Wśród przyszłościowych specjalności branży remontowo-budowlanej, posadzkarstwo sytuuje się bardzo wysoko. Zapotrzebowanie na fachowców stale rośnie, a rąk do pracy potrzeba nie tylko w naszym kraju, ale i za granicą – głównie w Niemczech i w Norwegii.
Mocne strony fachu posadzkarza
Z powodu nieatrakcyjnego wizerunku branży posadzkarskiej, wciąż niewiele osób wybiera ten fach. Na takie postrzeganie wpływa przede wszystkim świadomość, że jest to wyjątkowo wymagające zajęcie. Na szczęście nowoczesne technologie pozwalają na coraz większy komfort pracy, który powinien zachęcać potencjalnych specjalistów. Oprócz tego, fachowcy w tej dziedzinie mogą liczyć na wysokie wynagrodzenie.
Zalet zawodu posadzkarza jest jednak o wiele więcej. Trzeba zauważyć, że fach ten nigdy nie zostanie w pełni zautomatyzowany. Ręce do pracy będą więc zawsze potrzebne, a sądząc po rosnącej liczbie inwestycji - praktycznie niezbędne. Ponadto, dzisiaj mało kto ma czas na samodzielne przeprowadzanie remontów. Stąd rosnące zapotrzebowanie na posadzkarzy.
Technologia posadzek wciąż się rozwija
Ze względu na wciąż rozwijającą się technologię, nawet doświadczeni fachowcy powinni stale rozwijać się w zakresie swojej branży. To zawód, w którym wdrażane są coraz to nowsze i bardziej zaawansowane rozwiązania nie tylko ułatwiające pracę, ale i pozytywnie wpływające na jej efekt końcowy.
Nie jest jednak powiedziane, że fachowcy pracujący w innych dziedzinach nie mogą zmienić swojej specjalizacji. Jest wręcz odwrotnie - coraz więcej osób decyduje się na przebranżowienie. Opanowanie sztuki posadzkarstwa umożliwiają szkolenia skierowane zarówno do młodych, rozpoczynających karierę osób, jak i tych z doświadczeniem w branży remontowo-budowlanej.
W praktyce zdobywasz doświadczenie posadzkarza
Akademia Sztuki Posadzkarskiej wyciąga pomocne dłonie w kierunku fachowców już dobrych kilku miesięcy. Tym razem organizuje szkolenie, podczas którego uczestnicy będą mogli rozwinąć swoje umiejętności dotyczące wylewania mas szpachlowych.
To dobra okazja zarówno dla tych, którzy dopiero wchodzą w branżę posadzkarską lub po prostu chcą podnieść swoje kompetencje zawodowe. Z oferty skorzystać powinni też fachowcy, którzy zastanawiają się nad przebranżowieniem.
Program obejmuje m.in. omówienie układu warstw podłogi, obróbki i gruntowania podłoża czy sposobów odcinania wilgotności. Uczestnicy najpierw zdobędą wiedzę dotyczącą podstaw posadzkarstwa, po czym wykorzystają ją w części praktycznej.
źródło i zdjęcia: Uzin Utz Polska Sp. z o.o.