Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Gerda
Na co zwracać uwagę przy zakupie drzwi?
Drzwi zewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów domu i mieszkania. Do wyboru należy podejść ostrożnie, ponieważ inwestycja w drzwi to jednorazowy wydatek na wiele lat. Trzeba również pamiętać, że drzwi to nie tylko odpowiednie skrzydło, ale również ościeżnica i zamki.
Termo Organika
Ostatni moment, by ocieplić dom
Jeśli marzysz, by tegoroczną zimę spędzić w ciepłym i przytulnym domu, a do tego nie chcesz przepłacać za jego ogrzewanie, to wykorzystaj jesień – ostatni moment, by ocieplić swój dom.
BRUK-BET
Murowanie kolejnych warstw bloczków
Do murowania kolejnych warstw bloczków Termalica przystępujemy po związaniu zaprawy cementowej tj. po około 2-3 godzinach od ułożenia pierwszej warstwy. Dzięki wysokiej dokładności wymiarowej TLMB (±1 mm) bloczków Termalica, kolejne warstwy możemy murować na zaprawie klejowej cienkowarstwowej. System łączenia bloczków na pióro-wpust bez wypełniania zaprawą spoin pionowych, znacznie przyśpiesza prace murarskie i zmniejsza zużycie zaprawy. Uchwyty montażowe, które ułatwiają przenoszenie i układanie bloczków na murze, także pozostawiamy nie wypełnione.
DOBROPLAST FABRYKA OKIEN Sp. z o.o.
Dobroplast: Gotowi na zimę, czyli jak przygotować okna przed nadejściem mrozów
Późna jesień to ostatni dzwonek, aby przeprowadzić przegląd stanu stolarki okiennej w naszych domach i przygotować ją na nadejście chłodnych, zimowych miesięcy. Odpowiednio zabezpieczone i wypielęgnowane okna z pewnością odwdzięczą się przytulnym ciepłem wewnątrz pomieszczeń oraz mniejszymi rachunkami za ogrzewanie. Jerzy Chrzanowski, ekspert firmy Dobroplast podpowiada, jakie czynności pielęgnacyjno konserwacyjne warto wykonać, aby okna spełniły swoje zadania i w dobrej kondycji przetrwały do następnych sezonów.
Knauf Sp. z o.o.
Jak wybrać tynk w zależności od lokalizacji budynku?
Planujesz ocieplić dom i szukasz odpowiedniego tynku? Dowiedz się, jak wybrać tynk w zależności od lokalizacji budynku.
Braas
Budowa dachu: na co zwrócić szczególną uwagę?
Dach to jeden z najistotniejszych elementów domu. Pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale przede wszystkim ochronną – zabezpiecza przed opadami, słońcem i wiatrem. Dlatego od dekarza wymaga się profesjonalnej wiedzy i dużego doświadczenia.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Zawilgocenia, grzyb i wyższe rachunki – poznaj winowajcę!
Zawilgocone ściany to problem, który pojawia się nie tylko w starych kamienicach czy domach, ale także w nowych blokach i budynkach. Nasila się zwłaszcza w sezonie grzewczym – jesienią i zimą. Sprawcą tego stanu mogą być mostki termiczne, czyli obszary w przegrodach budowlanych, przez które ucieka ciepło. Jak do tego dochodzi?
MS więcej niż OKNA
Zaparowane okna - jak tego uniknąć?
Osadzająca się na okiennych szybach para wodna to częsty i uciążliwy problem, spotykany szczególnie często w budownictwie wielorodzinnym. Osadzanie się rosy na zewnętrznej stronie okna paradoksalnie jednak nie jest dowodem niskiej, ale... wysokiej izolacyjności naszej stolarki. Okno nie wypuszcza ciepła, dlatego zewnętrzna jego powierzchnia jest chłodna, a na chłodnych elementach w wilgotne poranki osadza się rosa. Zupełnie innym zagadnieniem jest parowanie po wewnętrznej stronie okna. Czy i jak można poradzić sobie z kłopotliwą parą.
DOBROPLAST FABRYKA OKIEN Sp. z o.o.
Dobroplast: Współczynnik przenikania ciepła to nie wszystko
Wybór stolarki okiennej o odpowiednich właściwościach często niesłusznie ograniczany jest jedynie do rozważenia parametrów termoizolacyjności. Z pewnością przenikalność cieplna okna jest niezwykle ważna, jednak nie powinno się zapominać, że jest to element budowlany, który pełni wiele ról i szereg współczynników odpowiada za jego właściwości oraz atmosferę, jaką tworzy w pomieszczeniach. Jerzy Chrzanowski z firmy Dobroplast wyjaśnia, jakich informacji należy szukać w karcie technicznej, by wybrać produkt o wysokiej funkcjonalności.
DRUTEX S.A.
Nadchodzi jesień, czas na regulację i konserwację okien!
Do jesieni i zimy trzeba się prawidłowo przygotować, tak żeby cieszyć się jej urokami, nawet w chłodne i wietrzne wieczory. Najprostszym i najrozsądniejszym wydaje się sprawdzenie jakości naszych okien, bo to one wpływają na nasz komfort i dobre samopoczucie wtedy kiedy na zewnątrz szaleją wichury.
aluplast Sp. z o.o.
Jak wybierać okna energooszczędne?
Na właściwości energooszczędne okna ma wpływ kilka podstawowych parametrów, ale głównym ich wyznacznikiem jest współczynnik przenikania ciepła dla całego okna (Uw).
Selena
Jak najlepiej chronić drewno? Profesjonalnie!
Postaw na gwarancję pewnego dachu i wszystkich elementów konstrukcyjnych! Zabezpiecz drewno przed działaniem organizmów osłabiających jego strukturę i wybierz TYTAN Professional Impregnat do drewna z linii NW. Do wyboru , w zależności od naszych potrzeb mamy trzy impregnaty: Impregnat do więźby dachowej NW, do drewna konstrukcyjnego NW oraz najbardziej wydajny i uniwersalny impregnat NW, wszystkie dostępne w koncentracie.
Okpol
Okpol: Jeszcze przed zimą sprawdź dach
To już naprawdę ostatni dzwonek! Przegląd dachu należy wykonać jeszcze przed pierwszym śniegiem i srogimi mrozami. Dlatego też, póki jeszcze nie nadeszła prawdziwa zima, zadbajmy o jego prawidłowy stan.
ANWIS Sp. z o.o.
Roleta zewnętrzna - blokada przed włamaniem
Nawet bardzo dobre okna i drzwi balkonowe nie chronią całkowicie przed włamaniem. Można jednak uczynić z nich trudną do sforsowania przeszkodę, jeśli dodatkowo zamontujemy rolety zewnętrzne wyposażone w skuteczne zabezpieczenia.
Fakro
Jak uzyskać dopłaty do kredytów na budowę domów energooszczędnych?
Narodowy Fundusz Dopłaty do kredytów na budowę domów energooszczędnych Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawił program dopłat do kredytów na budowę domów energooszczędnych. W programie określone zostały wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej przegród zewnętrznych (w tym okien połaciowych).