Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
URSA
Ocieplenie dachu i poddasza - jaki wybrać materiał termoizolacyjny?
Ceny energii cieplnej wciąż rosną, dlatego warto szukać takich sposobów, które pozwolą nam na zmniejszenie zapotrzebowania na jej zużycie w naszych domach. Dobrym sposobem jest ocieplenie dachu czy poddasza przy użyciu dobrej jakości materiałów termoizolacyjnych. Podpowiadamy, jaki materiał sprawdzi się przy tym zadaniu najlepiej.
URSA
Martwią Cię rosnące ceny opału? Obniż rachunki na lata dzięki skutecznej termoizolacji!
Rosnące ceny gazu, węgla i prądu sprawiają, że zbliżający się sezon grzewczy dla wielu gospodarstw domowych będzie niezwykle trudny i kosztowny. Najlepszym i najbardziej podstawowym sposobem na ograniczenie strat ciepła i obniżenie rachunków za ogrzewanie jest przeprowadzenie termomodernizacji domu oraz przeglądu i naprawy istniejącej izolacji. Warto poszukać newralgicznych miejsc, z których ucieka najwięcej ciepła, nieszczelności oraz ewentualnych uszkodzeń materiału.
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Jak stłumić dźwięki uderzeniowe na każdych schodach? System Schöck Tronsole®
W trakcie projektowania i realizacji projektanci i inwestorzy kładą nacisk na zagadnienia związane z termiką projektowanych obiektów budowlanych. Często zlecane jest przeprowadzenie badań termowizyjnych, weryfikujących pod względem termicznym jakość wykonanego budynku.
Austrotherm
Styropian spadkowy na dachy płaskie
Bardzo popularne dachy płaskie w rzeczywistości również muszą posiadać niewielki spadek, który pozwoli opadom atmosferycznym na spływanie z połaci dachu. Dobrym sposobem na uzyskanie takiego nachylenia jest zastosowanie do izolacji styropianu spadkowego.
STEICO
Termomodernizacja dachu skośnego sprężystymi matami z naturalnych włókien drzewnych
Termomodernizacja to jedyny sposób na podniesienie komfortu cieplnego w starych, niedogrzanych budynkach. Jeżeli elementy narażone na wychłodzenie - ściany, strop czy dach - nie zostały odpowiednio zaizolowane, warto wykonać dodatkową warstwę termoizolacji, która zapobiegnie stratom ciepła i obniży koszty podgrzania powietrza w okresie grzewczym.
Styropmin
Jaki styropian pod ogrzewanie podłogowe?
Ogrzewanie podłogowe jest obecnie jednym z najbardziej popularnych sposobów zapewnienia ciepła w pomieszczeniach. Jest cenione m.in. za równomierny rozkład temperatury, brak dodatkowych urządzeń zajmujących miejsce i właściwości sprzyjające zdrowiu. Aby jednak spełniało swoją funkcję, dostarczało ciepło i działało bezproblemowo, ogrzewanie podłogowe musi zostać zamontowane w sposób zgodny ze sztuką budowlaną, a także z wykorzystaniem materiałów najwyższej jakości.
Aluthermo dystrybuowany przez PBN Invest Sp. z o.o
Prawidłowe ocieplenie nadproży pod rolety
Podczas montażu rolet zewnętrznych nie można pominąć tak ważnego elementu, jak izolacja nadproży. Czasem zdarza się, że zakup oraz instalacja rolet okiennych wykonywane są już po montażu okien i nadproży. W takiej sytuacji najczęściej pozostaje mało miejsca na skuteczne ocieplenie. Konieczne jest znalezienie rozwiązania, które przy niewielkiej grubości, będzie posiadało odpowiednie parametry izolacyjne.
