Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak osuszyć zawilgocone ściany i mury? Metoda iniekcji
Intensywne opady w okresie letnim mogą znacząco uwidocznić problem z wilgocią pojawiającą się na ścianach budynków. Jeżeli tak się dzieje, to może być sygnał, że izolacja pionowa czy pozioma została uszkodzona lub zdegradowana. Pamiętajmy, że woda przenika bardzo szybko, czyniąc nieodwracalne straty, więc jeżeli zauważymy, że ściany są zawilgocone, należy szybko przystąpić do działania.

Naturalna klimatyzacja, czyli jak obniżyć temperaturę wnętrz latem?
Ufff, jak gorąco! Lato, choć przynosi wiele radości, potrafi też dać nam się we znaki wysokimi temperaturami, a naukowcy już dziś alarmują, że fale upałów będą przychodziły coraz częściej i utrzymywały się dłużej. Prognozy mówią, że do 2050 r. ich czas trwania wydłuży się dwukrotnie. Dlatego już na etapie budowy domu warto uwzględnić w projekcie rozwiązania, które zapewnią przyjemny klimat we wnętrzach o każdej porze roku.

Skuteczna hydroizolacja budynku
Przy budowie domu na wielu etapach realizacji robót spotykamy się z koniecznością wykonywania hydroizolacji czy uszczelnień szlamowych. Odpowiednie zabezpieczenie przeciwwodne decyduje o trwałości elementu, umożliwia skuteczne odprowadzenie wody oraz chroni przed jej wnikaniem, pozwala również na wykonywanie dalszego etapu prac zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Wpływ naturalnego światła na organizm człowieka
Promienie słoneczne są potrzebne do życia w równym stopniu, co powietrze oraz woda. Organizm człowieka przez setki lat naturalnie przystosował się do wzmożonej aktywności porą letnią i mniejszej aktywności w zimę. Brak naturalnego światła ma negatywny wpływ na samopoczucie, wpędza w apatię, ospałość i ogranicza wydajność pracy.

Sposób na elastyczne i szczelne fugi w łazience
SILICONE PREMIUM A S730 to niezwykle elastyczny, jednoskładnikowy kit uszczelniający z z octowym systemem utwardzania. Silikon doskonale sprawdzi się przy uszczelnianiu spoin w wilgotnych pomieszczeniach, a więc w łazience, toalecie oraz kuchni. Właściwie zabezpieczone umywalki, prysznice, wanny czy blaty pozwolą cieszyć się czystą i bezpieczną przestrzenią

O czym pamiętać wybierając okna na lata?
Okna wpływają nie tylko na estetykę oraz design budynku, ale również na parametry dotyczące izolacyjności oraz efektywności energetycznej. Wybór odpowiedniego modelu jest trudny z uwagi na ogromny wybór na rynku. Pamiętając o najważniejszych elementach, możemy szybciej podjąć decyzję.

Ocieplenie domu od wewnątrz - sposób na wysoki koszt ogrzewania
Właściciele budynków często zastanawiają się, czy można zaradzić problemowi niewystarczającej termoizolacji. Gdy nie można ocieplić domu od zewnątrz, ciepło ucieka i w efekcie koszt ogrzewania rośnie z roku na rok. Problem - przynajmniej częściowo - można rozwiązać izolując dom od wewnątrz.

Zastosowanie i właściwości bezpiecznego szkła laminowanego
Współczesne, wymagające budownictwo nie toleruje kompromisów. Nowoczesne projekty stawiają na wytrzymałe szkło, które nie tylko atrakcyjnie się prezentuje, ale również przepuszcza odpowiednią ilość światła i zatrzymuje dźwięk. Budynek wyposażony w szkło laminowane chroni osoby wewnątrz, zapewniając im komfort o każdej porze dnia.

Na ratunek betonowi: system weberep duo
Po latach eksploatacji na odsłoniętych betonowych elementach zaczynają pojawiać się oznaki starzenia i niszczenia. Powstają one na skutek obciążeń statycznych i dynamicznych, uderzeń, ścierania, oddziaływania warunków atmosferycznych itp. Aby przywrócić dawną świetność betonowym lub żelbetowym konstrukcjom, należy je poddać renowacji.

Okna i drzwi tarasowe dopasowane do stylu domu
Jednym z istotnych elementów kształtujących estetykę domu są okna i drzwi tarasowe. Zależnie od przyjętej konwencji mogą one podkreślić nowoczesną stylistykę lub zaakcentować klasyczny charakter budynku i wnętrz. Przybliżamy, w jaki sposób uzyskać spójny efekt wizualny.

Czy konstrukcje z drewna klejonego mogą być ognioodporne?
W związku z dynamicznym rozwojem firmy NordWOOD powstała Grupa kapitałowa NordWOOD, w skład której wchodzą firmy NordWOOD Sp. z o.o. oraz NordWOOD Construction Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Na co zwracać uwagę przy wyborze drzwi tarasowych?
Wybór drzwi tarasowych nie należy do najłatwiejszych. Zwłaszcza, że pociąga za sobą spore koszty i z uwagi na plany wieloletniego użytkowania - poważne problemy gdy wybierzemy źle. Jak wybrać dobre drzwi tarasowe?

Membrany dachowe nowej generacji
Membrany dachowe są nowoczesnym materiałem, zastępującym papę układaną pod docelowe pokrycie dachowe. Są łatwiejsze do ułożenia i lżejsze, a dzięki swoim właściwościom skutecznie zabezpieczają poddasze i warstwę izolacji termicznej przed wilgocią i wiatrem.

Jakie są zalety parapetów z konglomeratu? Jak je pielęgnować?
Konglomeraty stosowane na parapety można podzielić na marmurowe i kwarcowe. Konglomerat marmurowy jak sama nazwa mówi składa się w 92-95% odłamków marmuru, z kolei konglomerat kwarcowy składa się z 90-93% kwarcu. W obu przypadkach pozostałą część stanowią żywice i pigmenty.

Jak wyregulować drzwi wewnętrzne?
Dobrze wyregulowane oraz osadzone drzwi zewnętrzne to kluczowy element ograniczający dzienne straty ciepła w mieszkaniu. Wraz z upływem lat nawet najlepszej jakości drzwi i ich komponenty narażone są na zużycie, prowadzące do szurania drzwi po podłodze, czy skrzypienia będącego konsekwencją na przykład niekorzystnych warunków atmosferycznych. W jaki sposób przeprowadzić regulację i konserwację drzwi?