Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Braas
Kiedy warto zamontować zabezpieczenia przeciwśniegowe na dachu?
Zimowy krajobraz pokryty śniegiem potrafi wyglądać pięknie, ale intensywne opady mogą być prawdziwym zagrożeniem dla dachu budynku. Choć przepisy prawa nie nakazują montażu odpowiednich zabezpieczeń, odpowiedzialny właściciel domu powinien je zainstalować.
Gutta
Geowłókniny - czym są i gdzie się je stosuje?
Geowłókniny wykonane są najczęściej z włókien polipropylenowych lub poliestrowych połączonych mechanicznie – w wyniku igłowania, tkania lub zgrzewania. Możemy wyróżnić takie rodzaje jak geowłókniny filtracyjne, filtracyjno-separacyjne oraz ochronno-drenażowe. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości.
Braas
Warunki pogodowe a bezpieczeństwo prac dekarskich
Okres jesienny wydaje się być ostatnim momentem na zamknięcie budowy domu w stanie surowym. Ostatnim etapem zwykle jest wykonanie pokrycia dachowego. Niestety, jesień bywa kapryśna, co sprawia, iż nie zawsze można wykonać niezbędne prace na wysokości. Co więcej, niekorzystne warunki pogodowe mają negatywny wpływ na samo pokrycie dachowe.
Grupa Burkietowicz
Na co zwrócić szczególną uwagę po zamontowaniu więźby?
Sprawdzenie poprawności wykonania konstrukcji dachowej to zadanie dla dekarza, który będzie się zajmował wykończeniem dachu.
Braas
Z jakiego materiału wykonać warstwę wstępnego krycia?
Warstwa wstępnego krycia chroni termoizolację oraz elementy konstrukcyjne pokrycia dachowego przed czynnikami atmosferycznymi. Gdy jest odpowiednio zamontowana, często wspomaga również właściwą wentylację warstwy termoizolacji, co ma znacznie dla żywotności i prawidłowego funkcjonowania dachu. Jaki materiał wybrać w tym celu: papę czy membranę?
Robelit
Jak prawidłowo wykonać pokrycie dachowe z bitumicznej płyty falistej?
Zaletą pokrycia dachu płytami bitumicznymi jest jego łatwy montaż. Płyty są lekkie i proste w obróbce, dlatego każdy kto będzie chciał zadaszyć nimi budynek z powodzeniem wykona to samodzielnie. Przed montażem zaleca się impregnację drewnianych belek,tworzących ramę dachu, środkiem owado- i grzybobójczym. Konieczne jest także zastosowania paroprzepuszczalnej folii wstępnego krycia.
Braas
Jaką dachówkę płaską wybrać na pokrycie dachowe?
Decydując się na budowę domu, warto wyposażyć go w najnowsze technologie i wybrać styl, który będzie wpisywał się w trendy przez najbliższe kilkadziesiąt lat. Dużą rolę w tej kwestii odgrywa wybór pokrycia dachowego, który nadaje budynkowi ostateczny charakter.
Florian Centrum Sp. z o.o.
Czy blachodachówka pasuje na dach drewnianego domu?
Na dachy drewnianych domów o tradycyjnej czy nowoczesnej konstrukcji, inwestorzy coraz częściej decydują się stosować stalowe pokrycia dachowe a w szczególności blachodachówki w ciemnych kolorach.
Hanbud
Które elementy dachu najczęściej trzeba reperować?
Żywotność pokrycia dachowego zależy od zastosowanych materiałów izolacyjnych, pracy ekipy dekarskiej oraz rodzaju ułożonych na dachu materiałów. Niekiedy trzeba wymienić całą konstrukcję, innym razem wystarczą drobne naprawy. Najistotniejsza jest regularna wizualna ocena uszkodzeń przynajmniej raz w roku.
Braas
Najlepsza alternatywa dla dachówek płaskich
Dachówka to jeden z najważniejszych elementów budynku, znana i stosowana od starożytności. Co ciekawe, nie różnią się wiele od wersji używanych przed wiekami - współczesna technologia jedynie zwiększyła wytrzymałość i poprawiła walory estetyczne. Jej wybór powinien zostać staranie przemyślany, aby pełniła rolę ozdoby i dawała schronienie na długie lata.
Braas
Czy klasyczna dachówka jest lepsza od blachodachówki?
Dekarze często słyszą pytanie o zalety dachówki i blachodachówki. O ile każdy materiał ma swoje słabe i mocne strony, tak jednoznaczna odpowiedź, która jest lepsza nie jest prosta. Do udzielenia rzetelnej odpowiedzi należałoby zapoznać się z projektem, budżetem i lokalizacją domu. O zaletach funkcjonalnych i montażowych dachówek ceramicznych, betonowych oraz blachodachówek mówi doświadczony wykonawca dachów, uczestnik branżowego programu SUPERDEKARZ.
Drewno klejone
Inwestorzy indywidualni, którzy w najbliższych miesiącach planują rozpocząć budowę domu, na pewno zastanawiają się, jakie drewno konstrukcyjne do budowy więźby wybrać. Poniższy poradnik ma ułatwić im dokonanie trafnego wyboru. Zwłaszcza, jeśli temat elementów i konstrukcji budowlanych jest dla nich świeży. Nowy dom powinien być wzniesiony z takich elementów konstrukcyjnych, aby przetrwał długie lata.
BLACHOTRAPEZ Sp. z o.o.
Blacha trapezowa - rodzaje i zastosowanie
Blacha trapezowa cechuje się wytrzymałością, lekkością i sztywnością. Te cechy sprawiły, że zyskała spore grono zwolenników. Mimo, iż najpowszechniejsze wykorzystanie to pokrycie dachu, zastosowań blachy trapezowej jest wiele - elewacja, podsufitka bądź ogrodzenie.
wienerberger
Jakie możliwości w kryciu dachów dają dachówki ceramiczne Koramic?
System dachowy Koramic to dachówki ceramiczne, system akcesoriów ceramicznych oraz technicznych do pokrycia dachów stromych oraz elewacji w różnych typach budynków.
Stema
Jakie zalety ma dach pokryty gontem bitumicznym?
Gonty bitumiczne Katepal przeznaczone są do krycia dachów o kącie nachylenia od 12° do 80°, przy kącie nachylenia dachu od 12° do 18° niezbędna jest warstwa papy podkładowej na całej powierzchni dachu, przy kącie nachylenia powyżej 18° niezbędny jest pas papy szer. 1 m na krawędziach nadokapowych.