczalnie ścieków o wydajności do 7,50 m3 na dobę generalnie nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę, a jedynie zwykłego zgłoszenia. Z tego wynika, że oczyszczalnia na zgłoszenie może być zamontowana przy domu, w którym nie powstaje więcej niż 7,50 m3 ścieków na dobę.
VENTS GROUP Sp. z o.o.
Wentylacja decentralna skutecznym rozwiązaniem dla pojedynczych pomieszczeń
Właściciele mieszkań często borykają się z problemami skutecznej wymiany powietrza. Centralna wentylacja z systemem kanałów rozprowadzonym na wiele pomieszczeń nadal nie jest standardem, także w nowych domach wielorodzinnych.
Thermoval Polska
Thermoval: Co powinieneś wiedzieć o matach grzejnych?
Maty grzejne mogą służyć jako podstawowy system ogrzewania lub stanowić uzupełnienie układu już istniejącego. Przyklejone bezpośrednio do podłoża i pokryte 5–10-milimetrową warstwą wyrównawczą przekazują bardzo szybko ciepło posadzce, zapewniając jej odpowiednią temperaturę.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Dlaczego warto zainstalować pompę ciepła?
Świadomość ograniczonych zasobów źródeł energii, a co za tym idzie wciąż wzrastające ceny paliw takich jak węgiel, olej opałowy czy gaz, skłaniają ludzkość do zwrócenia większej uwagi na odnawialne źródła. Nowością ostatnich lat jest wykorzystywanie energii geotermalnej, czyli zgromadzonej w ziemi, do ogrzewania domów jedno i wielorodzinnych. W tym przypadku mamy do czynienia z pewnego rodzaju przełomem.
Biomasa Partner Group
Biomasa Partner: Dlaczego warto stosować pellet z Certyfikatem Din Plus/ EN Plus A1?
Posiadanie Certyfikatu DIN Plus/ENPlus A1 jest synonimem wysokiej jakości produkowanego pelletu i gwarantuje wymierne korzyści dla użytkownika. Klient otrzymuje wysoką, powtarzalną jakość i bezpieczeństwo eksploatacji kotła. Jakość jest gwarantowana uzyskanymi wynikami badań mieszczących się w danej normie, dodatkowo producent podlega procedurze sprawdzania jakości.
WOBET-HYDRET
WOBET-HYDRET: Jak najefektywniej pozbyć się wód deszczowych?
Najlepszą odpowiedzią będzie zakup jednego z naszych systemów – PAKIETBOX! Deszczówka, a inaczej woda opadowa, to nic innego, jak woda w postaci opadów atmosferycznych, która powstaje na skutek kondensacji pary wodnej unoszącej się w atmosferze. Im czystsze powietrze, które taka para napotka przy opadaniu na daną powierzchnię, tym skład deszczówki jest mniej toksyczny. Jeśli natomiast opady mają miejsce na terenach bardzo zanieczyszczonych, skład deszczówki może zawierać sporo pyłu przemysłowego, a także sadzę, mikroorganizmy, czy nawet sole mineralne.
PHP Brabork Sp. z o.o.
Brabork: Dlaczego warto wybrać grzejniki konwektorowe?
Wszyscy mamy różne potrzeby i dla każdego z nas co innego jest ważne w życiu. Każdy z nas inaczej definiuje poczucie komfortu, a indywidualne odczucia są bardzo różne. Mając to na uwadze, AIRĒLEC projektuje szeroką gamę produktów, których innowacyjność oraz wysokie standardy jakościowe i precyzja wykonania stanowią o wyjątkowości grzejników AIRĒLEC.
Paroc
Paroc: Remont zapewniający bezpieczeństwo pożarowe
Dyrektywa w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD), która wchodzi w życie z dniem 9 lipca 2012 wymaga, aby państwa członkowskie zapewniały, że budynki poddawane ważniejszym remontom mają aktualizowaną charakterystykę energetyczną budynku lub jego remontowanej części, w celu spełnienia minimalnych wymagań dotyczących charakterystyki energetycznej.
Ensto Pol
Ensto Pol: Skutki niewłaściwego doboru systemu przeciwoblodzeniowego
Dobór odpowiednich parametrów elementów ochrony przeciwoblodzeniowej oraz jakość montażu to dwa kluczowe czynniki wpływające na skuteczność działania i późniejszą eksploatację systemu. Podczas wielu lat obecności na rynku spotkaliśmy się z wieloma negatywnymi przykładami, jak nie powinno się budować instalacji przeciwoblodzeniowych, a niejednokrotnie musieliśmy również naprawiać powstałe wcześniej błędy.