Kocioł pulsacyjny Pulsator. Technologiczny przełom czy zbędny wydatek?

Stając przed wyborem źródła ciepła należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę urządzenia oraz jego popularność, ale przede wszystkim oszczędności, jakie może przynieść nam jego użytkowanie w perspektywie kilku sezonów grzewczych. Liczne programy dotacyjne pozwalają przeznaczyć na modernizację kotłowni więcej środków niż zakładaliśmy, a co za tym idzie - pokusić się o urządzenie wyższej klasy, cechujące się lepszymi parametrami oraz dłuższą żywotnością.

Kocioł pulsacyjny Pulsator. Technologiczny przełom czy zbędny wydatek?
Brann Gazowe kotły pulsacyjne
grupabrann.pl
Dane kontaktowe:
71 726 24 18
Polna 76 C 55-010 Groblice

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Jakie możliwości daje kocioł pulsacyjny Pulsator?

Kocioł pulsacyjny francuskiej marki Auer to urządzenie opatrzone międzynarodowym patentem. Najwyższa jakość wykonania i doskonałe wyniki w oszczędnym spalaniu gazu to najlepsza rekomendacja Pulsatora.

Obecnie dostępne są 4 modele kotła pulsacyjnego: 20, 32, 40 i 60 kW oraz systemy kaskadowe o mocy do 240 kW, co pozwala na zastosowanie w domach jednorodzinnych, budownictwie wielorodzinnym, obiektach użyteczności publicznej i obiektach przemysłowych.

Kontrolowane mikrowybuchy - niczym w silniku lotniczym

W kotle pulsacyjnym palnik zastąpiony został komorą spalania, która jest w praktyce silnikiem pulsacyjnym. Pulsator wykorzystuje zasadę spalania gazu opracowaną i stosowaną pierwotnie w silnikach lotniczych. Przez otwartą klapkę zaworową do komory dostaje się mieszanka powietrzno-gazowa, która zostaje zapalona przez świecę zapłonową. Wybuch powoduje wzrost ciśnienia i domkniecie klapki, a spaliny bardzo gwałtownie przedostają się do zwoju rur wylotowych (wymiennika ciepła). Powstałe w ten sposób podciśnienie w komorze spalania powoduje, że klapka zaworowa otwiera się ponownie i pobierana jest kolejna dawka mieszanki. Rozgrzana świeca zapłonowa wywołuje kolejne zapłony bez obecności iskry. Cykl ten powtarzany jest 115 razy na sekundę.

Mikrowybuchy mieszanki gazowej w kotle pulsacyjnym są całkowicie bezpieczne - ciśnienie powstające w procesie spalania jest znikome. Co więcej, temperatura w komorze spalania jest niższa niż w kotłach kondensacyjnych z palnikami. Co bardzo ważne, Pulsator zasilany może być zarówno gazem ziemnym, jak i LPG, co nie ma wpływu na jego pracę.

Czy gazowy kocioł pulsacyjny można przewymiarować?

W przypadku kotła pulsacyjnego nie ma ryzyka jego przewymiarowania. Moc grzewcza dostosowywana jest przez czas pracy kotła, tak więc z urządzenia o mocy 20 kW uzyskać można moc w zakresie od 1 do 20 kW. Doskonała jakość zastosowanych w produkcji materiałów - w tym stal kwasoodporna INOX 316L gwarantuje dłuższą żywotność niż w przypadku kotłów ze stali nierdzewnej.

Pulsator wyróżnia się także dużą powierzchnią wymiany ciepła oraz opatentowaną budową wymiennika, dzięki czemu mamy do czynienia z możliwie najefektywniejszą wymianą energii. Nagrzewnica w Pulsatorze ma formę spiralnie skręconych rur. Turbulentny przepływ spalin sprawia, że na wewnętrznej powierzchni wymiennika nie osadza się warstwa ograniczająca wymianę ciepła. Zapewnia to stałą sprawność mimo upływu czasu i utrzymuje zużycie gazu na niezmiennym, niskim poziomie.

Trzy niezależne obiegi grzewcze

Jedną z najważniejszych zalet Pulsatora jest jego standardowe wyposażenie w sterowanie dla trzech niezależnych obiegów grzewczych. Ze względu na znaczne wychłodzenie spalin (aż do ok. 22 stopni Celsjusza) Pulsator jako jedyny posiada aprobatę techniczną na zastosowanie przewodów wydechowych z PVC-U. Dzięki temu system odprowadzania spalin kotła to koszt kilkuset złotych.

W przeprowadzonych badaniach emisji spalin urządzeń gazowych Pulsator o mocy 20 kW uznany został za najbardziej ekologiczne urządzenie w swojej klasie cenowej.

Wyłącznym dystrybutorem kotłów pulsacyjnych marki Auer jest Ciepło-Tech Sp. J. z siedzibą w Groblicach.

źródło i zdjęcia: Ciepło-Tech Sp. J. Wyłączny dystrybutor marki Auer