Saint-Gobain Construction Products Polska marka Weber
Efekt, który widać latami. Nowy tynk webepas silicon AquaBalance od marki Weber
Czysta i szybko schnąca elewacja nawet w deszczowe dni - to marzenie wielu właścicieli domów. Jak skutecznie zabezpieczyć fasadę przed zazielenieniem i uszkodzeniem? Nowy, innowacyjny, hydrofilowy tynk silikonowy z technologią AquaBalance marki Weber pozwala chronić budynek przed porastaniem i zachować jego estetyczny wygląd przez wiele lat. Tynk weberpas silicon AquaBalance posiada 10-letnią gwarancję nieporastania.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Bezpieczne poddasze - niepalna wełna i ogniochronne płyty g-k
Zamiana strychu czy nieużytkowego poddasza w dodatkową przestrzeń mieszkaniową jest atrakcyjną propozycją dla każdego właściciela domu. Skośny dach w nowo powstałym budynku z użytkowym poddaszem także. Jednak w czasie budowy, oprócz walorów estetycznych poddasza, weźmy też pod uwagę jego bezpieczeństwo.
Bauder Polska Sp. z o.o.
Jak odpowiednio pielęgnować rośliny na dachu?
Zielone dachy – bez względu na to, czy wieńczą prywatne domostwo czy budynek użyteczności publicznej, robią wielkie wrażenie. Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych posiadają też szereg korzyści funkcjonalnych, w tym m.in. związanych z poprawą izolacyjności termicznej czy ochroną przed promieniowaniem UV. Jak pielęgnować rośliny na dachu, by zachwycały świeżością?
Aluthermo dystrybuowany przez PBN Invest Sp. z o.o
Poddasze szczególnie chronione przed upałami
W Polsce bardzo popularne są budynki jednorodzinne, które najczęściej projektuje się jako jedno- lub dwukondygnacyjne. W przypadku tych budynków, kondygnacja użytkowa zazwyczaj znajduje się bezpośrednio pod dachem i jest szczególnie narażona na skrajną temperaturę - zarówno wysoką, jak i niską.
Lakma
Jak przykleić lustro na ścianie?
Nie trzeba wiercić dziur w ścianie, by zamontować na niej lustro. Dobry klej wystarczy, by ten nieodzowny element łazienki czy przedpokoju trwale i bezpiecznie zawisł na wybranym przez nas miejscu. Montaż oparty na kleju jest łatwy do wykonania i poradzą sobie z nim nie tylko fachowcy, ale także ci wszyscy, którzy nigdy nie trzymali wiertarki w ręku. Jak się do tego zabrać?
URSA
Jak zwiększyć efektywność energetyczną w budynku?
Aby uczynić swój dom energooszczędnym, należy dokonać w nim modernizacji. Niektóre z nich są stosunkowo proste do wykonania, inne to większe prace i warto je sobie dobrze zaplanować. Uzyskanie komfortu cieplnego pomieszczeń jest efektem zadbania o właściwie wykonaną izolację termiczną, co przekłada się z kolei na mniejsze koszty utrzymania domu. Wykorzystanie niewłaściwych materiałów izolujących nie pozostaje bez wpływu na wskaźnik efektywności energetycznej, czyli stosunku zaoszczędzonej energii do energii zużywanej. Nietrudno zauważyć współzależność między tymi dwoma pojęciami - bez odpowiedniej izolacji termicznej nie może być mowy o efektywności energetycznej. Przyjrzyjmy się temu procesowi bliżej.
Styropmin
Jak utrzymać szczelność izolacji termicznej?
Jeśli chcesz sobie wyobrazić, jak działa termoizolacja, możesz pomyśleć o termosie, który utrzymuje temperaturę wewnątrz. Aby to było możliwe, termos musi być szczelny. Podobnie jest z izolacją termiczną w budynkach, ale w tym przypadku pojawiają się pytania: przecież dom ma okna i drzwi, a więc izolacja musi być przerwana.
Soudal
Skuteczna termoizolacja fundamentów i stropodachów piankami natryskowymi Soudafoam SPF
Nieprawidłowo zaizolowane fundamenty mogą generować duże straty ciepła w budynku. Natryskowa pianka Soudafoam SPF zamknięto komórkowa daje gwarancję szczelnej warstwy izolacji, która zapobiega niekontrolowanej ucieczce energii cieplnej do gruntu.