Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Murowanie klinkierowego ogrodzenia krok po kroku
Płot zbity z desek czy druciana siatka nie są optymalnym rozwiązaniem zagospodarowania przestrzeni wokół domu. Gdy budowa obiektu będzie zakończona, a inwestorzy złapią finansowy oddech, warto pomyśleć o efektownym, murowanym ogrodzeniu.

Jak podłączyć zbiornik na deszczówkę do rynny?
Zmiany klimatyczne szczególnie mocno uderzają w sytuację hydrologiczną. Choć w Polsce nie jesteśmy w najgorszej sytuacji, i tak mocno odczuwamy brak opadów. Pociąga to za sobą wzrost cen wody. Dlatego na znaczeniu zyskują wszelkie działania, które oszczędzają jej zasoby. Dobrą praktyką jest podlewanie ogrodu zgromadzoną deszczówką. W tym artykule podpowiemy, w jaki sposób podłączyć zbiornik na deszczówkę do rynny.

Dlaczego warto wybrać dachówki betonowe?
Są estetyczne, mrozoodporne, szczelne, trwałe, mają niemal 100-letnią żywotność i zwiększają bezpieczeństwo domu podczas długotrwałych anomalii pogodowych - dachówki betonowe są ekologicznym materiałem, cieszącym się duszą popularnością, który sprawdza się w budownictwie jednorodzinnym od lat.

Czym zabezpieczyć dach, gdy budowa się przedłuża? Rola poszycia uszczelniającego
Warstwę wstępnego krycia, czyli poszycia uszczelniającego, montuje się na krokwiach dachowych. Zabezpiecza nasz dom w czasie budowy przed wiatrem i wilgocią, i zapewnia mu odpowiednią wentylację. Jaki materiał wybrać do wykonania jej: papę czy membranę? Podpowiadamy, w jakich sytuacjach sprawdzają się oba te materiały.

Który materiał wybrać na pokrycie dachowe: poliwęglan czy PVC?
Wizualnie praktycznie nie różnią się niczym, ale ich parametry techniczne są inne, tak jak cena. Co przemawia za wyborem płyt z poliwęglanu, a co za PVC na pokrycie dachowe?

Czy rodzaj wykończenia dachówki ma znaczenie?
Na jakie dachówki warto zdecydować się przy budowie domu w pobliżu drzew? Które z nich są najbardziej odporne na czynniki atmosferyczne? Czym różni się dachówka angobowa od glazurowanej? Sprawdź, która dachówka ceramiczna będzie najlepsza do pokrycia dachu Twojego domu.

Nieograniczone możliwości kreowania wyglądu elewacji - postaw na klinkier
Elewacja klinkierowa daje gwarancję ogromnej wytrzymałości materiału i jego odporności. Stwarza też nieograniczone możliwości kreowania wyglądu elewacji. Sprawdź, przy jakich projektach sprawdzi się najlepiej.

Ceramiczny dach - ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie
Utrwaliło się przekonanie, że dachówki ceramiczne są rozwiązaniem dla inwestorów o bardziej zasobnym portfelu. Jednak w perspektywie czasu okazuje się, że nie jest to do końca prawdą. To rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale i ekologiczne, które na przestrzeni lat wypada zdecydowanie najkorzystniej.

Niezawodne systemy rynnowe
Każdy dom wymaga odpowiedniego i przede wszystkim skutecznego odprowadzenia wody z dachu. To niezwykle ważne, z jednej strony z uwagi na gromadzenie się deszczówki, która może stanowić duży problem. Z drugiej strony, o której często niestety zapominamy, to nasz obowiązek prawny jako właściciela nieruchomości, którego należy bezwzględnie przestrzegać.

Dachy ceramiczne odporne na wichury
Silne wiatry i deszcze, które w ostatnim czasie napływają do Polski, testują wytrzymałość materiałów budowlanych, szczególnie tych używanych do pokryć dachów. Jeśli jesteś w trakcie budowy własnego domu, postaw na materiały najlepszej jakości - sprawdzone przez wieki dachówki ceramiczne.

Materiały elewacyjne - trendy na 2022 rok
Popularne tynki coraz częściej ustępują miejsca innym rozwiązaniom elewacyjnym - naturalnym i ponadczasowym. To ceramika, ze względu na swoje właściwości, jest obecnie jednym z najchętniej stosowanych materiałów wykończeniowych ścian zewnętrznych domu.

Jak zbudowany jest gont bitumiczny?
Gonty KATEPAL wykonane są z maty z włókna szklanego impregnowanego, pokrytego masą bitumiczną i posypką mineralną bądź ceramiczną.

Dlaczego modyfikacja elastomerem SBS wpływa korzystnie na właściwości gontów bitumicznych?
SBS jest klasycznym elastomerem, czyli tworzywem ulegającym odkształceniu pod wpływem przyłożonego obciążenia i po jego usunięciu całkowicie powracającym do pierwotnego rozmiaru i kształtu (ma właściwości podobne do kauczuku). SBS zachowuje właściwości lepko-sprężyste w niskiej temperaturze, jest więc odporny na zginanie na zimno i na starzenie. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną na rozciąganie i rozrywanie, zachowując stale pierwotny kształt. Rozciągliwość bitumu modyfikowanego elastomerem SBS wynosi ponad 90% bez zerwania.

Czym charakteryzują się blachodachówki?
Powstają z wytłoczenia blachy stalowej lub aluminiowej tak, aby materiał przypominał dachówki. Im wyższe jest tłoczenie, tym sztywniejszy jest arkusz.

Bezpieczny dach na każdą pogodę
Długotrwały i intensywny wpływ słońca, silne wiatry, śnieg, grad, deszcz i mróz - to czynniki, które bezpośrednio wpływają na stan pokrycia dachowego. Porywiste wiatry to duże zagrożenie nie tylko dla samego pokrycia, ale również dla konstrukcji dachu i budynku. Mając na uwadze te zjawiska, trzeba zadbać jednocześnie o dwie sprawy - materiał i wykonanie. Jest to bowiem gwarancja bezpiecznego dachu, zachowującego jednocześnie swoje walory estetyczne przez długie lata.