Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

ICYPOL: Ocieplanie poddasza zimą
Nadchodząca zima daje już o sobie znać – pierwsze przymrozki i opady śniegu już za nami. Wiele budów niezakończonych, a dni coraz krótsze…Jeśli planujesz wprowadzić się do nowo budowanego domu jeszcze przed końcem roku, lub też zamierzasz remontować czy wykańczać swoje wymarzone cztery ściany w okresie zimowym pomyśl o odpowiedniej izolacji.

Inter-Lers: Konstrukcje dachowe w budownictwie mieszkalnym. Dlaczego warto?
Wiązary z fabryki zyskują z roku na rok coraz większą popularność. W Polsce, gdzie budynki wznosi się zwykle z myślą o ich wykorzystywaniu przez dziesiątki lat, kluczowa jest trwałość konstrukcji. Więźba projektowana komputerowo, powstająca na nowoczesnej hali, z wykorzystaniem profesjonalnych maszyn i certyfikowanego drewna, nie ma w tym względzie porównania z konstrukcjami tworzonymi na placu budowy.

Mieszkaj ciepło - bezcenne zdrowie wszystkich domowników
Naukowcy, eksperci oraz Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) od lat w swoich publikacjach i raportach przestrzegają przed mieszkaniem w lokalach o nieodpowiedniej temperaturze pokojowej. Życie w nich wpływa niekorzystnie na komfort i zdrowie mieszkańców. Natomiast jest szczególnie groźne dla osób mających przypadłości układu oddechowego bądź krwionośnego.

Paroc: Jesień i zima na dachu płaskim. Jak projektować, żeby nie żałować?
Woda i wilgoć, które mogą przenikać do wnętrza przegród nawet w obliczu niewielkich opadów deszczu i śniegu, stanowią jedno z największych zagrożeń stabilności i wytrzymałości konstrukcji dachów płaskich. Problem objawia się najczęściej w sezonie jesienno-zimowym i dotyczy głównie obiektów wielkopowierzchniowych, takich jak magazyny, hale produkcyjne czy centra logistyczne. O czym powinni pamiętać inżynierowie, projektując bezpieczny dach płaski?

Okna na długie lata - jak o nie dbać
Wybierając stolarkę okienną zazwyczaj długo szukamy najlepszych modeli, porównujemy parametry i ceny, pytamy i rozważamy wszystkie "za i przeciw". Za to po zakupie i montażu okien, zazwyczaj szybko o nich zapominamy. A to wielki błąd, gdyż tylko prawidłowa i systematyczna konserwacja umożliwia długie i bezproblemowe korzystanie ze stolarki. Co powinna objąć?

Budujemy dach. Jak wybrać membranę?
Portfolia produktowe producentów systemów dachowych wzbogacają się o rozwiązania, które mają zapewnić dłuższą żywotność i skuteczniejsze funkcjonowanie dachu. Niegdyś będące nowością paroprzepuszczalne folie dachowe dziś są standardem. Na co inwestor powinien zwrócić uwagę, wybierając membrany?

Ciepłe okna kontra smog
Smog to problem z jakim boryka się wiele miast. W walce o jakość powietrza nie ma miejsca na półśrodki. Skuteczne mogą być tylko rozwiązania systemowe, dotyczące wielu aspektów naszego życia - w tym tych, wydawałoby się, drobnych i pobocznych. Zmiana nawyków komunikacyjnych, przykręcenie termostatu o jeden stopień, wymiana okien na bardziej szczelne... - te małe cegiełki, w długiej perspektywie, naprawdę procentują!

OKNOPLAST: Wymiana okien – dlaczego warto zrobić to właśnie teraz?
Jesień to dobry moment na podjęcie decyzji o wymianie okien – letnie upały już za nami, a mrozy dopiero nadejdą. W związku z tym Grupa OKNOPLAST przygotowała atrakcyjną promocję na wybrane systemy okienne i akcesoria. Nowe okna będą miały nie tylko walory dekoracyjne, ale przede wszystkim przyczynią się do zmniejszenia utraty ciepła, co przełoży się na niższe rachunki za ogrzewanie.

Czy wełna jest droga?
Porównanie kosztów ocieplenia skalną wełną mineralną i innymi materiałami.

Roto: Rosa na oknach. Jak zarządzać cyrkulacją powietrza na poddaszu?
Ruch powietrza stanowi ważny element wielu zjawisk fizycznych oraz chemicznych, które mogą zachodzić w pomieszczeniach. Wszystkie mają wpływ na nasze zdrowie. Jednak to prawidłowy przebieg cyrkulacji decyduje o tym, czy ściany na poddaszu są suche, powietrze wolne od kurzu, a szyby nie zachodzą parą wodną.

Jak sprawdzić poprawność izolacji?
Zaostrzające się wymagania prawne w zakresie konsumpcji energii przez budynki wskazują ten aspekt jako jeden z ważniejszych podczas projektowania i procesu budowy. Efektywna izolacja, brak mostków termicznych i odpowiednia szczelność budynku to najistotniejsze kwestie. Jak możemy je kontrolować?

Renowacja podłoży krytycznych - porady
Pewne i bezusterkowe wykonanie okładziny ceramicznej na podłożach krytycznych, jak np. podłogi drewniane, płyty OSB lub wiórowe, podłoża mieszane, młody beton lub spękane jastrychy, zapewnia się dzięki zastosowaniu systemu kompensującego. W przypadku renowacji dodatkowym wymogiem staje się często izolacja akustyczna.

Ocieplanie a docieplanie domu
Właściciele i mieszkańcy nowo powstających domów powinni zastosować prawidłowe ocieplenie budynku jeszcze na etapie budowy. To rozwiązanie zapewnia maksymalną skuteczność izolacji cieplnej oraz akustycznej. Z kolei właściciele i mieszkańcy starych i starszych budynków, w których system izolacyjny działa nieprawidłowo, powinni zastosować termomodernizację, czyli efektywne docieplanie.

Dobroplast: Szlachetny sposób na ciepłe okna
Od nowoczesnych okien wymaga się doskonałych właściwości użytkowych, a w szczególności wysokiej termoizolacyjności. Zarówno inwestorzy, jak i producenci szukają więc rozwiązań, które pozwolą osiągnąć jak najlepsze parametry i stworzyć funkcjonalne zabezpieczenie przed niepotrzebnymi stratami ciepła. Jerzy Chrzanowski, ekspert firmy Dobroplast wyjaśnia jaką rolę pełnią w tym gazy szlachetne i dlaczego okna z ich zastosowaniem cechują się lepszymi właściwościami.

Roto: Obniżony montaż – dlaczego warto?
Obniżony montaż gwarantuje wyjątkowo estetyczny efekt – okna połaciowe tworzą z dachem gładką powierzchnię, nawet gdy są doposażone w akcesoria zewnętrzne. Harmonijne licowanie okien i dachu – choć rzadko spotykane – robi ogromne wrażenie. Co istotne, za walorami wizualnymi kryją się konkretne korzyści.