Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Budujesz z Ytonga? Sprawdź, czy ściany są odporne na wilgoć!
Lato to czas gwałtownych burz, intensywnych opadów deszczu i coraz częstszych lokalnych podtopień. Wraz ze zmianami klimatu, ekstremalne warunki pogodowe, takie jak powodzie, stają się w Polsce coraz bardziej powszechne. W obliczu takich zagrożeń warto zastanowić się, jak zachowują się materiały budowlane używane do konstrukcji domów. Jednym z kluczowych pytań, które zadają sobie inwestorzy, jest to, czy ściany z bloczków Ytong są odporne na wilgoć. Odpowiedź jest jednoznaczna: tak!

Jak postawić ścianę nośną w błyskawicznym tempie?
Stawianie ścian nośnych to jeden z kluczowych etapów budowy domu. Innowacyjne rozwiązania w branży budowlanej sprawiają, że cały proces może być znacznie szybszy i bardziej efektywny. Jednym z takich rozwiązań jest system Ytong Panel SWE, który pozwala na montaż ścian w rekordowym tempie, zapewniając przy tym najwyższą jakość i trwałość.

Jakie obowiązki ma właściciel domu jednorodzinnego?
Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, ale wraz z zakończeniem inwestycji obowiązki właściciela nie kończą się. Właściwie to dopiero początek, gdyż stajemy się gospodarzami, odpowiedzialnymi za utrzymanie nieruchomości w odpowiednim stanie. Odpowiednie dbanie o dom zapewni jego długowieczność i komfort użytkowania. Jakie zatem są kluczowe obowiązki właściciela domu jednorodzinnego?

Jak skrócić czas budowy domu o połowę? Rewolucyjne rozwiązanie!
Budownictwo nieustannie poszukuje rozwiązań bardziej wydajnych, szybszych i przyjaznych środowisku. Nowa generacja bloczków silikatowych – Silka Tempo Light – doskonale wpisuje się w te oczekiwania. To ulepszona wersja popularnych bloczków Silka Tempo, oferująca inwestorom i wykonawcom szereg istotnych korzyści. Czym wyróżnia się ten system i dlaczego warto go wybrać?

Jakie kołki użyć do wieszania szafek na ścianach z pustaków ceramicznych Porotherm?
Wieszanie szafek na ścianach wykonanych z pustaków Porotherm może stanowić wyzwanie ze względu na specyficzną budowę pustaków, które charakteryzują się obecnością komór wewnętrznych i porowatą strukturą. Wybór odpowiednich kołków jest kluczowy, aby zapewnić stabilność i bezpieczeństwo mocowanych elementów. Oto, jakie kołki najlepiej sprawdzą się przy montażu w pustakach Porotherm.

Ile puszek kleju na ścianę z Porothermu? Dowiedz się, jak oszacować zużycie
Porotherm to popularny materiał budowlany, który jest ceniony za swoje doskonałe właściwości termoizolacyjne oraz wytrzymałość. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty podczas budowy z wykorzystaniem pustaków Porotherm, ważne jest zastosowanie do ich łączenia odpowiedniej ilości kleju, takiego jak Porotherm Dryfix. W tym artykule omówimy, ile kleju potrzeba do murowania ścian z pustaków Porotherm oraz jakie czynniki wpływają na jego zużycie.

Chcesz kupić bloczki AKU K5 50? Sprawdź, gdzie znajdziesz najlepszą cenę!
Bloczki keramzytowe AKU K5 50 to zaawansowane technologicznie rozwiązanie dla nowoczesnego budownictwa. Produkowane przez firmę Czamaninek, idealnie sprawdzają się zarówno w ścianach zewnętrznych, jak i wewnętrznych domów jednorodzinnych. Dzięki doskonałym parametrom izolacyjnym oraz akustycznym, zapewniają wysoki komfort użytkowania.

Jak murować z bloczków i pustaków keramzytobetonowych?
Pustaki i bloczki keramzytowe, ze względu na swoje doskonałe parametry termiczne i akustyczne, najczęściej stosowane są jako budulec budynków mieszkalnych jednorodzinnych o podwyższonym standardzie, w tym domów pasywnych. Dotyczy to również bloczków fundamentowych. Pozwalają one na uzyskanie ściany bardzo trwałej, której nie zagraża podciąganie kapilarne.

Jak stworzyć trwały taras z płyt betonowych?
Płyty tarasowe to popularny wybór do aranżacji przydomowych przestrzeni. Ich estetyka, trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości sprawiają, że są chętnie stosowane na tarasach, ścieżkach ogrodowych, schodach czy przy basenach. Najczęściej wybierane są betonowe płyty tarasowe, które można montować zarówno na gruncie, jak i na wylewce betonowej. Jak krok po kroku położyć płyty betonowe na tarasie?

Jakie zalety ma ściana z pustaków ceramicznych na pióro-wpust?
Ceramika to jeden z najbardziej popularnych i najstarszych materiałów budowlanych. Zakład ma w swojej ofercie całą gamę elementów ceramicznych. Wśród nich na uwagę zasługują pustaki do murowania ścian bez spoiny pionowej tzn. na pióro-wpust.

Stropy filigranowe - czy warto wykonać z nich strop?
Stropy filigranowe, choć nie są rozwiązaniem idealnym, mają wiele zalet, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze materiału na podziały kondygnacyjne w budynku. Czym dokładnie są stropy filigranowe, jakie mają zalety i wady, oraz jak mogą wpłynąć na twoją budowę? Tego dowiesz się z artykułu.

Nowy trend w aranżacji wnętrz: biel, beż, szarość i brąz - elegancja i nowoczesność w Twoim domu
Wnętrza w odcieniach bieli, beżu, szarości i brązu to coraz bardziej popularny trend w aranżacji wnętrz. Sprawdź, jak te subtelne barwy mogą odmienić Twoje mieszkanie, nadając mu elegancji i nowoczesnego charakteru.

Jakie pustaki wybrać do budowy domu?
Decyzja o wyborze materiału na ściany to kluczowy etap każdej budowy. Od niego zależy bowiem trwałość, komfort termiczny i koszty eksploatacji budynku. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pustakom THERMOPOR® 25 P+W, popularnemu rozwiązaniu wśród budowniczych, i sprawdzimy, czy mogą one okazać się strzałem w dziesiątkę dla Twojego projektu.

Krawężniki betonowe: ile ważą i jak je wybrać?
Krawężniki betonowe to nieodłączny element infrastruktury miejskiej, pełniący szereg istotnych funkcji. Wyznaczają granice między różnymi rodzajami nawierzchni, chronią chodniki i drogi przed rozjeżdżaniem, a także wpływają na estetykę przestrzeni publicznej. W tym artykule przyjrzymy się bliżej wymiarom i masie typowych krawężników betonowych, co jest kluczowe dla planowania prac budowlanych i instalacyjnych.

Buduj szybciej i taniej! Poznaj zalety ścian prefabrykowanych
Ściany prefabrykowane stanowią kluczowe elementy konstrukcyjne w nowoczesnym budownictwie. Produkowane w kontrolowanych warunkach fabrycznych, składają się z gotowych paneli, które na placu budowy łączone są w całość, tworząc ściany zewnętrzne i wewnętrzne budynków. Taka metoda zapewnia szybkie i precyzyjne wznoszenie konstrukcji.