PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Elewacje

Wnętrze w stylu romantycznym - aranżacje wystroju z płytkami ściennymi

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Jak przełamać słodycz wnętrz urządzonych w stylu romantycznym, tak by nabrały nieco ponadczasowej elegancji? Przedstawiamy kilka aranżacji z wykorzystaniem kamienia dekoracyjnego. 

Romantycy lubią wyrażać swoją sentymentalną naturę poprzez zamiłowanie do rzeczy pięknych. Kolekcjonują pamiątki związane ze wspomnieniami z dzieciństwa czy z miłosnymi historiami. Wnętrza ich domów często wypełnione są ozdobnymi dodatkami i meblami w stylu shabby chic.

We wnętrzach styl romantyczny kojarzy się przede wszystkim ze stonowaną, pastelową kolorystyką oraz z białymi meblami. Jednak czy zawsze musi wzbudzać takie skojarzenia?

Pokazujemy, jak można przełamać słodycz romantycznych aranżacji, tak by wnętrza nabrały nieco ponadczasowej elegancji.

Klasyczny romantyzm w stylu vintage

Meble w odcieniach herbacianych brązów i kremów w połączeniu z płytką ścienną Barbados zbudują we wnętrzu klimat lat 30. Wielowymiarowa struktura płytki ściennej imituje stary mur wykonany z łupka. Takie struktury przywodzą na myśl ściany XIX-wiecznych willi czy ogrodzeń prowadzących do różanych ogrodów.

Płytka ścienna Barbados kolorystycznie komponuje się z burgundem i postarzanym złotem. Kolory te pięknie prezentują się na takich dodatkach, jak ramy antycznych luster, zamszowe poduszki, ozdobne wazony. Ciepłe oświetlenie zamontowane pod sufitem, o strumieniu światła skierowanym w dół, podkreśli bogatą strukturę płytki.

Wnętrze w stylu romantycznym z płytkami ściennymi Barbados
Wnętrze w stylu romantycznym z płytkami ściennymi Barbados


Wnętrze w stylu romantycznym, ale z pazurem

Wnętrza wypełnione po brzegi bielą, pomimo swojej jasności, mają tendencje do przytłaczania. Gładkie białe ściany warto przełamać kolorem - unikniemy wtedy wrażenia szpitalnej sterylności. W wydaniu romantycznym na myśl nasuwają się od razu pastele. Czy jest to jednak jedyna opcja?

Z płytką ścienną Cairo można uzyskać całkowicie odmienny romantyczny charakter. Płytka ścienna Cairo w odcieniu bieli urozmaici strukturę ściany i doda białemu wnętrzu głębi. Ściana wzbogacona o płytkę ścienną przypomina strukturą ciosany kamień.

W jej nierównościach w ciągu dnia toczy się urokliwa gra światłocieni. Całkowitą biel wnętrza proponujemy przełamać czarnymi akcentami. Dodatek soczystego (zieleń, żółć) lub pastelowego (róż, błękit) koloru przewodniego urozmaici monochromatyczny klimat. Może pojawić się pod postacią fotela, sofy lub dywanu.

Aranżacja wnętrza w stylu romantycznym z elementami retro
Aranżacja wnętrza w stylu romantycznym z elementami retro

Romantyzm z nutką hampton, czyli krem z błękitem

Róż bezsprzecznie kojarzy nam się ze stylem romantycznym, ale mimo szerokiego grona zwolenników, wiele osób nie jest do niego przekonanych i poszukuje alternatywy, która nadal zachowa romantyczny klimat.

Ciekawym rozwiązaniem jest wówczas zastosowanie błękitu. W zestawieniu z bielą i ciepłym kremem sprawdzi się nie tylko w pokoju dziecięcym.

Z powodzeniem możemy pomyśleć o błękicie i kremie w salonie - taka kolorystyka uspokaja i wycisza. Wnętrze nabierze smaku, jeśli ścianę wyłożymy płytkami Creta. Płytki ścienne wiernie odwzorowują fragmenty łupanego piaskowca.

Realistyczny wygląd nadają płytkom ściennym ręcznie wykonane przebarwienia oraz niezwykle subtelna struktura. Jeśli w naszym domu mamy białe schody, płytka położona na ścianie sąsiadującej doda uroku wejściu na piętro.

We wnętrzu w stylu romantycznym świetnie sprawdzi się także zestawienie kolorystyczne błękitu z écru czy z kolorem kremowym
We wnętrzu w stylu romantycznym świetnie sprawdzi się także zestawienie kolorystyczne błękitu z écru czy z kolorem kremowym

Romantyczny kamień dekoracyjny

Szukając inspiracji do stworzenia romantycznego wnętrza, nie trzeba sięgać daleko - wystarczy przyjrzeć się z bliska płytce ściennej Palermo. Jej drobna, niemalże ażurowa, struktura jest kwintesencją pojęcia romantyzmu.

Płytki ścienne Palermo pasują zarówno do wnętrz zdominowanych przez proste formy, jak i do tych wypełnionych zdobieniami np. w stylu shabby chic. To płytka ścienna, która zmienia wymiar pomieszczenia w zależności od tego, jak ułożymy ją na ścianie (pionowo lub poziomo).

Aranżacja z płytkami ściennymi Palermo
Aranżacja z płytkami ściennymi Palermo

Biała płytka ścienna daje spore pole do popisu i umożliwia zabawę kolorami. Elegancji dodadzą jej przygaszone róże, fiolety i złoto. Strukturę płytki ściennej podkreślą takie materiały, jak miękki zamsz i połyskliwa satyna.

Źródło i zdjęcia: Stegu

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska sierpień 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum