Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Systemy sterowania kotłów SAS

Zwykle do sterowania instalacjami grzewczymi nabywa się gotowe regulatory dostępne na rynku, ale taki zakup często nie odpowiada naszym oczekiwaniom i bywa kłopotliwy w dostosowaniu do określonej instalacji grzewczej, zwłaszcza z kotłem węglowym.

Systemy sterowania kotłów SAS
ZMK SAS Spółka z o. o. Kotły SAS na paliwa stałe
www.sas.busko.pl
ZMK SAS Spółka z o. o. Kotły SAS na paliwa stałe
Dane kontaktowe:
41 378 46 19
Przemysłowa 3, 28-100 Busko Zdrój, Owczary
Zobacz firmę w innym dziale: Kotły gazowe i olejowe Pompy ciepła

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Wygodna obsługa kotła

ST-500 ETHERNET
ST-65 GSM

Nowatorstwo proponowanego urządzenia polega na możliwości sterowania zarówno temperaturą pomieszczenia jak i monitorowania nastaw na sterowniku kotła (temperatura c.o. i temperatura wody użytkowej) a także dowolnej ich zmiany. Możliwość sterowania pompą podłogową, cyrkulacyjną czy zaworem mieszającym pozwala na regulację pracy nowoczesnej instalacji grzewczej. Zastosowanie regulatora zapewnia wygodne sterowanie temperaturą w domu i temperaturą ciepłej wody użytkowej wprost z mieszkania bez konieczności schodzenia do kotłowni.

Regulatory pokojowe współpracują zarówno ze sterownikami kotłów c.o. z automatycznym podawaniem paliwa SAS GRO-ECO, MULTI, SLIM i SAS ECO, SAS AGRO-ECO, a także ze sterownikami kotłów zasypowych SAS NWT, SAS UWT, SAS MI. Dodatkowe urządzenia umożliwiają zdalną kontrolę pracy kotła przez Internet lub sieć lokalną - moduł internetowy - ethernet, natomiast sterowanie pracą kotła przy pomocy telefonu komórkowego odbywa się za pośrednictwem modułu GSM.

Oszczędne ogrzewanie dzięki sterowaniu kotłem

Na każdy dzień tygodnia można zaprogramować optymalne dla domowników temperatury ustawione w zależności od potrzeb użytkowników w ciągu doby. Do dyspozycji mamy wybrane strefy czasowe ustawione w 24 godzinnym cyklu dobowym. Ustawianie wielu przedziałów czasowych na poszczególne dni tygodnia może być uciążliwe, dlatego wprowadzono kopiowanie nastaw dobowych np. z poniedziałku na pozostałe dni robocze. Analogicznie możemy przenieść nastawy z soboty na niedzielę.

Tygodniowe programowanie pozwala obniżyć koszty ogrzewania i zapewnia pożądany komfort cieplny w określonych przedziałach czasowych. Dla zabezpieczenia urządzenia przed niepożądanymi zmianami nastaw np. przez dzieci, wprowadzono blokadę. Aby rozpocząć programowanie należy nacisnąć pokrętło impulsatora i przytrzymać je przez czas od 0 do 5 sekund. Po tym czasie możemy dowolnie dokonywać zmiany parametrów. Czytelny duży wyświetlacz graficzny z podświetlanym ekranem ułatwia odczyt i modulację parametrów na regulatorze. Łatwy montaż na ścianie, estetyka urządzenia a także jego niewygórowana cena stanowią kolejne zalety regulatora. Nowością w ofercie regulatorów pokojowych jest sterownik wyposażony w duży, czytelny, kolorowy, dotykowy wyświetlacz.

źródło i zdjecia: SAS