Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Dodatki do drzwi wejściowych: jakie udogodnienia poprawiają wygodę użytkowania wejścia do domu?

Szukasz sposobów na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa użytkowania drzwi wejściowych? Istnieje wiele akcesoriów, które mogą Ci w tym pomóc!

Dodatki do drzwi wejściowych: jakie udogodnienia poprawiają wygodę użytkowania wejścia do domu?
Gutta Pokrycia dachowe, izolacja fundamentów, płyty z tworzyw sztucznych, zadaszenia, produkty do ogrodu, geowłókniny
www.gutta.pl
Gutta Pokrycia dachowe, izolacja fundamentów, płyty z tworzyw sztucznych, zadaszenia, produkty do ogrodu, geowłókniny
Dane kontaktowe:
61 428 20 64 (65)
Fabryczna 9, 62-200 Gniezno

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Skrzydła drzwi mogą być prawe lub lewe. Usytuowanie zawiasów ma znaczenie. Przy wybieraniu modeli drzwi, trzeba wziąć pod uwagę to, czy będzie dość przestrzeni do ich otwierania i czy nie będą kolidować z drzwiami wewnątrz budynku. Mogą otwierać się do środka bądź na zewnątrz. Korzystniejszy jest drugi wariant - takie drzwi trudniej wyważyć, są też szczelniejsze, bowiem wiatr dociska je do ościeżnicy. Nie zajmują miejsca w wiatrołapie i po otwarciu deszcz nie spływa z nich do środka. Ale przed wejściem potrzebna jest przestrzeń o głębokości przynajmniej 1,5 m. Powinno się także zadbać o zadaszenie, aby uniknąć szurania nimi po np. zalegającym śniegu.

Jeżeli w wiatrołapie nie ma okna, warto rozważyć zakup wersji z przeszkleniem, co pozwoli na jego doświetlenie. Można dobrać drzwi pojedyncze albo podwójne. Z dwoma skrzydłami ruchomymi lub z jednym stałym.

Nowoczesne wyroby coraz częściej wyposaża się w pochwyt zamiast klamki i przeróżne zamki zamiast klucza, np. z czujnikiem biometrycznym, odczytującym linie papilarne domowników, sterowane za pomocą pilota lub smartfona.

Niektóre modele są fabrycznie przystosowane do współpracy z systemem alarmowym. Mogą mieć rozmaite czujniki - nacisku (uruchamiający alarm przy próbie siłowego otwarcia), zamknięcia (informujący o tym, czy zamek jest otwarty czy zamknięty), sygnalizujący użycie nieoryginalnego klucza.

Redakcja BD