Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

STYRO: Montaż elementów sztukateryjnych
Sposób montażu różni się w zależności od typu elementu, jak również kleju i powierzchni.

Jakie okna wstawić do nowoczesnego domu?
Ma być prosto, elegancko i funkcjonalnie. To podstawa stylu nowoczesnego. Rozwiązania proponowane przez producentów okien idealnie wpisują się w takie założenia. Jak dobrać okna do poszczególnych pomieszczeń nowoczesnego domu?

Czy styropian sprawdzi się jako izolacja dachu płaskiego?
W przypadku dachu płaskiego jednym z poważniejszych wyzwań jest zapewnienie skutecznego i niezakłóconego spływu wody z połaci. Każda nierówność na dachu i montowane na nim urządzenia zwiększają ryzyko wystąpienia tzw. zastoin i uszkodzenia dachu.

Suche, ciepłe i zdrowe ściany z ceramiki w systemie Porotherm
Ceramiczne pustaki to materiał uniwersalny - możemy je stosować do wszystkich typów ścian. Wśród nich mamy do dyspozycji materiały o szczególnych właściwościach, np. do ścian akustycznych.

Kłopotliwe nadproża - jak odpowiednio je wykonać?
Najczęstszą przyczyną utraty ciepła jest powstawanie tzw. mostków termicznych, czyli miejsc w przegrodach zewnętrznych budynku, które wykazują się gorszą izolacyjnością termiczną niż sąsiadujące z nimi powierzchnie.

Jak mocować w styropianie bez mostków cieplnych?
Styropian to jeden z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych w budownictwie – zarówno w nowych inwestycjach, jak i przy wykonywaniu termomodernizacji. Warstwa ocieplenia jest jednak delikatna, więc pojawia się problem, gdy stajemy przed wyzwaniem przymocowania czegoś do ocieplonej fasady. Jak się do tego zabrać?

Isover: Mity na temat izolacji
Bogata oferta materiałów izolacyjnych, różnorodność technik montażu, a co najważniejsze niezliczone opinie i doświadczenia znajomych – ocieplając dom napotkamy na wiele rozbieżnych informacji, które nie zawsze są prawdziwe. Jakie zatem są najczęstsze mity dotyczące izolacji?

Ile naprawdę kosztuje ogrzewanie domu?
Sezon grzewczy dla wielu osób jest sporym wyzwaniem finansowym. W Polsce ponad 10% rocznego budżetu przeciętnego gospodarstwa domowego przeznaczanych jest na ogrzewanie nieruchomości to ok. 3 680 zł w sezonie. Czy te wydatki rzeczywiście muszą być tak wysokie i czy nie można ich ograniczyć?

O czym pamiętać remontując ściany wewnętrzne?
Do najczęściej wykonywanych prac remontowych należą te związane z odnawianiem powierzchni ścian. Na ogół wystarczy je odmalować. Czasem niezbędne jest zamaskowanie plam lub naprawa poważniejszych uszkodzeń tynku.

Jak przygotować otwór wjazdowy do montażu bramy segmentowej?
Najkorzystniej jest montować bramę po całkowitym wykończeniu garażu, sam montaż jest zaliczany do czystych prac. Jeżeli ma być wykonany wcześniej, należy pamiętać o wykończeniu niezbędnych części garażu.

Jakie korzyści daje wymiana bramy garażowej na nowszą?
Wymieniając bramę garażową możemy upiec kilka pieczeni na jednym ogniu. Po pierwsze, w garażu będzie cieplej – co ma znaczenie, gdy jest on częścią domu. Po drugie, obsługa wersji z napędem jest wygodniejsza. Wreszcie po trzecie, współczesne bramy są ładniejsze, bez trudu dopasujemy ją do innych elementów budynku.

Jak dobrać system rynnowy?
Dokonując prawidłowego doboru orynnowania, unikniemy niebezpieczeństwa związanego z zalewaniem elewacji wodą deszczową, przelewającą się ze zbyt małych rynien w czasie intensywnych opadów deszczu. W tym celu należy obliczyć tzw. efektywną powierzchnię dachu, którą system rynnowy powinien odwodnić (na podstawie wzorów i tabeli publikowanymi przez producentów).

Czym kierować się przy wyborze drzwi zewnętrznych?
Zbliżająca się zima to pora, kiedy szczególnie zwracamy uwagę na stan techniczny stolarki. Nierzadko bowiem się okazuje, że przez nieszczelne drzwi wejściowe wwiewa zimne powietrze i przedostają się hałasy z ruchliwej ulicy. Kiedy regulacja okuć nie pomaga, takie drzwi trzeba wymienić. Zainwestowane pieniądze zwrócą się dość szybko. Znacznie poprawi się też komfort mieszkania – w domu będzie cieplej i ciszej.

Czy na każdym dachu sprawdzi się dachówka ceramiczna?
Remont dachu to duże przedsięwzięcie nie tylko ze względów technicznych i finansowych, ale również prawnych.

Jak ochronić dom przed mrozem?
Dom szybciej się wychładza podczas dni z niską temperaturą, co prowadzi do wysokich rachunków za ogrzewanie. Ogromną rolę w odpowiedniej termoizolacji odgrywają okna i drzwi, ponieważ przez nie najczęściej ucieka duża ilość ciepła. Po sprawdzeniu stanu okien może okazać się, że to one są przyczyną problemów z utrzymaniem odpowiedniej temperatury i należy je wymienić.