Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Konsbud
Konsbud: Drewno wokół nas i jego perspektywy w XXI wieku
Drewno jest właściwie jedynym z powszechnie znanych materiałów w pełni odtwarzalnym przez przyrodę. Jego masa przybywa bez żadnych ujemnych skutków dla środowiska i człowieka. Przy właściwie prowadzonej gospodarce leśnej jest to proces ciągły, choć powolny. Można wręcz zaryzykować twierdzenie, że produkcja drewna dzięki procesowi fotosyntezy jest bezpłatna, a pozostałe koszty związane z pielęgnacją lasu, pozyskaniem drewna i jego obróbką tartaczną są stosunkowo niskie.
DOBROPLAST FABRYKA OKIEN Sp. z o.o.
Dobroplast: Tajemnicze skróty, czyli co oznaczają poszczególne parametry okien
Wybór okna nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza jeśli zależy nam na zakupie modelu, który będzie charakteryzował się wysoką energooszczędnością, dobrą akustyką czy po prostu komfortowym użytkowaniem. Zadania nie ułatwia szeroki asortyment propozycji okiennych dostępnych na rynku, a dodatkowo skomplikowane parametry, które opisują ich poszczególne właściwości. Na co zwrócić uwagę przy zakupie okien i jakimi kryteriami kierować się przy podejmowaniu decyzji podpowiada Jerzy Chrzanowski z firmy Dobroplast.
Ruukki Polska
Co musisz wiedzieć o dachach ze stali?
Dach stalowy to coś więcej, niż sama blachodachówka. Obejmuje on także podkonstrukcje, systemy rynnowe, elementy bezpieczeństwa dachowego, obróbki blacharskie i wiele innych elementów oraz akcesoriów, które zostały przedstawione poniżej.
Pilkington IGP Sp. z o.o.
Wymiana okien - pierwszy krok do niższych rachunków
Wymiana okien na energooszczędne powinna być pierwszym etapem działań, zmierzających do ograniczenia strat energii w domach, a co za tym idzie obniżenia rachunków i poprawy jakości środowiska. Zgodnie z zapowiedzą NFOŚiGW właściciele domów jednorodzinnych, którzy zdecydują się na przeprowadzenie termomodernizacji mogą liczyć na dofinansowanie.
Braas
Jak wybrać dobrego dekarza?
Eksperci z branży budowlanej podkreślają, że najczęstszą przyczyną reklamacji nie jest wcale słaba jakość produktu, a zastosowanie go niezgodnie z instrukcją producenta. Dlatego wybór ekipy, która wykona inwestycję, jest kluczowy. Jak zatem wybrać dobrego dekarza?
Xella Polska
Z jakiego materiału najlepiej zbudować energooszczędny dom?
Energooszczędność się opłaca - naszym portfelom i naturze. Szacuje się, że aż 70% rocznych wydatków eksploatacyjnych w domach mieszkalnych pochłaniają koszty związane z jego ogrzaniem. A budując dom energooszczędnym możemy mieć średnio o 50% mniejsze rachunki za ogrzewanie! A przy tym chronimy naturalne zasoby naszej planety, bo ograniczamy emisję dwutlenku węgla do atmosfery.
ICYPOL
ICYPOL: Ocieplanie stropu od spodu lub od góry pianką
SkutecznaIZOLACJA Icynene jest pianką izolacyjną, której zastosowanie przewidziane jest również w takich miejscach jak stropy między kondygnacyjne. Stropy spełniają równocześnie dwie funkcje. Zamykają od góry jedną kondygnację i stanowią zarazem podłogę kondygnacji wyższej. Sposób użytkowania pomieszczeń decyduje o sposobie konstruowania zamykających je stropów.
GLASSOLUTIONS Polska
Glassolutions: Izolacja cieplna - gaz w szybach zespolonych
Szyby zespolone w oknach stanowią barierę, która ma za zadanie zminimalizować przenoszenie ciepła ze środowiska ciepłego do zimnego. Ponieważ szyby stanowią ok. 90% powierzchni okna to od ich jakości i parametrów zależy czy i jak okno będzie spełniać swoją funkcję – zapewnienie najlepszej termoizolacyjności.
Okpol
Okpol: Sekrety okien dachowych
Można powiedzieć, że są bardzo do siebie podobne. Jednak, gdy przyjrzymy im się bliżej, okazuje się, że skrywają wiele tajemnic… Okna dachowe – dowiedzmy się o nich więcej.
Roto Frank Okucia Budowlane
Roto: "Okna przeciekają, a rama jest odbarwiona." Poznaj powody niszczenia okien dachowych
Wszystkie materiały wykorzystywane do zewnętrznego wykończenia domu muszą być odporne na codzienne oddziaływanie warunków atmosferycznych. Istotna jest nie tylko szczelność, wytrzymałość, odporność na rozwój mikroorganizmów, ale także trwałość efektu dekoracyjnego. Jakie zjawiska są powodem najczęstszych uszkodzeń okien dachowych?
MS więcej niż OKNA
Mikrowentylator czy mikrowentylacja - jak zadbać o świeże powietrze w domu?
Na forach internetowych trwa burzliwa dyskusja na temat prawidłowej wentylacji w budynkach. Zwolennicy nawiewników i mikrowentylacji spierają się próbując przekonać przeciwników do wyższości swojej metody. Czy potrzebnie? Co wybrać, by zapewnić sobie i domownikom świeże powietrze? I co okna mają z tym wspólnego?
Roto Frank Okucia Budowlane
Roto: Filtr przeciwsłoneczny dla poddasza
W lecie temperatura na poddaszu jest zwykle o kilka stopni wyższa niż na piętrze lub parterze. Różnica ta może przeszkadzać szczególnie w dni, gdy na zewnątrz termometr wskazuje powyżej 30°C. Wbrew pozorom optymalne i komfortowe warunki pod dachem można osiągnąć nie tylko za pomocą klimatyzacji.
Roto Frank Okucia Budowlane
Roto: Bliżej nieba – jak rozmieścić okna w dachu?
Okna dachowe gwarantują niemal dwa razy więcej światła niż okna szczytowe, dzięki czemu pomieszczenia są jasne i przytulne. Zróżnicowanie modeli i szeroki wachlarz wariantów montażowych pozwala stworzyć efektowne i nowoczesne aranżacje wnętrz. W jaki sposób rozmieścić okna połaciowe, aby stworzyć pod dachem klimatyczne wnętrze ze spektakularnym widokiem na niebo?
Okpol
Okpol: Domy w nowoczesnej formie
"Zbuduję dom i posadzę drzewo"... Kto z nas nie snuł planów o własnej ostoi spokoju? Nie jest już ona czymś nieosiągalnym. O czym zatem warto pomarzyć?
ANWIS Sp. z o.o.
Jak konserwować osłony zewnętrzne?
Przygotowując się do generalnych porządków po zimie w swoich planach należy uwzględnić nie tylko wysprzątanie całego domu, ale także zadbanie o te elementy, którym zazwyczaj poświęcamy niewiele czasu. Mowa mianowicie o osłonach zewnętrznych, które jako rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo oraz chroniące wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem się i nasłonecznieniem są coraz częściej stosowane.