Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Isover: Dobry mikroklimat w budynkach inwentarskich
Grzyby i inne drobnoustroje rozwijające się w środowisku obiektów gospodarskich mają ogromną siłę rażenia. Tym większą, im bardziej sprzyjające są dla nich warunki klimatyczne. W jaki sposób stworzyć właściwy mikroklimat korzystny dla rozwoju zwierząt i roślin?
climowool sp. z o.o.
Wełna mineralna i szklana - która jest zdrowsza i mniej pyli?
Wełna mineralna szklana jak i wełna mineralna skalna są to produkty w pełni ekologiczne na bazie stłuczki szklanej i piasku kwarcowego oraz kamienia. Różnią się miedzy innymi długością włókien i możliwością ich zaburzania.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Isover: Wełna mineralna na ratunek bezpieczeństwu przeciwpożarowemu
Izolacja może znacznie zwiększyć odporność ogniową budynku lub wprost przeciwnie – wpłynąć na zwiększenie ryzyka pożaru. Jej rola staje się coraz ważniejsza, ze względu na rosnące wymagania efektywności energetycznej budynków. Co właściwie decyduje o skutecznej ochronie przeciwpożarowej?
Sto Sp. z o.o.
Algi i grzyby na elewacji
Od kiedy elewacje budynków przestano powszechnie pokrywać wapnem i cementem o wysokim pH problem mikroorganizmów stał się prawdziwą zmorą. Nie tylko psują one estetykę ściany, na której się pojawiają, ale też wpływają negatywnie na trwałość materiałów wykończeniowych. Czym są? Skąd się biorą? Jak się ich pozbyć?
URSA
Co to jest wełna szklana?
Wełna szklana jest to naturalny materiał izolacyjny o bardzo dobrej izolacyjności termicznej, akustycznej i najbezpieczniejszej klasie reakcji na ogień. Głównymi surowcami używanymi do produkcji wełny szklanej jest piasek i stłuczka szklana.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
ISOVER: Mostki termiczne - szkodniki dla ciepłych domów
Komfort ciepła w domu zawdzięczamy wielu czynnikom. Jednym z pożeraczy energii, a w konsekwencji naszych pieniędzy są mostki termiczne powstające w systemie izolacji. Jak im zapobiec?
Saappur
SAAPPUR: Co lepsze? płyta, czy natrysk pianką?
Tego typu pytania ciągle wracają w naszym kierunku niczym bumerang. Pośród naszych klientów zdania są podzielone. My na swoim koncie mamy wiele realizacji świeżych budynków, które zaraz po postawieniu izolowaliśmy pianką, metoda bezpośrednio na mur.
URSA
Jak izolować stropodach?
Są dwie podstawowe metody izolacji ciężkiego stropodachu wentylowanego.
ROCKWOOL
Jak wybrać materiał do ocieplenia domu?
Ciepło, cisza i bezpieczeństwo w domu to jedne z najistotniejszych czynników decydujących o komforcie życia mieszkańców. W przypadku prawidłowo wykonanej izolacji termicznej z zastosowaniem dobrych materiałów właściciele domów mogą zyskać więcej niż tylko całoroczny komfort termiczny, przekładający się na niższe koszty ogrzewania. Jak zatem wybrać izolację, aby wybór był dobry?
Termo Organika
Jak przygotować dom i mieszkanie do zimy?
Mimo, że do kalendarzowej zimy zostało jeszcze trochę czasu, to warto już teraz przygotować mieszkanie i dom do zimy. Przyjemnie ciepłe schronienie w mroźne dni to coś bezcennego, od czego zależy zdrowie i samopoczucie nasze i naszych bliskich.
Paroc
PAROC: Ocieplanie fasady wentylowanej – drewnianej ściany szkieletowej
W uzyskaniu zdrowego mikroklimatu wewnątrz pomieszczeń oraz ochronie przed wnikaniem wilgoci sprzyjającej rozwojowi pleśni i grzybów pomóc może nie tylko wysokiej jakości system wentylacji mechanicznej lub grawitacyjnej. Sporo uwagi poświęca się dziś także samej konstrukcji ścian zewnętrznych oraz odpowiedniej izolacji termicznej.
Xella Polska
Ocieplenie od wewnątrz szansą dla budynków mieszkalnych i zabytkowych na Śląsku
Jednym z wyzwań, przed którymi stoi budownictwo na Śląsku, jest przeprowadzenie kompleksowych remontów, w tym także termomodernizacji, w większości starych budynków mieszkalnych wybudowanych do 1970 roku. Stanowią one ponad połowę wszystkich tego typu obiektów1. Modernizacji wymagają również obiekty zabytkowe tego regionu, gdzie istotnym elementem prac jest poprawa parametrów cieplnych ścian. W obu przypadkach szansą na polepszenie tych parametrów może być Multipor.
Paroc
Krok po kroku: ocieplamy fasady otynkowane wełną PAROC
Ocieplanie metodą lekką mokrą z zastosowaniem systemów cienkowarstwowych to najczęściej spotykany sposób wykonywania izolacji fasad otynkowanych. Sprawdza się zarówno w przypadku obiektów nowych, jak i termomodernizowanych. Bez względu na swoją popularność, metoda ETICS wymaga od wykonawcy wysokiej precyzji - od przygotowania podłoża, poprzez montaż izolacji, aż po nałożenie tynku. Poniższy poradnik wyjaśni, jak poprawnie rozplanować i wykonać wszystkie etapy prac z zastosowaniem płyt izolacyjnych z wełny kamiennej.
Paroc
PAROC: Jak wartość prędkości wiatru wpływa na grubość izolacji?
Celem projektowania izolacji technicznych, jest taki dobór rozwiązań, który po spełnieniu norm dotyczących wykonania i odbioru izolacji pozwoli na uzyskanie ekonomicznie uzasadnionego, minimalnego współczynnika przenikania ciepła.
Foveo Tech
Styropian, a wełna mineralna
Obie grupy systemów ociepleń posiadają określone cechy, które charakteryzują je i wskazują optymalne warunki ich stosowania. Główna cecha, czyli izolacyjność termiczna, w obu grupach znajduje się na bardzo wysokim poziomie.Dlatego o tym, który system ociepleń zostanie zastosowany, powinny decydować inne właściwości tych materiałów izolacyjnych.